танки ВСУ

Російські війська нещодавно трохи просунулися на схід від Веселого (на північний схід від Бахмута), на схід від Авдіївського коксохімічного заводу, на південь від Новомихайлівки.

Американський Інститут вивчення війни опублікував огляд подій на фронтах розв’язаної російським диктатором загарбницької війни в Україні.

  • Російські та українські війська 12 січня продовжували бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов, відповідаючи на запитання про нещодавнє просування українців на 1,5 км на Куп’янському напрямку, зазначив, що ці повідомлення, ймовірно, пов’язані з відвоюванням українськими силами втрачених позицій. ISW не спостерігає підтвердження нещодавнього просування України на Куп’янському напрямку. Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки, Піщаного, Берестового; на південний захід від Сватового поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Григорівки. Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що щоденно ведуть активні дії від 150 до 300 російських військовослужбовців, які несуть службу в російських нерегулярних формуваннях на Куп’янському та Лиманському напрямках, і ці підрозділи зосереджені в основному на прориві української оборони. Синєгубов заявив, що російські війська готуються до чергового наступу під Синьківкою, де вони відновили штурми минулого тижня, і продовжують нарощувати сили, проводити ротації та готувати підрозділи до подальших дій. Повідомляється, що підрозділи 7-ї ОМСБр (2-й армійський корпус) Луганської Народної Республіки (ЛНР) діють поблизу Білогорівки (12 км на південь від Кремінної), а підрозділи 123-ї ОМСБр (2-й армійський корпус) — поблизу Берестового Донецької області.

    Відомий пов’язаний з Кремлем російський мілблогер висловив занепокоєння щодо здатності російського Західного угруповання військ вести ефективні наступальні дії на Куп’янському напрямку. Мілблогер стверджував, що російська піхота за підтримки бронетехніки вела колонний штурм на відкритих територіях біля Синьківки в грудні 2023 року, а українські артилерійські підрозділи та оператори безпілотників легко відбивали ці штурми, націлюючись на наступаючі російські колони. Мілблогер стверджував, що підрозділи російського Західного угруповання військ на Куп’янському напрямку ведуть лише фронтовий удар піхотою і не мають достатньої артилерійської підтримки. Мілблогер стверджував, що така «некомпетентність» є систематичною в усьому російському Західному угрупованні військ і порівняв це угруповання з російським угрупованням сил «Дніпро», яке російські джерела регулярно звинувачували як таке, що має серйозні проблеми з командуванням і координацією. Опис російського мілблогера погано розроблених і неефективних механізованих штурмів на місцевості з високою видимістю свідчить про те, що російське командування ще має засвоїти та поширити уроки, отримані з невдалих масових механізованих штурмів поблизу Авдіївки в жовтні 2023 року, серед російських сил по всій Україні, зокрема в різних військових округах. і командування угруповання сил. Раніше ISW станом на січень 2024 року оцінювало, що Західне угруповання збройних сил виглядає відносно менш деградованим і краще відпочило, ніж інші російські угруповання збройних сил, і, отже, може бути більш здатним до проведення наступальних зусиль, ніж російські збройні сили деінде в Україні. Залишається незрозумілим, чи зможе російське Західне угруповання сил проводити широкомасштабні штурми для досягнення значних успіхів у оперативному плані у спосіб, який буде значно ефективнішим, ніж неорганізовані та дорогі російські наступальні операції, які тривають навколо Авдіївки з жовтня 2023 року. Опис угруповання російським мілблогером свідчить про те, що російські війська на Куп’янському напрямку можуть зіткнутися з подібними труднощами під час можливого посилення зусиль із захоплення Куп’янська.

  • ISW з недавніх пір описує події у Білгородській області Росії як одну з ділянок російсько-української війни. очевидно, путінська “СВО” вийшла за межі України, перекинувшись на російський регіон.

    12 січня Синегубов заявив, що в Білгородській області немає достатньої концентрації російських військ для ведення наступальних дій уздовж міжнародного кордону з Україною. Синєгубов заявив, що кілька російських підрозділів «Шторм-Z» нещодавно перекинулися в Бєлгородську область і провели показові дії на кордоні з Харківською областю. Раніше ISW оцінювало, що російські військові, ймовірно, на даний момент можуть проводити лише дії тактичного рівня в Харківській області з Бєлгородської області, що, щонайбільше, слугуватиме фінтом для відволікання та відведення українських сил від можливої ​​російської операції на Куп’янському напрямку.

