ЗСУ БМП

Погана погода (штормовий вітер, опади у вигляді снігу та льоду), що встановилася на півдні та в центрі України 27 листопада, не дозволили силам обох протистоячих сторін проводити значні бої.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував свій огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни цього дня.

  • 27 листопада російські війська продовжували наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодного підтвердженого просування не зробили. Український Генштаб повідомив про невдалі штурми росіян поблизу Петропавлівки (7 км на північний схід від Куп’янська), Синьківки (8 км на північний схід від Куп’янська), Новоселівського (15 км на північний захід від Сватового), Тернів (17 км на захід від Кремінної), Ямполівки (17 км на захід від Кремінної), Торського. (15 км на південний захід від Кремінної) та в районі Серебрянського лісу (на південний захід від Кремінної). Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський зазначив що російські війська використовують штурмові загони “Шторм” “Шторм-Z” та “Шторм-V”, у складі яких були колишні засуджені (зекі) та колишні бійці групи Вагнера, під час штурму українських позицій на лінії Куп’янськ-Кремінна. Російський z-блогер стверджував, що окупаційні сили путіна захопили нові невизначені позиції поблизу Синьківки, а інші z-блогери повідомили про важкі бої в районі Синьківки. Російські джерела також стверджували, що тривають бойові дії в районі Серебрянського лісу, зокрема біля Діброви (7 км на південний захід від Кремінної).

    Російські джерела стверджували, що українські сили 27 листопада здійснили обмежені та безуспішні контратаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міністерство оборони Росії заявило, що українські сили безуспішно атакували в районі Куп’янська біля Синьківки та Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), а також у напрямку Кремінної біля Діброви. Російський медіа-агрегатор стверджував, що українські сили невдало атакували біля Синьківки і що 26 листопада російські війська відбили дії українських розвідників у районі Серебрянського лісу.

  • Генеральний штаб ЗС України повідомив, що 27 листопада українські сили продовжували наземні атаки на південь від Бахмута, хоча українські сили не робили жодних підтверджених або заявлених наступань.

    27 листопада російські війська продовжували локалізовані наступальні операції поблизу Бахмута, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили понад 26 російських атак поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Іванівського (6 км на захід від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (13 км на південний захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що російські сили досягли невизначених тактичних успіхів на північний захід від Кліщіївки та на північний захід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Мілблогер стверджував, що українські війська продовжують контролювати домінуючі тактичні висоти поблизу Кліщіївки, а околиці населеного пункту є спірною «сірою зоною». Міністерство оборони Росії опублікувало кадри, на яких нібито показано, як елементи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ захоплюють український опорний пункт. у напрямку Бахмута. Російський агрегатор новин стверджував, що російські війська закріпилися біля залізниці на схід від Андріївки 26 листопада, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цього стверджувати. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська продовжують спроби вибити українські війська з позицій у Кліщіївці та активізували використання ударних безпілотників на Бахмутському напрямку.

  • Міністерство оборони Росії стверджувало, що 27 листопада російські війська відбили українські атаки на північний захід від Горлівки поблизу Південного та Шумів (обидва за 11 км на північний захід від Горлівки).

    27 листопада російські війська здійснили наземні атаки на північний захід від Горлівки, але не досягли жодних підтверджених успіхів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили штурм на схід від Південного. Російський мілблогер заявив, що російські війська намагаються просунутися поблизу Майорського (10 км на північний захід від Горлівки) і що в цьому районі тривають бої.

  • 27 листопада російські війська продовжували наступальні дії поблизу Авдіївки, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили понад 30 російських атак на схід від Новобахмутівки (13 км на північний захід від Авдіївки); на північний схід від Бердичів (7 км на північний захід від Авдіївки); на південь від Новокалинового (12 км на північ від Авдіївки) і Тоненьке (7 км на захід від Авдіївки); поблизу Степового (3 км на північ від Авдіївки), Авдіївкі, Сєверного (6 км на захід від Авдіївки) та Первомайське (11 км на південний захід від Авдіївки). Речник українського Таврійського угруповання військ полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська продовжували наземні атаки групами по 10-20 осіб у кожній. Штупун також заявив, що російськи сили атакують у шести напрямках у районі Авдіївки, і що важкі бої тривають поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на північному сході Авдіївки та промислової зони на південний схід від Авдіївки. Російські джерела повторили заяви, що російські війська захопили всю промислову зону на південний схід від Авдіївки та досягли південно-східної околиці Авдіївки. Російський новинний агрегатор стверджував, що елементи десантно-штурмової бригади «Ветерани» (приватної військової компанії «Редут», пов’язаної з Міноборони), несуть головну відповідальність за захоплення Росією промислової зони. Російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили невизначений прогрес поблизу Крутої Балки (5 км на схід від Авдіївки) та Авдіївського коксохімічного заводу, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цих тверджень. Штупун заявив, що погані погодні умови в районі Авдіївки значно зменшили використання російської артилерії та використання безпілотників, але російська авіація все ще активна в цьому районі.

