Авдіївка

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу продовжує хибно характеризувати російські наступальні зусилля в Україні як частину «активної оборони», намагаючись пом’якшити очікування щодо здатності російських військових досягати оперативних цілей.

Про це пишуть аналітики ISW.

Шойгу 1 грудня під час селекторної наради з російським військовим керівництвом заявив, що російські війська ведуть «активну оборону» в Україні та захоплюють більш вигідні позиції на кожному оперативному напрямку. Шойгу відзначив 15-ту мотострілецьку бригаду (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу), 114-ту мотострілецьку бригаду (1-й корпус армії ДНР), 4-ту та 123-ю мотострілецькі бригади (обидві — 2-го АК “ЛНР”) за службу. Повідомляється, що всі ці елементи діють або ймовірно діють у районах, де російські війська проводять наступальні операції на сході України, а не обороняються від українських контрнаступальних операцій у Запорізькій області. Шойгу та Путін раніше називали російські наступальні операції із захоплення Авдіївки «активною обороною» після провалу першого російського механізованого поштовху для досягнення значних тактичних переваг на початку жовтня 2023 року. З початку жовтня 2023 року російські війська два рази здійснили широкомасштабні наступи на Авдіївку та продовжили високий темп піхотних штурмів навколо населеного пункту. Характеристика російськими офіційними особами цих наступів як частини «активної оборони» навмисно вводить в оману. Українські війська ніколи не проводили масштабних наступальних операцій у районі Авдіївки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, і Авдіївка є відомою статичною українською оборонною позицією з 2014 року. Тим не менш, російське керівництво продовжувало хибно формувати операції навколо Авдіївка як «активна оборона», яка, ймовірно, реконтекстуалізує відсутність будь-якого значного прогресу Росії навколо Авдівки, незважаючи на більш ніж два місяці широкомасштабних російських атак там.

Російське військове командування мало б переслідувати певну оперативну мету, якби воно визнало операції із захоплення Авдіївки наступальним заходом. Таким чином, рамки «активної оборони» дозволяють російському військовому керівництву заявляти про успіх доти, доки російські сили перешкоджають українським силам отримати будь-які значні успіхи, що є цілком досяжною метою, враховуючи, що українські сили не проводять і ніколи не проводили контрнаступальних операцій у площині “оборони” навколо Авдіївки, а також локалізованих наступальних операцій в інших місцях на сході України. Це свідчить про те, що їм бракує впевненості в здатності російських військових перетворити тактичні досягнення в оперативні. Російський президент Володимир Путін, очевидно, стурбований зменшенням російської підтримки війни напередодні президентських виборів у 2024 році, ймовірно, вирішив применшити масштаб російських операцій для російської громадськості. Дедалі більший розрив між великими російськими втратами під час цих наступальних зусиль і структуруванням цих операцій російським командуванням може, тим не менш, посилити невдоволення в широкому російському інформаційному просторі.

Володимир Путін підписав указ про збільшення російської армії на 170 тисяч військовослужбовців, а у російському міноборони вже заявили, що цих людей буде відправлено на “СВО”. Таким чином, з урахуванням навчання та “затикання дірок” на фронті ненавченими новобранцями, у Шойгу планують до весни посилити угруповання окупаційних військ приблизно на 100 тисяч осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =