Танк

Українські сили досягли певних успіхів у районі Серебрянського лісу. Російські війська просунулися на північ від Хромового, на схід від Степового, трохи просунулися далі в Мар’їнку.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах визвольної війни проти російсько-фашистських загарбників.

  • Російські війська 10 грудня продовжували локалізовані наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше сім атак росіян на Куп’янському напрямку в районі Синьківки (9 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) і Новоселівського (16 км на північний захід від Сватового) і щонайменше п’ять атак росіян у с. Лиманське
    біля Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної), Тернах (17 км на захід від Кремінної), Серебрянського лісового масиву (10 км на південь від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські війська нещодавно просунулися на 1,5 кілометра поблизу Кремінної, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що погана погода, включно з крижаним дощем і мінусовою температурою, призвела до зменшення російських ударів на Куп’янському та Лиманському напрямках 9 грудня. Інший російський мілблогер стверджував, що минулого тижня українські сили стабілізували лінію фронту біля Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська) і що російські сили не змогли прорвати українську оборону біля Синьківки через щільні українські мінні поля.

    Російські джерела стверджували, що 10 грудня українські сили здійснили наземні атаки на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна і нещодавно досягли успіхів. Російський мілблогер заявив, що минулого тижня українські сили досягли певних успіхів у районі Серебрянського лісу. Російські джерела, зокрема Міністерство оборони, стверджували, що 9 і 10 грудня російські війська відбили українські штурми поблизу Синьківки, Торського (15 км на захід від Кремінної) та Серебрянського лісу.

  • Російські війська здійснили наземні атаки на північний схід від Бахмута 10 грудня, але не зробили жодного підтвердженого просування. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки біля Веселого (18 км на північний схід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що частини російської 106-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ захопили 10 невстановлених позицій і просунулися на глибину до 3,5 кілометрів поблизу Веселого. Пов’язаний з Кремлем міліблогер 9 грудня заявив, що російські війська просунулися поблизу Веселого та намагаються оточити населений пункт.

    10 грудня російські війська продовжували наступальні дії на захід і південь від Бахмута і нещодавно підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 10 грудня, показують, що російські війська просунулися на північ від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 9 грудня, показують, що російські війська просунулися на північ і південний схід від Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута). Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот) просунулися поблизу Богданівки, і доповнив нібито повідомлення невідомих українських військових спостерігачів про те, що російські сили просунулися до 580 метрів на північний схід від Богданівки. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися в напрямку Іванівського (6 км на захід від Бахмута). 10 грудня російські мілблогери заявили, що російські війська вийшли на переважаючі висоти на північний захід від Кліщіївки і атакують у напрямку Часів Яр (12 км на захід від Бахмута), намагаючись перерізати українські наземні лінії зв’язку в Бахмут. Український військовий оглядач Костянтин Машовець стверджував, що російські війська ввели в бій у напрямку Часів Яру додаткову живу силу, зокрема підрозділи 200-ї ОМСБр та невизначени підрозділи ПДВ. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили щонайменше 14 російських атак поблизу Григорівки (9 км на північний захід від Бахмута), Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські сили відбили українські атаки поблизу Кліщіївки та Північного (20 км на південний захід від Бахмута та на захід від Горлівки).

