разбитый МТ-ЛБ

Російські війська просунулися на південний схід від Тернів на Луганщині і намагаються просунутися на лівому березі річки Дніпро на Херсонщині. Лінія фронту продовжує залишатися статичною.

Американський Інститут вивчення війни опублікував огляд подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 9 грудня 2023р.

  • 9 грудня російські війська продовжували наступ на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна і вийшли вперед. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 і 9 грудня, показують, що російські війська просунулися на південний схід від Тернів (17 км на захід від Кремінної), а російські мілблогери стверджували 9 грудня, що російські війська просунулися до 1,5 кілометрів поблизу Тернів і Ямполівки (17 км на захід від Кремінної). Один мілблогер зазначив, що щільні українські укріплення в районі Терни-Ямполівка перешкоджатимуть просуванню Росії. Інший російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на 1,5 кілометри поблизу Веселого (31 км на південь від Кремінної) минулого дня та на 3,5 кілометри загалом під час нещодавнього локалізованого наступу, хоча ISW ще не спостерігав жодного візуального підтвердження просування росіян у цьому місці. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на північний схід від Петропавлівки (7 км на схід від Куп’янська) і поблизу Синьківки (9 км на схід від Куп’янська), Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), Новоселівського (14 км на північний захід від Сватового) та Спірне (25 км на південь від Кремінної).

    Російські джерела стверджували, що 9 грудня українські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не просунулися. Російські військові джерела стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Синьківки, Новоселівського, Серебрянського лісництва (11 км на південь від Кремінної) та Білогорівки (13 км на південь від Кремінної).

  • 9 грудня російські війська продовжили наступальні дії на Бахмутському напрямку та, як повідомляється, здійснили непідтверджені наступи. Російські джерела стверджували 8 і 9 грудня, що російські війська просунулися в районі Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута); в напрямку на Григорівку (9 км на північний захід від Бахмута) та Оріхово-Василівку (11 км на північний захід від Бахмута); на північний захід від Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута); та на північ і захід від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). Генштаб ЗС України повідомив 9 грудня, що російські війська безуспішно атакували поблизу Богданівки, Іванівського та Кліщіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські сили також атакували поблизу Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Російські джерела стверджували, що тривають бої за висоту поблизу Кліщіївки та що російські війська захопили опорний пункт «Острів» на північ від Кліщіївки, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив 8 грудня, що російські війська ввели на Бахмутський напрямок новосформований 299-й парашутно-десантний полк (98-ма повітряно-десантна дивізія ПДВ). Машовець заявив, що 299-й полк діятиме на лінії Берхівка-Хромове (до 6 км на північний захід від Бахмута), або на лінії Краснополівка — Яковлівка (до 9 км на північ від Бахмута), що робить це третім із трьох полків 98-ї дивізії ВДВ, які діяли на північному фланзі Бахмуту після того, як російське командування передислокувало 331-й і 217-й полки між Богданівкою і Хромовим. Міністерство оборони Росії стверджувало, що українські сили невдало атакували поблизу Іванівського (6 км на захід від Бахмута).
  • Російські війська 9 грудня продовжували наступальні дії на Авдіївському напрямку та, як повідомляється, здійснили непідтверджені наступи. Російські міліблогери стверджують, що російські війська просунулися в напрямку Новобахмутівки (9 км на північний захід від Авдіївки) і Новокалинового (13 км на північний схід від Авдіївки), на південний схід від Первомайського (10 км на південний захід від Авдіївки), поблизу промислової зони на південний схід від Авдіївки та до 150 метрів біля Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська закріпилися в центрі Степового (3 км на північний захід від Авдіївки), хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Генштаб ЗС України повідомив, що російські сили безуспішно атакували на схід від Новобахмутівки та поблизу Степового, Авдіївки, Тоненького (5 км на захід від Авдіївки) та Первомайського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська також атакували поблизу Сіверного (6 км на захід від Авдіївки), промислову зону та Авдіївський коксохім. ​​Український журналіст Юрій Бутусов заявив, що російські війська використовують телекеровану колісну та гусеничну техніку для доставки вантажів на передові позиції та евакуації поранених у напрямку Авдіївки. Однак українські сили атакують ці дистанційно керовані транспортні засоби за допомогою безпілотників.
  • 9 грудня російські війська продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного заявленого чи підтвердженого просування. Російські мілблогери повідомили, що російські війська продовжували бої на північній околиці Мар’їнки (на захід від Донецька) і поблизу Новомихайлівки (10 км на південний захід від Донецька). Російські джерела стверджують, що підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія Південного військового округу) і 5-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “Донецької Народної Республіки”) просуваються в межах Мар’їнки. Один мілблогер зазначив, що російські війська атакують у напрямку Гостре (6 км на захід від Мар’їнки), яке мілблогер охарактеризував як новий активний ділянку фронту. Генштаб ЗС України повідомив про невдалі атаки росіян поблизу Мар’їнки, Красногорівки (на західній околиці Донецька), Новомихайлівки та Побєди (5 км на південний захід від Донецька).
  • Російські джерела стверджували, що 9 грудня українські війська здійснили безуспішні штурми в районі кордону Донецької та Запорізької областей. У Міноборони Росії стверджували, що підрозділи російського Південного угруповання військ відбили українську атаку поблизу Новодонецького (15 км на південний схід від Великої Новосілки). Російський батальйон «Восток» стверджував, що українські сили безуспішно намагалися захопити позиції батальйону в невизначеному районі прикордонної зони Донецької та Запорізької областей, можливо, маючи на увазі район Новодонецького.

