вперед танк ВСУ

Українські війська наступали на Степове і утримують позиції в центрі селища. Багнюка в районі Роботиного на Мелитопольскому напрямку стримує рух росіян і українців.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 6 грудня 2023р.

    1. Російські війська 6 грудня продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили щонайменше вісім атак росіян на куп’янському напрямку в районі Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська) та Новоселівського (14 км на північний захід від Сватового), а також щонайменше 26 атак росіян на Лиманському напрямку поблизу Тернів, Серебрянського лісництва (10 км на південь від Кремінної), Білогорівки (12 км на південь від Кремінної), Спірного (25 км на південь від Кремінної), Веселого (31 км на південь від Кремінної), Роздолівки (30 км на південь від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Синьківки та контролювали до половини населеного пункту, хоча ISW не знайшло візуальних доказів того, що російські війська контролюють половину Синьківки. Російські мілблогери стверджували, що бої йдуть під Петропавлівкою (7 км на схід від Куп’янська). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до Тернів і Ямполівки (17 км на захід від Кремінної) після відбиття кількох українських контратак. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися до двох кілометрів у невизначеному районі лінії Білогорівка-Спірне-Берестове-Яковлівка (12-35 км на південь від Кремінної). 5 грудня російські мілблогери заявили, що російські війська просунулися в лісових масивах поблизу Кремінної та Торського (15 км на захід від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські війська посилили штурмові операції на північ від Соледара (38 км на південний захід від Кремінної) і просунулися вздовж залізничної лінії на схід від Веселого (31 км на південь від Кремінної). Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров опублікував кадри, на яких нібито видно загін чеченського спецназу «Аїда» «Ахмат», що діє на Кремінському напрямку.
      Російські джерела стверджують, що 6 грудня українські війська здійснили невдалі контратаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Міноборони Росії стверджує, що російські війська відбили українські атаки на Куп’янському напрямку в районі Синьківки, Іванівки (20 км на південний захід від Куп’янська) , та озера Лиман (на північний захід від Синьківки), а також у напрямку Лимана біля Білогорівки Луганської області та Григорівки (11 км на південь від Кремінної) Донецької області. 5 грудня російські мілблогери заявили, що українські війська контратакували під Кремінною та Торським.
    1. Російські війська 6 грудня продовжували наземні атаки поблизу Бахмута, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше 10 атак росіян поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Російські міліблогери стверджували 5 і 6 грудня, що російські війська досягли невизначених успіхів біля Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута), просунулися до 400 метрів на південно-західній околиці Бахмута та до 500 метрів у районі Кліщіївки, захопивши невизначену тактичну висоту. ISW не спостерігала візуального підтвердження цих тверджень. Російські мілблогери стверджували, що російські війська атакували поблизу Берхівського водосховища (2 км на північний захід від Бахмута) та між Богданівкою та Григорівкою (9 км на північний захід від Бахмута).
      Міністерство оборони Росії та відомий пов’язаний з Кремлем російський мілблогер стверджували, що 6 грудня російські війська в районі Бахмута відбили українські атаки поблизу Богданівки, Кліщіївки та Торецька (21 км на південь від Бахмута та 12 км на північний захід від Горлівки).
    1. Російські війська 6 грудня вели наступальні дії під Авдіївкою та підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися в промисловій зоні на південний схід від Авдіївки. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили щонайменше 25 атак на схід від Новобахмутівки (7 км на північний захід від Авдіївки), на північний схід від Бердичів (4 км на північ від Авдіївки), а також поблизу Авдіївки, Степового (3 км на північ від Авдіївки), Північного (6 км на захід від Авдіївки), Тоненького (5 км на захід від Авдіївки) і Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Російські милблогери стверджували, що російські війська просунулися на південь від Авдіївського шлакового відвалу (на північний схід від Авдіївки), поблизу Авдіївського коксохімічного заводу (на північний захід від Авдіївки), поблизу Первомайського та на схід від Авдіївки, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цих тверджень. На кадрах, опублікованих 5 грудня, нібито видно підрозділи російських 87-го та 1487-го полків (1-й корпус армії ДНР), 10-го танкового полку (3-й армійський корпус, Західний військовий округ) та диверсійно-штурмової бригади «Ветерани», які діють у промзоні на південний схід від Авдіївки.
      6 грудня українські війська контратакували під Авдіївкою і підтвердили наступ. На геолокаційних кадрах, опублікованих 5 грудня, видно, що українські війська наступали на Степове. 6 грудня російський мілблогер заявив, що українські війська утримують позиції в центрі Степового, незважаючи на російські атаки [60].
    1. Російські сили 6 грудня дійснили наземні атаки на захід і південний захід від міста Донецька, але не зробили підтверджених або заявлених наступань. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Красногорівки та Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька), Побєди (5 км на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки (11 км на південний захід від Донецька). Підполковник Ярослав Черепурний, речник української бригади, яка діяла на Мар’їнському напрямку, заявив, що російські війська контролюють більшу частину Мар’їнки, але українські війська контролюють невелику частину населеного пункту.
    1. Російські війська 6 грудня здійснили обмежені наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські напади поблизу Новодонецького (15 км на південний схід від Великої Новосілки) та на південь від Золотої Ниви (11 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська атакували також біля Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки), але не уточнив результат.
    1. 6 грудня українські війська продовжували контрнаступальні дії на заході Запорізької області, але підтвердженого просування не зробили. Російські мілблогери стверджували, що російські війська відбили українські атаки на захід від Роботиного та на північ від Вербового (9 км на схід від Роботиного) 5 і 6 грудня. Російський мілблогер 6 грудня стверджував, що зустріч відбулася на захід від Новофедорівки (14 км на північний схід від Роботиного).
      Російські війська 6 грудня продовжували контратаки в західній Запорізькій області і, як повідомляється, нещодавно просунулися. Російські мілблогери стверджували, що 5 грудня російські війська просунулися на глибину до кілометра біля Вербового. Генштаб ЗС України повідомив, що 6 грудня українські сили відбили щонайменше п’ять російських атак на захід від Вербового та Роботиного. 5 грудня російський мілблогер заявив, що багнюка в районі Роботиного стримує рух росіян і українців.
    1. Українські сили 6 грудня продовжували наземні операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Російські мілблогери стверджували, що українські штурмові групи кілька разів намагалися просунутися на південь від Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро) і укріпили плацдарм на південний схід від населеного пункту. Російський мілблогер стверджував, що українські сили продовжують зміцнювати своє угруповання в самих Кринках. Інший російський мілблогер стверджував, що українські війська утримують позиції біля Антонівського мосту та поблизу Козачих Лагерів (25 км на північний схід від Херсона та 3 км від річки Дніпро) і ефективно контролюють лісові масиви, острови та берегову лінію вздовж річки Конка. Російські мілблогери стверджують, що російські війська за минулу добу випустили понад 100 плануючих бомб по українських цілях у напрямку Кринок.
      Геолокаційні кадри, опубліковані 5 грудня, підтверджують, що російські війська утримують позиції на островах у річці Дніпро на південь від Веленського Херсонської області (15 км на південний захід від Херсона). Однак ці кадри не свідчать про те, що російські сили нещодавно просунулися в цьому районі, і вони, ймовірно, утримували ці позиції протягом деякого часу.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 5 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × four =