Російські війська, ймовірно частини 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ, просунулися на північ від дороги О0506 “Бахмут-Хромове” між Богданівкою та Хромовим, досягли незначного успіху на північно-західному березі Ізмайлівського ставку на околиці Первомайського, війська здійснили низку маргінальних наступів на південно-східній околиці Побєди.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися 3 січня на фронтах російсько-української війни.
3 січня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Позиційні бої тривали на північний схід і схід від Куп’янська в районі Синьківки, озера Лиман і Петропавлівки, на захід і південний захід від Кремінної в районі Тернів і Серебрянського лісу. Російський мілблогер стверджував, що один із його передплатників дислокується поблизу Синьківки, і повідомив мілблогеру, що вогонь української артилерії та удари безпілотників гальмують російське просування поблизу Синьківки більше, ніж українські мінні поля. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що російські війська перегруповуються та наносять удари плануючими бомбами на Лиманському напрямку.
“Суспільне” повідомляло, що російські війська завдали ракетного удару по школі в Основ’янському міському районі міста Харкова в ніч на 2 січня.
Російський мілблогер стверджував, що російські війська 3 січня просунулися на північний схід від Бахмута, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Він стверджував, що російські війська відновили атаки на північно-східному та східному флангах Веселого (приблизно 18 км на північний схід від Бахмута) і опублікував карту, на якій стверджується, що російські війська просунулися в цих районах. ISW ще не спостерігав візуального підтвердження цих російських просувань поблизу Веселого.
Російські війська нещодавно підтвердили наступ на північний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 січня, показують, що російські війська, ймовірно частини 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ, просунулися на північ від дороги О0506 “Бахмут-Хромове” між Богданівкою та Хромовим. Кілька мілблогерів також заявили 3 січня, що російські війська просунулися на північний захід від Бахмута в лісових районах уздовж автодороги O0506. Командувач Сухопутних військ України генерал-полковник Олександр Сирський відзначив, що тривають інтенсивні бої біля Богданівки, а російські війська намагаються просунутися в напрямку Часів Яр (на захід від Бахмута). Мілблогери також стверджували, що російські сили просунулися на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Курдюмівки, хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження російських досягнень у цьому районі. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бойові дії на північний захід від Бахмута в районі Богданівки та Хромове, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Курдюмівки, Кліщіївки та Андріївки. За повідомленнями, підрозділи російських 98-ї та 106-ї дивізій ВДВ та Північного флоту продовжують діяти на Бахмутському напрямку.
Російські війська нещодавно підтвердили наступ на південний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 січня, показують, що російські війська досягли незначного успіху на північно-західному березі Ізмайлівського ставку на околиці Первомайського (на південний захід від Авдіївки). Російський мілблогер також стверджував, що російські війська перетнули залізничну колію на північний схід від Степового (на північний захід від Авдіївки) і просунулися до 500 метрів від “Точмашу” дачного району в напрямку Бердичі. Інший мілблогер заявив, що російські війська досягли тактичного успіху під Бердичами. Проте ISW не спостерігав візуального підтвердження цих передбачуваних досягнень Росії в районі Степове-Бердичі. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Степового та Бердичів; на північно-західній та південно-східній околицях Авдіївки; на південний захід від Авдіївки біля Невельського та Первомайського. У районі Авдіївки продовжують діяти підрозділи 114-ї ОМСБр “ДНР” (1-й армійський корпус “ДНР”) та російського спецназу.
Російські війська нещодавно досягли підтверджених успіхів під час наземної атаки на південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 січня, показують наслідки російського штурму на південний схід від Побєди (приблизно 10 км на південний захід від міста Донецьк) і вказують на те, що російські війська здійснили низку маргінальних наступів на південно-східній околиці Побєди. Мілблогер також стверджував, що російські війська досягли незначного успіху в напрямку Георгіївки (на захід від Мар’їнки), але ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від міста Донецьк.
3 січня російські та українські війська продовжували позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бої на південний захід від Великої Новосілки поблизу Приютного та на захід від Старомайрського. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив про склад підрозділів ППО РФ, які прикривають Запорізьку область, зокрема: 38-ма зенітно-ракетна бригада (СВО), 8-ма бригада ППО (5-та загальновійськова армія), 71-ша зенітно-ракетна бригада (35-а ЗРК, ОМБр), 67-ма зенітно-ракетна бригада (58-ма ОБРБ, Південний військовий округ [ПВО]), 140-а зенітно-ракетна бригада (29-а ОБРБ, ОМБр), 35-а зенітно-ракетна бригада (36-а ЗРК, ЕМБр), 1171-й зенітно-ракетний полк (127-а мотострілецька дивізія (ОМСД) 5-ї ОМСБр, ЕМБр), зенітно-ракетні батареї 19-ї та 58-ї ОМСБр (58-а ЗВA).
Повідомляється, що українські війська 3 січня досягли незначного прогресу в західній частині Запорізькій області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі, хоча ISW не помітив жодних підтверджених змін. Український Генштаб повідомив, що українські сили незначно просунулися на схід від Роботиного біля Вербового. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на схід і південь від Роботиного поблизу Вербового, Новопрокопівки та Новофедорівки.
3 січня на східному (лівому) березі Херсонської області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених територіальних просувань у цьому районі не було. Російські та українські війська продовжували зустрічні бойові дії під Кринками. Російський мілблогер стверджував, що російські сили в цьому районі мають чисельну перевагу в особовому складі, але українські сили компенсують це засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) і ударами безпілотників. Машовець заявив, що російське командування проводить реорганізацію тактичних елементів угруповання сил «Дніпро» для усунення проблем бойового управління різними тактичними підрозділами, які діють поблизу Кринок, і дійшов висновку, що ці підрозділи, ймовірно, будуть підпорядковані єдиному тактичному командуванню, можливо, спільному розміщенню зі штабом російської 104-ї повітряно-десантної дивізії під Кринками. Машовець повідомив, що на південний захід від Кринок діють підрозділи російського 26-го мотострілецького полку (70-а ОМПр 18-ї ОДА, СМР); штурмові групи 337-го полку ПДВ (104-а дивізія ПДВ) відступили на захід від Кринок; частини 144-ї ОМСБр (40-й армійський корпус, 18-а ЗВА, СМР) просуваються з району Кринок на південний захід в район Піщанівка-Підстепне; а в Кринках діють частини 328-го та 337-го полків ПДВ (104-а дивізія ПДВ).