    Російські війська 9 грудня вели штурм у районі кордону Донецької та Запорізької областей, але не робили підтверджених наступів. У Генштабі ЗС України повідомили, що українські війська відбили дві російські атаки поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили кілька позицій на підступах до Старомайорського та Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки). Інший російський мілблогер опублікував кадри, на яких стверджується, що підрозділи російської 14-ї гвардійської бригади спецназу ГРУ діють поблизу Новодонецького.

  • Російські джерела стверджували, що 9 грудня українські війська продовжували наступальні дії в західній частині Запорізькій області та нібито просунулися вперед. Відомий російський мілблогер заявив, що українські сили успішно контратакували на захід від Роботиного. Інший російський мілблогер стверджував, що українські сили невдало атакували поблизу Роботиного та в напрямку Вербового (9 км на схід від Роботиного).

    9 грудня російські війська контратакували в західній частині Запорізькій області, але не підтвердили наступ. У Генштабі України повідомили, що українські сили відбили російські атаки на захід від Роботиного та Вербового та поблизу Новопокровки (16 км на північний схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що російські сили, ймовірно частини російської 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії ПДВ, просунулися на північ від Вербового. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська також атакували з Новофедорівки (15 км на північний схід від Роботиного). Російські мілблогери стверджували, що погані погодні умови в західній частині Запорізькій області впливають на російську та українську наземну діяльність та обстріли.

  • Українські сили 9 грудня утримували позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області на тлі спроб Росії відкинути українські сили з позицій у Кринках (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро). Генштаб ЗС України 9 грудня повідомив, що українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі Дніпра. Російські мілблогери стверджували, що російські сили завдають ударів по українських позиціях і топлять човни, намагаючись перекинути український персонал до Кринок. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 8 грудня заявив, що російські війська намагаються просунутися на схід від Кринок і зміцнюють оборону на південний захід від Олешок (7 км на південь від Херсона та 4 км від річки Дніпро), поблизу Підлісного (8 км на південь від Херсона, та 6 км від р. Дніпро), а також поблизу Кардашинки (7 км на південь від м. Херсона та 2 км від р. Дніпро).
  • Раніше:
    Аналіз подій на фронтах російсько-української війни, що відбулися 8 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two × 3 =