Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 17 листопада 2023 року: ISW

ВСУ

Російські війська 17 листопада продовжували тиск на українські сили на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна. Українські сили зафіксували просування у Бахмута та Роботиного, а російські сили – під Авдіївкою та біля Урожайного. Бої за плацдарм на лівобережній Херсонщині продовжувалися.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах визвольної війни від нацистської путінської Росії, що відбулися 17 листопада.

  • 17 листопада російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська провели безуспішні штурмові дії поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) Харківської області та Білогорівки (13 км на південь від Кремінної) Луганської області. Відомий російський z-блогер стверджував, що російські війська нещодавно просунулися до Тимківки (19 км на схід від Куп’янська) та консолідували контроль над позиціями поблизу околиць населеного пункту. Російські джерела стверджували, що російські війська також просунулися поблизу Іванівки та Торського (15 км на захід від Кремінної). Речник командування Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська досі перегруповуються на напрямку Куп’янськ-Лиман і не просуваються. Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров опублікував кадри, на яких зображено групу «Амур» загону «Охотник» чеченського спецназу «Ахмат», яка діяла в районі Серебрянського лісу (10 км на південь від Кремінної).

    Російські джерела стверджували, що 17 листопада українські війська здійснили невдалий штурм на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Речник Західного угруповання військ РФ Сергій Зибінський заявив, що російські війська відбили три українські атаки біля Синьківки та колишнього населеного пункту Загоруйківка (селище за 16 км на схід від м. Куп’янськ, яка була ліквідована у 1987 році). Російський мілблогер заявив, що українські сили невдало контратакували під Синьківкою. Російський агрегатор новин заявив, що 16 листопада українські війська здійснили невдалий бронетехнічний штурм поблизу Білогорівки Луганської області. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили 23 українські атаки на Лиманському напрямку в період з 11 по 17 листопада.

  • Українські війська проводили наступальні операції поблизу Бахмута та підтвердили наступ 17 листопада. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 листопада, показують, що українські війська просувалися на південний схід від Південного (24 км на південний захід від Бахмута). Речник російського Південного угруповання військ Вадим Астаф’єв заявив, що українські сили безуспішно атакували поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Залізного (25 км на південний захід від Бахмута). У Міністерстві оборони Росії стверджували, що минулого тижня українські сили безуспішно атакували поблизу Роздолівки (17 км на північний схід від Бахмута), Кліщіївки, Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута).

    Російські війська проводили наступальні операції поблизу Бахмута, але не робили жодних підтверджених наступів 17 листопада. Російські міліблогери стверджували 16 і 17 листопада, що російські війська просунулися поблизу Берхівського водосховища (приблизно 2 км на північний захід від Бахмута) у напрямку Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута). 16 і 17 листопада російські міліблогери також стверджували, що російські війська просунулися поблизу Кліщіївки та намагаються захопити контрольовані Україною тактичні висоти на захід від населеного пункту. Інші російські джерела 17 листопада стверджували, що тривають бої поблизу Андріївки і що Кліщіївка та Андріївка є суперечливими «сірими зонами». Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Васюківки (15 км на північ від Бахмута), Іванівського, Кліщіївки, Андріївки. 17 листопада речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що на Бахмутському напрямку російські війська здійснили втричі більше наземних ударів, ніж на Лимансько-Куп’янському напрямку. Міноборони Росії повідомило, що підрозділи російської 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ діють біля Соледару (11 км на північний схід від Бахмута), а глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що підрозділи чеченського спецназу «Ахмат» діють поблизу Кліщіївки. Російський мілблогер заявив, що на північному фланзі Бахмута діють частини російської 200-ї окремої мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот).

  • Російські війська 17 листопада вели наступальні дії під Авдіївкою та підтвердили наступ. Опубліковані 16 листопада кадри, які ISW геолокувала, показують, що російські війська незначно просунулися в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки. 16 і 17 листопада російські джерела стверджували, що російські війська просунулися поблизу Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), а один російський мілблогер стверджував, що російські війська контролюють значну частину населеного пункту. Російські джерела також стверджували 16 і 17 листопада, що російські війська просунулися на захід від Красногорівки (5 км на північний захід від Авдіївки); у напрямку Новокалинове (13 км на північний схід від Авдіївки) та Очеретине (15 км на північний захід від Авдіївки); поблизу шлакового відвалу (6 км на північний захід від Авдіївки), Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки та промислової зони. 17 листопада російський z-блогер заявив, що російські війська контролюють щонайменше 60 відсотків промислової зони. ISW не спостерігала візуального підтвердження жодного з цих заявлених російських досягнень. Генштаб PC України повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Кераміка (14 км на північний схід від Авдіївки), Степового та Авдіївки, на схід від Новобахмутівки. Російський мілблогер стверджував, що російські сили невдало атакували поблизу Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки). 16 і 17 листопада російські джерела стверджували, що бої тривають на південь від Сіверного (6 км на захід від Авдіївки); на північ від Красногорівки в напрямку Новокалинове; поблизу Степового, Сіверного, промзони та Авдіївського коксохімічного заводу. Російський мілблогер визнав, що російським військам все ще належить захопити велику кількість території, частина з якої сильно укріплена і потребує російських сил атакувати вгору, щоб оточити та захопити Авдіївку.
  • Російські війська вели наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але 17 листопада не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Генштаб України повідомив, що російські війська здійснили невдалі атаки поблизу Мар’їнки (на західній околиці міста Донецька), Побєди (5 км). на південний захід від м. Донецьк), Новомихайлівка (10 км на південний захід від м. Донецьк) і Водяне (25 км на південний захід від м. Донецьк). Російський мілблогер заявив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки. Російське джерело стверджує, що під Вугледаром діють підрозділи російської 36-ї мотострілецької бригади (29-ї загальновійськової армії Східного військового округу).