    Російські джерела стверджували, що українські сили 27 листопада здійснили успішну контратаку поблизу Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що українські сили контратакували російські позиції поблизу Степового і були частково успішними. Російські мілблогери стверджували, що українські сили невдало контратакували поблизу промислової зони на південний схід від Авдіївки.

  • 27 листопада російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили понад дев’ять російських атак біля Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька).

    Українські сили 27 листопада не проводили жодних підтверджених або заявлених контратак на захід чи південний захід від міста Донецьк.

  • 27 листопада українські сили не здійснювали жодних підтверджених або заявлених наземних ударів у районі кордону Донецької і Запорізької областей.

    Російські війська продовжували наступальні операції в районі кордону Донецької та Запорізької областей та, як повідомляється, просунулися 27 листопада. Російські мілблогери стверджували, що підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-та загальновійськова армія, східний військовий району) контратакували і зуміли відкинути українські війська до західної околиці Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки) і просунулися в районі балки Грушева (15 км на південний захід від Великої Новосілки). Проте ISW не може підтвердити це твердження. Інше російське джерело стверджувало, що погана погода сповільнила наступ у районі Старомайорського і що лінія фронту не змінилася.

  • Українські війська 27 листопада продовжували наступальні операції в західній частині Запорізькій області і останнім часом незначно просунулися. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 листопада, показують, що українські сили незначно просувалися на південь від Роботиного. 27 листопада російські джерела стверджували, що російські війська відбили атаки поблизу Роботиного, Новопрокопівки (2 км на південь від Роботиного) та Вербового (10 км на схід від Роботиного).

    Повідомляється, що російські війська 27 листопада просунулися під час контратак у західній Запорізькій області. Російський мілблогер стверджував, що російські війська контратакували та захопили кілька укріплених українських позицій біля Вербового, а російські війська продовжували наступальні операції поблизу Роботиного. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська відбили російські наземні атаки поблизу Роботиного та на захід від Вербового.

  • Українські ЗМІ та представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомили, що російські сили обстрілюють артилерією та ракетами з позицій на окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) або поблизу неї. 26 листопада МАГАТЕ повідомило, що контингент МАГАТЕ на ЗАЕС чув «характерний звук» запуску РСЗВ «кількох ракет, які, здавалося, були випущені з близькості до станції», але персонал МАГАТЕ не міг побачити снаряди через хмари у цьому районі. Український оператор атомної енергії «Енергоатом» розширив звіт МАГАТЕ 27 листопада та повідомив, що російські сили використовують ЗАЕС як вогневу позицію. ISW неодноразово повідомляв про продовження мілітаризації Росією ЗАЕС, включаючи зображення та кадри літа 2022 року, які підтверджують, що російські сили розгорнули військову техніку до території ЗАЕС.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області на тлі продовження українських наступальних операцій на східному березі. Російські мілблогери стверджували, що російські війська контратакували в Кринках (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від р.Дніпро) за авіаційної та артилерійської підтримки та відбили деякі невизначені позиції, хоча ISW не помітила візуального підтвердження цієї заяви. Російські мілблогери стверджували, що українськи сили безуспішно атакували в районі Кринок і поблизу них, а також поблизу Пойми (12 км на схід від міста Херсона та 4 км від річки Дніпро) та Піщанівки (13 км на схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро). Мілблогери стверджували, що українські сили скористалися поганими погодними умовами для ротації особового складу та консолідації оборонних позицій.
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 26 листопада 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two + 2 =