РЭБ МКТК-1А «Дзюдоист»

Українські та російські війська продовжують боротися з викликами, які створюють на фронті системи радіоелектронної боротьби (РЕБ).

The Economist 23 листопада повідомив, що кращі російські системи РЕБ заважають розвідці, зв’язку та ударним можливостям України. Видання, посилаючись на західних експертів, стверджує, що Росія приділяє «велику увагу» виробництву та розвитку чудових засобів РЕБ, а Україні важко виробляти еквівалент Системи РЕБ та озброєння, стійке до РЕБ. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний у своєму есе «Сучасна позиційна війна та як її перемогти» оцінив, що українським військам необхідно запровадити необхідні процеси управління (С2) комплексами РЕБ, збільшити можливості виробництва РЕБ, оптимізувати взаємодію з добровільними організаціями, які постачають українським військам менші комплекси РЕБ, вдосконалюють заходи протидії РЕБ України та розробляють нові безпілотники з урахуванням РЕБ. 25 листопада Міністерство оборони України повідомило, що працює над розробкою варіантів безпілотників, більш стійких до російських систем РЕБ, і випускає успішні варіанти в промислових масштабах. Заступник директора з аналізу Центру безпеки та нових технологій (ЦБНТ) Маргарита Конаєва та співробітник ЦБНТ Оуен Деніелс повідомили 6 вересня 2023 року, що російські адаптації до розгортання систем РЕБ продовжують створювати проблеми для українських безпілотників, які передають інформацію про націлювання та захищають українські сигнали. Російські джерела раніше приписували перевагу російським можливостям РЕБ для допомоги обороні російських військ від українських контрнаступальних операцій на півдні України в червні 2023 року.

Однак російські джерела також неодноразово висловлювали занепокоєння та скарги щодо передбачуваних недоліків російських систем РЕБ. Російські джерела приписували українським наступам на південь від Бахмута у вересні 2023 року кращі українські системи РЕБ та аеророзвідки та стверджували, що українські системи РЕБ значно порушували російський зв’язок у західній частині Запорізькій області у серпні 2023 року. 25 листопада ISW повідомила, що ефективність російських систем РЕБ є неоднаковою на всьому фронті, що дозволяє українцям продовжувати використовувати розвідувально-ударні комплекси безпілотників для зриву наступальних операцій Росії. Російські мілблогери неоднозначно оцінювали, яка сторона має «кращі» системи РЕБ, вказуючи на те, що ні Росія, ні Україна наразі не мають вирішальної переваги у цьому питанні. Допомога Заходу на підтримку зусиль України щодо знищення, виведення з ладу або обходу російських систем РЕБ збільшила б здатність України точно вражати цілі поблизу фронту, перешкоджаючи просуванню Росії та створюючи умови для подальших українських наступальних операцій, вважає ISW.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =