КНДР

Північна Корея, ймовірно, збільшила постачання боєприпасів росії. Про це свідчать супутникові знімки, які зафіксували обіг контейнерів між портом Раджин та селищем Дунай Приморського краю.

Про це повідомляє Bloomberg.

Спочатку знімки за період із серпня по жовтень опублікував Білий дім. Тоді, за його даними, КНДР відправила до рф морським шляхом близько 1 млн снарядів. А в листопаді Національна розвідувальна служба Південної Кореї поінформувала, що десятьма рейсами до рф було доставлено понад 1 млн снарядів.

“Приблизно через півтора місяця я не бачу, щоб темпи поставок хоч скільки-небудь уповільнилися, тому, виходячи з того, що ми знаємо, це ще півмільйона снарядів”, – сказав виданню військовий експерт Юст Оліманс, співавтор сайту Oryx, який документує втрати техніки в ході російсько-української війни.

Зазначається, що КНДР має один із найбільших запасів боєприпасів у світі, які призначені для зброї радянського зразка, зокрема 152-мілімітрові снаряди. Але снаряди, які виготовляє Північна Корея для радянської зброї, мають дещо менший калібр через особливості національного застосування Міжнародної системи мір. Тому кількість пострілів північнокорейських боєприпасів з нового російського артилерійського ствола до моменту, коли зазор стане таким, що ствол потрібно замінювати, набагато менше, ніж при використанні російських чи радянських снарядів.

Судячи з аналізу супутникових знімків, зробленого віденською організацією Open Nuclear Network, товарообіг між Раджином та Дунаєм активізувався з жовтня. Не можна точно сказати, які саме вантажі перевозяться. Але кількість рейсів “туди-назад” і сотні контейнерів, що доставляють, дозволяють припустити, що постачання боєприпасів та інших видів озброєнь здійснюються у великих обсягах.

Один із кораблів, який бере участь у доставці вантажів, це контейнеровоз “Ангара»”. Зокрема, він перебував у корейському порту 9 грудня, свідчать супутникові знімки. Звідти до Дунаю (де знаходиться судноремонтний завод, а за радянських часів була база підводних човнів) – всього 180 км.

“Ангара” належить московській компанії “М-лізинг”, проти якої США, Великобританія та Україна ввели санкції за “транспортування зброї та військової техніки на користь російського уряду”. Судном управляє астраханська «Марин транс шипінг», яка також потрапила під санкції за перевезення зброї.

З Дунаю контейнери залізницею доставляються до Тихорецька Краснодарського краю, з’ясували раніше експерти Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI). Це підтверджували і американські урядовці.

Тихорецьк розташований приблизно за 200 км від східного берега Азовського моря. Вантажі з нього можна доставляти через Ростов-на-Дону до Донецької області, через Краснодар і Керченську протоку — до окупованого Криму і далі — до окупованих південних областей України.

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року північнокорейський режим у рамках надання військової допомоги російським терористам передав до мільйона артилерійських снарядів.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що російські загарбники почали активно скаржитися на артилерійські снаряди з КНДР. Мало того, що вони надходили у підрозділи навіть без таблиць стрільби, так ще й виявився тотальний систематичний брак самих боєприпасів. Застосування таких снарядів в бою “призводить до цілої лавини наслідків”. У Генштабі ЗСУ підтвердили, що через брак боєприпасів власного виробництва російські окупанти використовують артилерійські та мінометні заряди, які постачає Північна Корея. Але ці снаряди низької якості й розриваються прямо у стволах гармат та мінометів.

Також повідомлялося, що Північна Корея передала російському терористичному союзнику понад тисячу контейнерів з військовою технікою та боєприпасами для використання у війні проти України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × one =