  • Російські війська 10 грудня продовжили наступальні дії під Авдіївкою і підтвердили наступ. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 грудня, показують, що російські війська просувалися на схід від Степового (3 км на північний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в Степове, на північ від Авдіївського коксохімічного заводу (на північно-західній околиці Авдіївки), а також у промисловій зоні Авдіївки на південний схід від населеного пункту та атакували в напрямку Новокалинове (13 км на північний схід від Авдіївки). Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили щонайменше 39 атак Росії на схід від Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки); Степове, Авдіївка, Первомайське (10 км на південний захід від Авдіївки); на південь від Тоненьке (5 км на захід від Авдіївки) і Сіверного (6 км на захід від Авдіївки). Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська постійно атакують і завдають ударів по українських позиціях поблизу Авдіївки, незалежно від погодних умов. Російський мілблогер охарактеризував авдіївський фронт як «полегшену версію бахмутської м’ясорубки», припускаючи, що російські війська проводять виснажливі фронтові атаки під керівництвом піхоти на українські укріплення в Авдіївці. Пов’язаний з Кремлем російський мілблогер стверджував, що українські сили просунулися в невизначених лісових районах біля Степового.
  • 10 грудня російські війська продовжували наступ на захід і південний захід від міста Донецьк і нещодавно підтвердили наступ. На відео з геолокацією, опублікованому 10 грудня, видно, як російські війська встановлюють прапор на південно-західній околиці Мар’їнки (західніше міста Донецька), що вказує на те, що російські війська трохи просунулися далі в Мар’їнку. Російські мілблогери стверджували, що російські війська контролюють «майже всю» Мар’їнку, а українські сили відійшли на позиції на захід від населеного пункту. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські сили відбили щонайменше 14 російських атак поблизу Мар’їнки, Побєди (5 км на південний захід від Донецька), Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька) та на південний схід від Вугледара (26 км на південний захід від Донецька). Російське МО заявило, що російські війська відбили українські атаки біля Мар’їнки та Побєди.
  • Російські війська 10 грудня продовжили наземні атаки в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але не зробили жодного підтвердженого просування. Один російський мілблогер стверджував, що минулого тижня російські війська незначно просунулися на південний захід від Старомайорського (10 км на південь від Великої Новосілки), але інший мілблогер стверджував, що повідомлення про російське просування поблизу Старомайорського є передчасними і що лінія фронту залишається незмінною. ISW не помітив жодних візуальних доказів нещодавнього просування Росії в районі кордону Донецької та Запорізької областей. 10 грудня український Генштаб повідомив, що українські війська відбили дві російські атаки поблизу Старомайорського. Російський мілблогер опублікував кадри, як 218-й танковий полк (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу) діє на північ від Приютного (15 км на південний захід від Великої Новосілки). Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські сили відбили українську атаку поблизу Новодонецького (15 км на південний схід від Великої Новосілки).
  • 10 грудня російські війська продовжили наступальні дії на заході Запорізької області та досягли непідтверджених успіхів. 9 грудня російські джерела стверджували, що російські сили просунулися на один кілометр і відтіснили українські сили з позицій між Роботиним і Новопрокопівкою (на південь від Роботиного). Російський агрегатор новин заявив, що російські війська наступають з Вербового (9 км на схід від Роботиного) та Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного). Однак 10 грудня відомий російський мілблогер заявив, що російські сили невдало атакували поблизу Вербового. Російські мілблогери стверджували, що погані погодні умови та ожеледиця заважають російським і українським наземним атакам і пересуванню бронетехніки біля Вербового. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили три російські атаки на захід від Роботиного та поблизу Новопокровки (12 км на північний схід від Роботиного).

    Російські джерела стверджували, що 10 грудня українські війська продовжували безуспішні наступальні операції на заході Запорізької області. Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські війська відбили українську атаку на північ від Новопрокопівки, а відомий російський мілблогер стверджував, що українські війська безуспішно атакували поблизу сіл Роботине та Вербове. Деякі російські милблогери стверджували, що загальна кількість українських штурмів у районі на південь від Оріхова останнім часом зменшилася через перекидання окремих українських військ на авдіївський напрямок. Російські джерела також зазначили, що навколо Вербового майже промерзла земля, а в лісових масивах тривають бої. Один мілблогер заявив, що українським силам все ще вдається управляти бойовими гелікоптерами на лінії Роботине-Вербове.

  • 10 грудня українські війська продовжили наземні дії на східному (лівому) березі р.Дніпро в Херсонської області. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська утримують позиції на східному березі Дніпра та завдають ударів по російських позиціях у цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що тривають бої під Кринками (30 км на північний схід від Херсона) і відзначали стабільно високі темпи українських операцій у цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що українські сили захопили нові позиції на острові Великий Потьомкін (на південний захід від Херсона), хоча ISW оцінює, що українські сили вже контролюють весь острів. Російський мілблогер розширив кадри, на яких нібито видно, як частини російського 28-го мотострілецького полку (70-та мотострілецька дивізія, 18-та загальновійськова армія) завдають ударів по українських позиціях на островах у Дніпрі. Міноборони Росії опублікувало кадри, на яких нібито показано, як невідомі елементи російського ПДВ проводять повітряну розвідку українських позицій на західному (правому) березі Дніпра.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 9 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    sixteen + two =