Європа готується до того, що Україна може втратити військову підтримку США і її буде потрібно компенсувати.
Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв’ю Welt am Sonntag.
“Звичайно, ми про це говоримо. Ми чітко розуміємо, що, напевно, рано чи пізно нам доведеться компенсувати щось із того, що з Вашингтона, можливо, приходити вже не буде”, — заявив він.
Також Пісторіус визнав, що є сфери, де зробити це буде важко. Зокрема, не вдасться швидко досягти збільшення обсягів виробництва зброї.
“У нас зараз є приблизно від п’яти до восьми років, за які нам треба надолужити втрачене: як у збройних силах, так і в промисловості, а також у суспільстві. Путін зараз істотно нарощує виробництво озброєння — йдеться про збільшення на 60%”, — сказав міністр оборони Німеччини і додав, що Бундесвер страждає на гостру нестачу кадрів.
На його думку, призупинення призову на військову службу у ФРН було помилкою. Наразі Німеччина вивчає моделі обов’язкової служби. Сюди входить і модель, яка використовується у Швеції, де “збираються всі молоді жінки та чоловіки, і лише обрана частина з них проходить базову військову службу”.
Це частина міркувань, чи можливо щось подібне і для нас. Перевіряються всі варіанти”, – пояснив Пісторіус.
Загальний військовий обов’язок було скасовано в Німеччині у 2011 році. З того часу армія ФРН формується на добровільній основі.