Ані українські, ані російські сили не зробили 31 грудня підтверджених поступів. Останній день 2023 року відзначився взаємними обстрілами.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах російсько-української відбувалися 31 грудня 2023 року.
Повідомляється, що українські війська просунулися на південний схід від Куп’янська та продовжили позиційні бойові дії з російськими військами вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 31 грудня. Російський мілблогер стверджував, що українські війська контратакували поблизу Орлянки (на південний схід від Куп’янська) і досягли часткового успіху, хоча ISW не має підтвердження цього твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на південний захід від Сватового біля Макіївки та на південний захід від Кремінної біля Діброви та району Серебрянського лісу. Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що українські війська ведуть активну оборону на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках і по можливості завдають наземних ударів.
31 грудня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії поблизу Бахмута, проте на цій ділянці лінія фронту не змінилася. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи російського 58-го батальйону спецназу (1-й армійський корпус «ДНР») продовжують діяти на Бахмутському напрямку. За повідомленнями, на північному фланзі Бахмута продовжують діяти підрозділи російського «Север-V» (Добровольчого десантно-штурмового корпусу).
31 грудня російські та українські війська продовжили бойові дії поблизу Авдіївки, але на цій ділянці лінія фронту не змінилася. Російський мілблогер стверджував, що російські війська на північний захід від Авдіївки контролюють приблизно одну третину Степового та просуваються в напрямку Новобахмутівки та Бердичів і просуваються до району 9-го кварталу на південно-західній околиці Авдіївки. Російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Авдіївського коксохімічного заводу та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського, Невельського та Сіверного. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун повідомив, що російські війська збільшують кількість резервів на Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
31 грудня російські війська продовжували наземні атаки на захід і південний захід від Донецька, але на цій ділянці лінії фронту не змінилося. Російські та українські джерела стверджують, що російські війська продовжували позиційні бойові дії поблизу Мар’їнки, Красногорівки та Георгіївки (обидві на захід від Донецька), а також Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Голова Курахівської міської військової адміністрації України Роман Падун заявив, що 31 грудня російські війська завдали ударів по Кураховому (на захід від Донецька) ракетами С-300 і РСЗВ «Ураган».
31 грудня російські війська здійснили відносно більше наземних ударів у районі кордону Донецької та Запорізької області, ніж у попередні дні, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела повідомляли про позиційні бойові дії поблизу Урожайного (на південь від Великої Новосілки) та Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджував, що російські війська зосереджені на проведенні атак на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та вздовж лінії Рівнопіль-Приютне на південний захід від Великої Новосілки. 29 грудня той самий мілблогер раніше стверджував, що російські сили активізувалися в цьому районі, що загалом узгоджується зі збільшенням кількості українських і російських повідомлень про позиційні бойові дії в цьому районі. Можливо, російські війська відновлюють тут атаки, щоб відвернути частину українських сил від оборонних операцій в Авдіївці, але поточні темпи російських атак у прикордонній зоні Донецької та Запорізької областей не виходять за межі невеликих позиційних боїв. Повідомляється, що підрозділи 143-го мотострілецького полку (5-а загальновійськова армія [ЗВА], Східний військовий округ [СВО]) діють на північ від Приютного.
31 грудня російські війська продовжували спроби відвоювати раніше втрачені позиції на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бойові дії поблизу Роботиного, на захід від Вербового (на схід від Роботиного) та на схід від Копані (на північний захід від Роботиного). Російські джерела повідомляли про інтенсивний артилерійський вогонь і контрбатарейну боротьбу як українських, так і російських сил у цьому районі. Один мілблогер стверджував, що російські сили досягли «серйозного прогресу» в західній частині Запорізькій області за останній тиждень, і що ситуація для українських сил особливо складна на захід від Роботиного та поблизу Новофедорівки (на північний схід від Вербового). Повідомляється, що в цьому районі діють підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії (58-а ОМС, Південний військовий округ [ПВО]), включаючи 1-й батальйон 71-го мотострілецького полку та підрозділи 291-го мотострілецького полку.
31 грудня на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області тривали позиційні бойові дії, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що українські війська безуспішно наступали на Пойму (на північний схід від Олешків), а російські війська безуспішно контратакували в районі Кринок. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що продовження української присутності на східному березі змусило командування російського угруповання сил “Дніпро” перерозподілити артилерійські вогневі завдання на посилене прикриття російських військ, які воюють на східному березі, а не нанесення ударів по української інфраструктурі на західному (правому) березі Дніпра.