Українські війська продовжують операції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонській області на тлі, як повідомляється, складних умов у цьому районі в рамках очевидної спроби створити умови для майбутніх українських операцій з переправами з західного (правого) берега Дніпра в Херсонської обл.
New York Times опублікувала серію інтерв’ю з українськими військовими, які діють на східному березі та вздовж річки Дніпро 16 грудня, в якому командир українського полку заявив, що удари українських безпілотників сильно придушили російську далекобійну артилерію на східному березі за останні місяці. Як пишуть аналітики ISW, американського Інституту вивчення війни, українські офіційні особи раніше заявляли, що українські війська створили кілька плацдармів на східному березі в рамках операції, яка має на меті витіснити російські війська з артилерійської зони західного берега Херсонської області. Повідомлення про придушення далекобійної російської артилерії може дозволити українським силам більш вільно діяти в ближніх тилових районах на західному березі Херсонської області, що може частково пояснити посилення російських плануючих бомбових ударів по українських цілях на західному березі. Набагато більш численні 152-мм ствольні артилерійські системи, які російські війська широко використовують в Україні, мають приблизний радіус дії 25 км, хоча російські сили навряд чи розгорнуть ці системи на безпосередній лінії фронту через загрозу українського контрбатарейного вогню.
Відведення ствольної артилерії на відстань понад 25 км від західного берега та придушення російської далекобійної артилерії усуне постійні загрози для населених пунктів на західному березі та дозволить багатьом українцям, які втекли від російської окупації західного берега Херсонської області, безпечніше повернутися. Зменшення російського артилерійського вогню на західному березі також дозволить українським силам вільніше діяти вздовж наземних ліній зв’язку, розгортати важливіші контрбатарейні системи та системи протиповітряної оборони в районі річки Дніпро та більш безпечно розпочинати операції через річку Дніпро. Плацдарм покликаний забезпечити безпеку для переправлення сил для продовження операцій, а відведення російської артилерії далі від Дніпра створило б безпечнішу позицію для проведення майбутніх операцій, якщо українське верховне командування вирішить це.
Український командир також, як повідомляється, заявив, що українські операції на східному березі річки Дніпро наразі мають на меті притягнути російські сили до цього району та завдати їм великих втрат. Український командир, як повідомляється, додав, що спроба залучити російські сили до цього району була успішною, оскільки російське командування перекинуло невизначені російські повітряно-десантні елементи із західної частини Запорізької області на східний берег Херсонської області. Російські офіційні особи визнали, що підрозділи 7-ї дивізії ПДВ діють у Херсонській області, і можливо, обмежені частини 7-ї дивізії ПДВ, які діють поблизу Роботиного на заході Запорізької області (247-й полк ПДВ, 108-й полк ПДВ і 56-й полк ПДВ), передислокувалися для оборони на східному березі, хоча ISW спостерігав елементи цих підрозділів, які все ще були віддані обороні та контратаці в західній частині Запорізькій області. Українські військові офіційні особи раніше повідомляли, що в результаті українських операцій на східному березі з 17 жовтня по 17 листопада загинуло 1126 російських військовослужбовців і було поранено 2217, що свідчить про те, що українські сили можуть завдати значних втрат російським силам у цьому районі. Президент Росії Володимир Путін аналогічно описав російські оборонні операції на східному березі як навмисну спробу заманити та розчарувати українські сили, однак ISW наразі не може оцінити, чи має місце асиметричне розпилення градієнту у цьому секторі ТВД. Деградація оборони російських сил на східному березі Херсонської області може бути негайною оперативною метою, але такою, яка може сприяти досягненню ширшої заявленої оперативної мети – витіснення російських сил із радіусу дії артилерії західного берега Херсонської області.
The New York Times також опублікувала інтерв’ю з українськими солдатами, які воювали на східному березі, які описали важкі умови ведення операцій за Дніпром і у встановленні позицій на східному березі. Ці труднощі слід очікувати для того, що є економічною силовою операцією з обмеженими позиціями на березі річки і може тривати до тих пір, поки українські операції не створять умови для більш безпечного українського плацдарму, якщо українське верховне командування вирішить спробувати його створити. Виражена українською метою відкинути російську артилерію від річки Дніпро частково вирішила б деякі зі складних умов, які описав український персонал, якщо її було повністю досягнуто.