ВСУ

Російські війська вели безуспішні атаки на лінії Куп’янськ-Сватово-Кремінна, у Бахмута, Донецька, Старомайорського та Горлівки, просунулися на північному заході Авдіївки. Українські сили відбили російські атаки

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 22 листопада 2023р.

  • 22 листопада російські війська продовжили наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 листопада, свідчать про обмежене просування російських військ на схід від Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська). Російський z-блогер стверджував, що російські війська трохи просунулися в районі Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Синьківки та Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), на північний схід і схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська), а також у напрямку Сіверська (19 км на південь від Кремінної). Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що російські війська на Куп’янському напрямку завершують перегрупування сил і незабаром можуть посилити темпи наступальних дій у цьому районі.

    Російські джерела стверджували, що 22 листопада українські війська здійснили невдалі наземні атаки поблизу Куп’янська та на південь від Кремінної. Міністерство оборони Росії стверджує, що російські сили відбили українські атаки біля Синьківки та Діброви (7 км на південний захід від Кремінної). Російський z-блогер стверджував, що російські сили відбили українські атаки поблизу Серебрянського лісу та Торського (14 км на захід від Кремінної).

  • У Генштабі ЗС України повідомили, що 22 листопада українські сили продовжили штурм на південь від Бахмута, хоча українські сили не досягли жодних підтверджених чи заявлених успіхів.

    22 листопада російські війська продовжили наземні атаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські штурми поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Російський милблогер стверджував, що російські сили успішно закріпилися на північній околиці Кліщіївки, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Інший російський z-блогер стверджував, що російські війська атакують українські позиції на тактичних висотах поблизу Кліщіївки та біля Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута) та Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута). Міністерство оборони Росії опублікувало кадри, які нібито демонструють підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ), які діють поблизу Бахмута. Російський z-блогер стверджував, що підрозділи 119-го та 137-го полків ВДВ (обидва 106-ї дивізії ВДВ) також діють на Бахмутському напрямку.

  • Російські джерела стверджували, що українські сили 22 листопада здійснили невдалі наземні атаки на північний захід від Горлівки. МО Росії стверджувало, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили український штурм поблизу Південного (безпосередньо на північний захід від Горлівки). Російські милблогери стверджували, що російські війська відбили атаки української легкої піхоти біля териконів на північний захід від Горлівки. Російський z-блогер стверджував, що артилерійські частини 132-ї мотострілецької бригади (1-й корпус армії «ДНР») відбивали українські атаки на північний захід від Горлівки.

    У Генштабі ЗС України повідомили, що 22 листопада українські війська відбили контратаки росіян на північний захід від Горлівки в районі Південного.

  • Російські війська активізували наступальні операції поблизу Авдіївки та, як повідомляється, 22 листопада просунулися на південно-східну околицю Авдіївки. Український Генеральний штаб повідомив, що російські війська здійснили понад 22 невдалих штурму на схід від Новобахмутівки (12 км на північний захід від Авдіївки); на північ від Ласточкине (5 км на захід від Авдіївки); поблизу Авдіївки, Сіверне (6 км на захід від Авдіївки), Первомайське (11 км на південний захід від Авдіївки). Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська значно активізували штурмові операції поблизу Авдіївки, а українські війська в цьому районі відзначили збільшення російських ударів за останню добу на 25-30 відсотків. Штупун заявив, що на Авдіївському напрямку російські війська вели механізований штурм із застосуванням танків, а z-блогери стверджували, що російські війська здійснили успішну раптову атаку та швидко зайняли п’ять будівель у промисловій зоні на південно-східній околиці Авдіївки. Російський z-блогер стверджував, що російські війська також захопили українські оборонні укріплення на південний захід від промислової зони і що російські сили досягли невизначених успіхів поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки) і що це поселення залишається спірною «сірою зоною». Штупун зазначив, що російська авіація також активізувала дії поблизу Авдіївки, а російські міліблогери стверджували, що російські війська посилили артилерійські та авіаудари по українських позиціях на північному та південному флангах Авдіївки. Штупун заявив, що погодні умови наразі не впливають на темпи бойових дій на авдіївському напрямку, а через холодну погоду зменшена кількість листя в цьому районі покращує видимість українців проти нападів російської піхоти. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське командування ввело до боїв на Авдіївському напрямку частини 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу).

