Огонь по врагу ВСУ САУ

Російські війська трохи просунулися під Авдіївкою, Бахмутом а також на лінії Куп’янськ-Сватово-Кременна та атакують Кринки на Херсонщині.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 26 листопада.

  • 26 листопада російські війська продовжили наступальні дії на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна й підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на південний захід від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська). У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили російські атаки поблизу Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), Новоселівського (14 км на північний захід від Сватового) та поблизу Серебрянського лісу (10 км на південний захід від Кремінної). Російський мілблогер заявив, що російські сили безуспішно намагалися просунутися на північний схід і схід від Куп’янська протягом останнього тижня. Речник Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо повідомив, що російські війська активізували використання боєприпасів і безпілотників від першої особи (FPV-дронів) поблизу Синьківки, намагаючись просунутися в напрямку Куп’янська.

    Російські джерела стверджували, що 26 листопада українські війська здійснили невдалий наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російське МО стверджує, що російські війська відбили українські атаки біля Синьківки, Іванівки та в районі Серебрянського лісу. Російський мілблогер стверджував, що минулого тижня українські сили намагалися перехопити ініціативу в районі Серебрянського лісу, скориставшись передислокацією російських військ з цього району в інших невизначених напрямках. Останніми тижнями російські мілблогери постійно заявляли, що українські війська готуються розпочати локалізований наступ поблизу Кремінної.

  • Генштаб ЗС України повідомив, що 26 листопада українські війська продовжили штурм на південь від Бахмута та завдають російським військам втрат в особовому складі та військовій техніці.

    26 листопада російські джерела стверджували, що російські війська незначно просунулися поблизу Бахмута. Російський мілблогер стверджував, що російська бронетехніка атакувала поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) і захопила невизначені позиції, але українські сили все ще контролюють ключові висоти навколо населеного пункту. Мілблогер додав, що минулого тижня російські війська просунулися на північний схід від Кліщіївки, у бік Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) та біля залізниці в районі Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). 25 листопада російський агрегатор новин також заявив, що російські війська просунулися до Кліщіївки та її північно-східних околиць і успішно контратакували поблизу Андріївки. Однак деякі мілблогери стверджували, що на лінії фронту в Бахмуті не відбулося жодних змін. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Кліщіївки та Андріївки. Російські мілблогери повідомили, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи 58-го батальйону спецназу “Донецької народної республіки” (ДНР) (1-й армійський корпус, 8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ) і 137-го гвардійського повітряно-десантного полку (106-а гвардійська дивізія ПДВ).

  • Повідомляється, що 26 листопада українські сили атакували на північний захід від Горлівки (25 км на південь від Бахмута), але не заявляли чи не підтверджували наступ. Російське Міноборони стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Південного та Шумів (обидва на північний захід від Горлівки). Російські мілблогери стверджували, що станом на 26 листопада на Горлівському фронті змін не відбулося.

    26 листопада російські сили атакували на північний захід від Горлівки. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на східну частину Північного (на північний захід від Горлівки).

  • Російські війська 26 листопада підтвердили просування на північний захід і південний схід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 листопада, показують, що російські війська незначно просунулися на північний захід від Красногорівки (7 км на північний захід від Авдіївки) і в східній частині промислової зони на південно-східній околиці Авдіївки. На відео з геолокацією 26 листопада видно, як російська бронетехніка атакує українські позиції в північній частині промзони на південно-східній околиці Авдіївки. Російські z-блогери переважно стверджували, що російські війська 26 листопада захопили всю промислову зону біля залізничної станції Ясинувата-2 після зачищення останніх будівель, що залишилися в цьому районі, хоча ISW поки не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Російські z-блогери стверджували, що промислова зона розташована на невеликому пагорбі, що, за їхньою оцінкою, дозволить російським військам обстрілювати українські позиції на околицях Авдіївки та розвивати подальші наступальні операції. Деякі російські джерела стверджували, що захоплення цього промислового району не полегшить подальші наступальні операції для російських військ, оскільки російським військам потрібно буде розгорнути наступ на інших флангах Авдіївки або мобілізувати більше особового складу для досягнення швидких і вирішальних результатів. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська закріпилися біля залізниці, що прилягає до Авдіївського коксохімічного заводу. Відомий російський мілблогер стверджував, що 26 листопада українські війська відбили всі російські атаки на Авдіївський коксохімічний завод і поблизу Степового (3 км на північний захід від Авдіївки) і що російські війська минулого тижня просунулися на східних підступах до Авдіївки та поблизу Новокалинового (7 км на північ від Авдіївки). Мілблогер зауважив, що наступ Росії за останній тиждень не загрожує безпосередньо українським силам і здебільшого не впливає на зусилля Росії захопити Авдіївку, а просто розширює лінію фронту. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми на схід від Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); на південь від Новокалинове; і біля Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), Степового, Авдіївки та Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки).

