САУ ВСУ

Українські та російські війська продовжують вести наступальні дії на сході та півдні України, незважаючи на дощову та снігову погоду.

Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на російсько-українській війні.

Радник Херсонської обласної військової адміністрації України Сергій Хлань 20 листопада заявив, що через погані погодні умови російські обстріли західного (правого) берега Херсонської області зменшилися. 21 листопада речник 14-ї окремої механізованої бригади Надія Замрига заявила, що російські війська продовжують штурмувати Куп’янське напрямок, незважаючи на сніг і мороз. Замрига додав, що кількість російських атак, швидше за все, зменшиться через погодні умови, але повністю російські війська не припинять наступальних операцій. На необхідності зміцнення українських можливостей перед зимовим періодом наголосив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі 20 листопада з міністром оборони США Ллойдом Остіном. 20 і 21 листопада російські z-блогери заявили, що як російські, так і українські війська відчувають труднощі з використанням безпілотників, у тому числі для коригування артилерійського вогню через погані погодні умови на всьому фронті. Російські z-блогери також стверджували, що брудна погода ускладнює рух транспортних засобів, але українські та російські сили продовжують маневрувати та діяти в усіх напрямках. ISW продовжує оцінювати, що морозні погодні умови взимку, ймовірно, спонукатимуть до відновлення більш активних бойових дій, а дощова погода, яка триває, навряд чи зупинить українські чи російські атаки.

  • Російські війська вели наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але 21 листопада не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували на Куп’янському напрямку поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська) і на схід від Петропавлівки (7 км на схід від Купаїнська), а також у напрямку Лимана біля Сіверська (18 км на південний захід від Кремінної). Російські джерела стверджували, що елементи чеченського спецназу «Ахмат» діють у лісовій місцевості біля Кремінної та в інших місцях на Лиманському напрямку. 20 листопада речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що російські війська посилюють пуски плануючих бомб у напрямку Лимана. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський і речник 14-ї окремої механізованої бригади Надія Замрига 20 і 21 листопада заявили, що російські війська продовжують використовувати підрозділи «Шторм-Z» і «Шторм-В», які складаються із призовників і покараних російських військовослужбовців, на Куп’янському напрямку та на іншіх напрямках в Україні. 20 листопада Сирський також заявив, що російські війська розгортають резерви та перегруповуються на Лиманському напрямку для підготовки до продовження наступальних дій. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська нарощують сили та активізують наступальні дії на Куп’янському напрямку.

    Російські джерела стверджували, що 21 листопада українські війська здійснили невдалі наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російське МО заявило, що українські війська безуспішно наступали на Куп’янському напрямку в районі Загоруйківки (населений пункт за 16 км на схід від Куп’янська, вимерлий у 1980-х роках) та в Лиманському напрямку поблизу Кремінної та Кузьминого (3 км на південний захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що українські сили безуспішно атакували район Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної), де інший російський z-блогер стверджував, що тривають локальні бойові дії.

  • 21 листопада українські війська продовжували наступальні операції під Бахмутом і не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що українські війська продовжували штурмові дії на південь від Бахмута. Російські джерела стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (12 км на південний захід від Бахмута).

    Російські війська 21 листопада продовжили наступальні операції поблизу Бахмута і, як повідомляється, просунулися. Російський агрегатор новин стверджував, що 20 листопада російські війська наступали біля Берхівського водосховища (на північ від Бахмута) та в Кліщіївці. 21 листопада український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський 21 листопада заявив, що російські війська продовжують спроби відкинути українські війська з позицій поблизу Кліщіївки.

  • 21 листопада українські сили не проводили жодних підтверджених або заявлених наземних атак на північний захід від Горлівки. Російський z-блогер стверджував, що російські 132-а мотострілецька бригада (1-й корпус армії «ДНР») і 238-а артилерійська бригада (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) оборонявся від нещодавніх українських атак у цьому районі.

    Російські війська 21 листопада провели обмежені наступальні дії на північний захід від Горлівки, але не просунулися. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід від Південного (безпосередньо на північний захід від Горлівки та 24 км на південний захід від Бахмута).

  • 21 листопада російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та, як повідомляється, просунулися. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північ від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) і в Степовому (5 км на північний захід від Авдіївки), і повторили нещодавні заяви про те, що українські війська в основному відступили від Степового, хоча ISW досі не бачить візуального підтвердження цих тверджень. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки і що тривають бої біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному сході. Інший російський мілблогер заявив, що бої тривають під Новокалиновим (10 км на північний захід від Авдіївки). Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід від Новобахмутівки (10 км на північний схід від Авдіївки) та поблизу Степового, Авдіївки, Сіверного (5 км на захід від Авдіївки) та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська все частіше використовують техніку для штурму на південний схід від Авдіївки, де є асфальт, і продовжують використовувати піхоту для наступу на флангах Авдіївки, де є ґрунт. Барабаш зазначив, що російські війська все ще атакують в цьому районі із значно більшою кількістю піхоти, ніж техніки.

    Повідомляється, що українські війська вели наступальні операції поблизу Авдіївки, але не просунулися 21 листопада. Російський мілблогер стверджував, що українські війська здійснили невдалу контратаку біля залізничної станції Ясинувата-2 поблизу промислової зони на південний схід від Авдіївки.

  • 21 листопада російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не просунулися. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька), Побєди (5 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (25 км на південний захід від Донецька).

    21 листопада українські сили не здійснювали жодних підтверджених або заявлених наземних атак на захід чи південний захід від міста Донецька.

  • Російське Міноборони стверджувало, що українські війська 21 листопада безуспішно атакували в районі кордону Донецько-Запорізької області на північний захід від Приютного (16 км на південний захід від Великої Новосілки).

    Російські війська вели наступальні операції в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів 21 листопада. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на захід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російські джерела стверджували, що російські сили атакували на захід від Старомайорського, на північ від Приютного та поблизу Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер заявив, що позиційні бої тривають біля Старомайорського та Урожайного.

  • Російські джерела стверджували, що 21 листопада українські війська провели невдалу наступальну операцію в західній частині Запорізькій області (Мклітопольський напрямок) 20 і 21 листопада російські мілблогери стверджували, що українські війська безуспішно атакували на схід від Роботиного та поблизу Вербового (9 км на схід від Роботиного) і Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного).

    Російські війська проводили наступальні дії в західній частині Запорізькій області, але не досягли жодних підтверджених успіхів 21 листопада. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного та Кам’янського (36 км на північний захід від Роботиного) та на північний захід від Вербового. Російські джерела стверджували, що російські війська просувалися в напрямку Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного) і поблизу Роботиного, Новопрокопівки та Вербового. 20 листопада російський мілблогер заявив, що підрозділи російського 70-го гвардійського мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) відбили українські атаки поблизу Роботиного та Новопрокопівки.

  • Українські сили продовжували операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області та, як повідомляється, просунулися 21 листопада. Російський мілблогер стверджував, що українські сили атакували з Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро) і увійшли в лісову зону поблизу цього населеного пункту. Російські джерела стверджували, що українські війська продовжують утримувати позиції в Кринках, а також біля Антонівського автомобільного мосту та малого залізничного мосту за шість кілометрів на схід від Антонівського мосту.

    Геолокаційні кадри, опубліковані 21 листопада, показують, що російські війська просунулися на північний схід від Кринок. У Міноборони РФ повідомили, що на Херсонському напрямку діють підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади ЧФ РФ.

  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 20 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × 1 =