    Російський z-блогер заявив, що 22 листопада українські сили здійснили контратаку на північ від Авдіївки біля Степового, але не уточнив результат.

  • 22 листопада російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили понад 18 російських штурмів поблизу Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька). Російський милблогер стверджував, що російські сили просунулися поблизу Мар’їнки та Новомихайлівки, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Ярослав Чепурний, речник української бригади, яка діє на Мар’їнському напрямку, заявив, що російські війська за останній тиждень штурмували українські позиції на Мар’їнському напрямку понад 150 разів і запустили понад 300 ударних безпілотників.

    Українські сили 22 листопада не проводили жодних заявлених або підтверджених контратак на захід і південний захід від міста Донецьк.

  • Російські джерела стверджували, що 22 листопада українські війська здійснили невдалий наступ на кордоні Донецько-Запорізької області. Міністерство оборони Росії стверджує, що підрозділи російського Східного угруповання військ відбили українську атаку біля Приютного (14 км на південний захід від Великої Новосілки). Російський батальйон «Восток» заявив про підвищену активність на кордоні Донецько-Запорізької області.

    22 листопада російські війська продовжили наземні атаки в районі кордону Донецько-Запорізької області, але не досягли підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські атаки на захід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Відомий російський z-блогер стверджував, що російські війська також намагаються просунутися поблизу Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки). 21 листопада російський агрегатор новин заявив, що російські сили контратакували в напрямку Приютного, Старомайорського та Урожайного. Інший російський мілблогер 22 листопада опублікував кадри, на яких стверджується, що підрозділи російської 5-ї гвардійської танкової бригади (36-ї загальновійськової армії Східного військового округу) завдають ударів по українських позиціях на захід від Новодонецького (12 км на південний схід від Великої Новосілки).

  • 22 листопада українські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області, але не робили жодного заявленого чи підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська продовжують наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили три українські атаки на північ від Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) і на захід від Вербового (9 км на схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що українські сили продовжували атакувати лінію Роботине-Вербове. Відомий російський мz-блогер стверджував, що російські війська відбили наступ української бронетехніки поблизу Роботиного. Інший російський мілблогер стверджував, що українські сили також безуспішно атакували поблизу Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного).

    22 листопада російські війська продовжили безуспішні атаки на заході Запорізької області. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська вели безуспішні штурми поблизу Роботиного та Кам’янського (30 км на південний захід від Оріхова). Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російського 56-го десантно-штурмового полку (7-ї дивізії ВДВ) тримають оборону на північ від Вербового.

  • Українські сили зберігають позиції у східній (лівобережній) частині Херсонській області та, як повідомляється, атакували в цьому районі 22 листопада. Український Генеральний штаб повідомив, що українські сили зберігають позиції в лівобережній Херсонській області. Російські мілблогери широко визнавали продовження української присутності в Кринках (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро). Російські z-блогери стверджували, що українські війська також утримують позиції та атакують поблизу Пойми (12 км на схід від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро), Піщанівки (13 км на схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро), Підстепного (17 км на схід від м. Херсон та 4 км від р. Дніпро), Антонівського шосе та залізничного мосту. Машовець заявив, що також є невизначена активність на захід від Олешок (7 км на південь від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро).

    22 листопада російські війська продовжили штурм лівобережної частини Херсонської області, але не підтвердили наступ. Російський z-блогер заявив, що російські війська просуваються до Кринок зі сходу. Машовець заявив, що російські війська за останні кілька днів звузили український плацдарм біля Кринок і що частини російського 328 полку ПДВ (104 дивізія ПДВ) атакують Кринки з Корсуньки (45 км на північний схід від міста Херсона та 1 км від річки Дніпро) і додав, що російські сили постійно наступають вздовж Олешки-Нова Каховка-прибережна дорога (7 км на південь до 53 км на північний схід від м. Херсона).

  • 22 листопада Міноборони Росії заявило, що російські війська знищили чотири українських військово-морських і три літальних безпілотника, які націлювалися на Крим. Пов’язаний з Кремлем російський z-блогер припустив, що Україна націлилася на базу Чорноморського флоту поблизу Євпаторії (64 км на північ від Севастополя).
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 21 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    9 + 16 =