    Російські джерела стверджували, що українські сили проводили наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецька, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 17 листопада. Міноборони Росії стверджувало, що українські сили безуспішно атакували поблизу Георгіївки (7 км на захід від міста Донецьк) і Новомихайлівки. У Міноборони Росії заявили, що минулого тижня українські війська здійснили дві невдалі атаки поблизу Новомихайлівки та Микільського (27 км на південний захід від Донецька).

  • Російські війська 17 листопада продовжили обмежені наступальні дії в районі кордону Донецько-Запорізької області та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 листопада, показують, що російські війська просувалися на схід від Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки). У Генштабі України повідомили, що російські війська провели невдалий штурм поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Опубліковані 16 листопада геолокаційні кадри показують, як українські сили відбивають російський штурм на захід від Новодонецького (12 км на південний захід від Великої Новосілки).

    17 листопада українські сили не проводили заявлених або підтверджених штурмів у районі кордону Донецько-Запорізької області.

  • 17 листопада українські війська продовжили контрнаступальні дії на заході Запорізької області та здійснили незначне підтверджене просування. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 листопада, показують, що українські сили незначно просунулися на південний захід від Роботиного. Російські мілблогери стверджували, що російські сили відбили невеликі атаки української піхоти поблизу Роботиного та Вербового (9 км на схід від Роботиного). Російські джерела стверджували, що 16 листопада українські війська безуспішно атакували російські позиції між Роботиним і Копанями (6 км на північний захід від Роботиного) і намагалися просунутися в напрямку Новопрокопівки (3 км на південь від Роботиного) і Рівного (8 км на захід від Роботиного). Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили три українські штурми поблизу Роботиного в період з 11 по 17 листопада.

    Російські війська здійснили контратаку в західній Запорізькій області 17 листопада, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили понад шість російських штурмів поблизу Роботиного та на захід від Вербового. Пов’язаний із Кремлем мілблогер також заявив, що російські контратаки поблизу Роботиного та Вербового були невдалими. Російські джерела стверджували, що 16 листопада російські війська здійснили контратаки на лінії Роботине-Новопрокопівка-Вербове та зайняли невизначені позиції поблизу Новопрокопівки. Російський мілблогер стверджував, що російські сили, які діють поблизу Вербового, відчувають нестачу боєприпасів і оптичного обладнання і, як наслідок, мають слабкі контрбатарейні можливості.

  • Російські джерела стверджували, що українські війська продовжували наземні операції на східному (лівому) березі р. Дніпро Херсонської області 17 листопада. Російські мілблогери стверджували, що тривають бої біля Пойма (12 км на схід від Херсона та 4 км від Дніпра), Піщанівки (13 км на схід від м. Херсона та 3 км від р. Дніпро), та Кринки (30 км на північний схід від м. Херсона та 2 км від р. Дніпро). Російські джерела стверджували, що українські сили утримують позиції в центрі Кринок. Російський мілблогер заявив, що станом на 16 листопада українські війська контролюють 10 квадратних кілометрів території під Кринками. Інший російський мілблогер заявив 16 листопада, що російські війська ведуть виснажливі бої поблизу Кринок. 17 листопада російські міліблогери заявили, що російські війська відбили кілька невеликих українських спроб форсувати річку вздовж лінії Пойма-Кринки та що українські сили намагаються перекинути техніку та особовий склад на українські позиції на східному березі. Російські джерела широко стверджували, що українські сили можуть поповнити свої позиції на східному березі, однак, і повідомлення про збільшення чисельності українського угруповання на східному березі останніми тижнями свідчить про те, що російські зусилля по блокуванню вздовж річки Дніпро не завадили українцям сили від перекидання додаткового персоналу та матеріальних засобів на ці позиції. Російське інсайдерське джерело стверджує, що 10 листопада в Голопристанському районі Херсонської області частини 35-ї ОМСБр (41-ї загальновійськової армії ЦВО) зазнали великих втрат від обстрілу української артилерії.

    Генштаб України повідомив, що 17 листопада українські сили відбили шість російських атак у невстановлених місцях на східному (лівому) березі Херсонської області.

  • Російські джерела стверджували, що 17 листопада українські війська обстріляли тилові райони Росії на півдні України та в окупованому Криму. Міноборони Росії стверджувало, що російська ППО збила дві українські ракети «Нептун» біля узбережжя окупованого Криму, знищила сім українських військово-морських безпілотників та українську десантну групу на шляху до Криму. Окупаційний депутат Запорізької області Володимир Рогов заявив, що російська ППО збила ракети над північним пірсом у Севастополі, а відомий російський мілблогер заявив, що російська ППО перехопила третю українську ракету «Нептун» біля мису Тарханкут (115 км на північний захід від Севастополя). Російські джерела стверджують, що українські війська також завдали ударів ракетами HIMARS по російських позиціях біля Чаплинки (76 км на південний схід від Херсона) та Асканії-Нова (97 км на південний схід від Херсона) у Херсонській області.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 16 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    2 × two =