    Повідомляється, що 26 листопада українські сили продовжували контратаку на лінії фронту в Авдіївці, але не заявляли чи не підтверджували наступ. Російський мілблогер заявив, що українські війська продовжують контратаку, незважаючи на те, що вони відступили зі своїх укріплених позицій біля Степового. Інший російський мілблогер заявив, що українським військам не вдалося відновити втрачені позиції в промзоні на південно-східній околиці Авдіївки після контратаки в цьому районі.

  • 26 листопада російські війська продовжували безуспішні наступальні дії на захід і південний захід від Донецька. Український Генштаб повідомив, що російські війська розпочали безуспішні наступальні операції поблизу Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька) та Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька). Відомий російський мілблогер так само стверджував, що російські сили не просувалися поблизу Мар’їнки чи Новомихайлівки 26 листопада, але стверджував, що російські війська здійснили деякі невизначені наступи поблизу Новомихайлівки протягом останнього тижня з оперативною метою досягти Вугледару. Мілблогер додав, що минулого тижня російські сили відтіснили українські сили до північно-західної частини Мар’їнки.

    26 листопада Міноборони Росії заявило, що українські сили невдало атакували поблизу Мар’їнки та Шевченка (8 км на південний захід від Вугледара).

  • Російські війська проводили наступальні операції в районі кордону Донецької і Запорізької областей, але не робили жодного підтвердженого просування 26 листопада. Міноборони Росії стверджували, що російські війська 26 листопада здійснили невизначене просування в районі кордону Донецької і Запорізької областей. Генштаб ЗС України повідомив у своїх ранкових звітах про ситуацію, що російські сили безуспішно атакували на схід від Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) та на південь від Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки), а у своєму вечірньому звіті про ситуацію повідомив, що російські сили не проводили будь-які наступальні операції в районі кордону Донецької і Запорізької областей.
  • Російські джерела стверджували, що українські війська 26 листопада проводили наступальні операції в західній частині Запорізькій області, але не робили жодних заявлених або підтверджених наступів. Російський мілблогер стверджував, що українські сили невдало атакували Роботине та Вербове (9 км на схід від Роботиного) невеликими групами піхоти. 25 і 26 листопада російські джерела стверджували, що українські війська знизили темп бойових дій на заході Запорізької області, зокрема через погані погодні умови. 26 листопада російський мілблогер заявив, що минулого тижня українські сили просунулися на півкілометра до Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного) і безуспішно намагалися просунутися в напрямку Копані (5 км на північний захід від Роботиного).

    Російські війська проводили наступальні операції в західній Запорізькій області, але не зробили жодних підтверджених наступів 26 листопада. Російський мілблогер стверджував, що російські війська провели серію контратак уздовж лінії Копані-Роботине-Новопрокопівка-Вербове та просунулися поблизу Вербового. Мілблогер також стверджував, що російські війська досягли невизначених тактичних успіхів поблизу Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) до того, як сильний дощ перервав активні бої. Український Генштаб у своїх ранкових зведеннях про обстановку повідомив, що російські сили невдало атакували поблизу Роботиного, а у вечірньому зведенні обстановки зазначив, що російські війська не проводили жодних наступальних дій на запорізькому напрямку. Російське джерело стверджує, що поблизу Роботиного діють підрозділи російського 1430-го мотострілецького полку і 136-ї гвардійської мотострілецької бригади (58-а загальновійськова армія (ЗВА), Південний військовий округ (ПВО)). Російські джерела стверджували, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російського 108-го гвардійського десантно-штурмового полку (7-а гвардійська дивізія ПДВ) і 70-го гвардійського мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА).

  • Українські сили утримували позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, оскільки російські війська здійснили наступ на східному березі 26 листопада. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська зберігають позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро. Російські джерела стверджували, що російські війська витіснили українські сили з лісових масивів поблизу Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро). Російський мілблогер заявив, що російські війська увійшли на західну околицю Кринок.
  • Російські джерела стверджували, що українські війська 26 листопада завдали невдалого ракетного удару по окупованому Криму. Міноборони Росії стверджувало, що російські ППО збили дві українські ракети С-200 над Азовським морем, які, за деякими російськими джерелами, були націлені на Керченський міст.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 25 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    twenty − 6 =