БТР

Українські сили незначно просунулися на південний схід від Кліщіївки під Бахмутом на Донеччині; російські війська незначно просунулися поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на околиці Бахмуту, зайняли Дорожнянку біля Гуляйполя на Запоріжжі.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 28 грудня 2023р.

  • 28 грудня російські та українські війська продовжували бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили дві невизначені українські позиції поблизу Синьківки, хоча ISW ще не знайшло візуальних доказів цього нібито завоювання. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська повільно просуваються на Куп’янському напрямку, віддаючи перевагу ударам по українських активах, а не наземним штурмам. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бої на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки, Іванівки та озера Лиман (на північ від Синьківки), а також на захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу, Торського, Діброви та Григорівки. Український військовий оглядач Юрій Бутусов 28 грудня опублікував кадри наслідків українського удару по окупованій російськими військами будівлі в Кремінній. Повідомляється, що в цьому районі діють підрозділи російської 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ) і невизначених повітряно-десантних дивізій ПДВ.
  • 28 грудня російські та українські війська продовжили бойові дії на північ від Бахмута, але не підтвердили наступ. Російські мілблогери стверджували, що російські сили незначно просунулися поблизу Спірного (на північний схід від Бахмута) і безуспішно атакували біля Веселого. Повідомляється, що підрозділи російської 123-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти поблизу Берестового (північний схід від Бахмута), а підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ — на Соледарському напрямку.

    Українські сили незначно просунулися поблизу Бахмута, ймовірно, протягом минулого тижня, і продовжили позиційні бойові дії з російськими військами 28 грудня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 грудня, показують, що українські сили незначно просунулися на південний схід від Кліщіївки (на південний захід від Бахмута). Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на північ і схід від Богданівки (на північний захід від Бахмута) і в напрямку Іванівського (на захід від Бахмута). Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що інтенсивність боїв під Бахмутом знизилася, але російські війська продовжують спроби захопити Богданівку, просунутися до Часового Яру (на захід від Бахмута) і відновити втрачені позиції поблизу Кліщіївки та Андріївки (на південний захід від Бахмута). Декілька мілблогерів відзначили, що російським військам важко захопити Богданівку, оскільки вона розташована в низині, що дозволяє українським силам контролювати вогневі позиції російських позицій у низовині. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривають на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки та Хромового; на захід від Бахмута біля Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Повідомляється, що підрозділи чеченського загону «Шустри» спецназу «Ахмат» разом із підрозділами російської 4-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти поблизу Кліщіївки. Підрозділи російського 331-го полку ВДВ (98-а дивізія ВДВ) і 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія [ЗВА], Південний військовий округ [ПВО]), як повідомляється, продовжують діяти поблизу Бахмута.

  • Російські джерела стверджували, що українські сили невдало атакували поблизу Горлівки 28 грудня. Російські джерела стверджували, що українські сили атакували поблизу Майорського (на північний захід від Горлівки) та Ню-Йорк (на захід від Горлівки).
  • Російські сили нещодавно здійснили незначне просування на північний захід від Авдіївки та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами 28 грудня. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 грудня, показують, що російські війська незначно просунулися поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на північний захід від Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до 800 метрів від Сіверного (на південний захід від Авдіївки), поблизу Очеретиного вздовж залізниці (на північний захід від Авдіївки) та в промисловій зоні (на південний схід від Авдіївки). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки, на схід від Новобахмутівки та біля Степового, а також на південь від Авдіївки біля Первомайського, Невельського та Сіверного. Речник Таврійського угруповання військ ЗС України полковник Олександр Штупун заявив, що російські війська вдвічі збільшили використання артилерійських боєприпасів і збільшили кількість плануючих бомбових ударів літаками Су-34 і Су-35 на Таврійському напрямку, куди входять Авдіївка, захід Донецької області, та Запорізька області.
  • Повідомляється, що 28 грудня російські війська просунулися поблизу Мар’їнки та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Мар’їнки та здійснили невизначений тактичний наступ біля Побєди (на південний захід від Донецька). Російські та українські джерела стверджують, що російські сили атакували на захід від Донецька поблизу Мар’їнки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки та Побєди. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що під Мар’їнкою діють підпорядковані підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-ї ОМС) у складі 103-го мотострілецького та 163-го танкового полків РФ, а також підрозділи 33-го та 255-го мотострілецьких полків, діючи на напрямках Мар’їнка-Побєда та Олександрівка-Новомихайлівка. Машовець також зазначив, що окремі підрозділи 40-ї та 155-ї морських піхотних бригад (ТОФ, СВО) і російського 7-го окремого оперативного батальйону (оперативно-тактичне бойове з’єднання «Каскад» МВС “ДНР”) передислокуються в напрямку Новомихайлівки.
  • Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували в районі кордону Донецької та Запорізької областей на південь від Новодарівки (на південний захід від Великої Новосілки). Повідомляється, що в районі кордону Донецької та Запорізької областей діють підрозділи російської 34-ї окремої гірської мотобригади (49-а загальновійськова армія Південного ВО).
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у східній частині Запорізькій області та, як повідомляється, просунулися там. Нещодавно опубліковані геолокаційні кадри підтверджують, що російські війська зайняли Дорожнянку, на південь від Гуляйполя. Російські війська стверджують, що діють у Дорожнянці з грудня 2022 року. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на захід і північний захід від Роботиного та вздовж лінії Роботине-Вербове. Один російський мілблогер, посилаючись на нібито невідомих українських військових аналітиків, стверджував, що російські війська просувалися на захід від Роботиного та вздовж лінії Новопрокопівка-Вербове (на південь і схід від Роботиного). Російське джерело стверджувало, що 27 грудня українські сили закріпили невеликий плацдарм на північ від Вербового. Проте ISW не знайшло візуального підтвердження жодної з цих заяв. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої відбулися біля Вербового та Роботиного. Російський мілблогер стверджував, що російські війська завдали плануючого бомбового удару по Оріхову. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи російського 1430-го мотострілецького полку військ територіальної оборони (ТРВ).
  • Українські сили утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області станом на 28 грудня, але ні російські, ні українські сили не досягли підтверджених успіхів у цьому районі. Українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на східному березі, включно з Кринками. Повідомляється, що під Кринками діють підрозділи російського добровольчого батальйону «Маргелов».
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 27 грудня 2023 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    12 − 2 =