  • Геолокаційні кадри, опубліковані 11 січня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на схід від Веселого (на північний схід від Бахмута). Генштаб України 12 січня повідомив, що російські війська намагаються покращити свої тактичні позиції біля Веселого, де українські сили відбили кілька російських штурмів.

    12 січня тривали позиційні бої поблизу Бахмута, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бої на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Хромового та в напрямку Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Російський мілблогер продовжив характеризувати російські наступальні операції на захід від Бахмута як «повзучий наступ» на Часів Яр. Інші російські джерела обговорювали виклики, з якими стикаються російські сили на північний захід від Бахмуту, зокрема під час атак на Васюківку, Миньківку та Богданівку. Одне російське джерело зазначило, що Васюківка розташована на низькій висоті й оточена українськими позиціями на тактичних висотах, і стверджувало, що мобілізовані штурмові підрозділи відмовилися проводити штурм після входу в Богданівку, змусивши натомість невизначену бригаду спецназу атакувати українські позиції. Повідомляється, що підрозділи 106-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії (ВДВ) діють на північний схід від Бахмута в Соледарському напрямку.

  • Російські війська нещодавно досягли незначного успіху на північний захід від Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 січня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу водоочисних споруд у районі коксохімічного заводу, що загалом узгоджується з наявними геолокаційними записами. Мілбогер також стверджував, що російські війська просунулися на східну околицю Первомайського (на південний захід від Авдіївки) між районом Ізмайлівського ставка та вулицею Першотравневою, але ISW не помітив візуальних доказів цих тверджень. Російські та українські сили повідомляли про продовження бойових дій на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки, Очеретиного, Степового та Очеретиного; біля району коксохімічного заводу; на південному сході Авдіївки в районі промислової зони; на південний захід від Авдіївки біля Невельського та Первомайського. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив про високі втрати серед іноземців та мігрантів, які воюють у лавах російських військ на Таврійському напрямку (Авдіївка, район кордону Донецько-Запорізької області та захід Запорізької області) через погане навчання.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 січня, показують, що російські війська нещодавно досягли незначних успіхів на південь від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Мар’їнки, Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки[55]. Мілблогер зазначив, що російські війська намагаються просуватися на захід від Мар’їнки в напрямку Курахового через Георгіївку та на південь від Мар’їнки в напрямку Побєди та Новомихайлівки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російські війська атакують Новомихайлівку, щоб перекрити трасу О0532 Мар’їнка-Вугледар. Підрозділи 255-го та 33-го мотострілецьких полків (20-та мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія [8-а ЗВА], Південний військовий округ); невизначений батальйон 155-го морського піхотного батальйону (ТОФ); і 39-а мотострілецька бригада (68-й армійський корпус, ОМБ) діють на схід і південь від Новомихайлівки.
  • 12 січня в районі кордону Донецької та Запорізької області тривали обмежені позиційні бої, але підтверджених змін лінії фронту не було. Повідомляється, що підрозділи російського 218-го танкового полку (127-а мотострілецька дивізія (МСОД) 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу (СВО)) продовжують діяти на південний захід від Великої Новосілки поблизу Приютного, а також підрозділи 392-ї мотострілецької дивізії.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися в західній частині Запорізькій області. На геолокаційних кадрах, опублікованих 10 і 12 січня, видно, як російські війська захоплюють позиції українських окопів уздовж дороги на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Позиційні бої тривали поблизу Роботиного, Вербового та Нестерянки (на північний захід від Роботиного).
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися в Кринках на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонській області. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 січня, показують, що російські війська незначно просунулися у східних Кринках. На східному березі тривали позиційні бої. 12 січня речник українського Південного оперативного командування капітан першого рангу Наталія Гуменюк заявила, що минулої доби російські війська значно знизили темпи обстрілів східного берега. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська завдають ударів з безпілотників по західному (правобережжю) Херсонської області, щоб компенсувати нездатність авіації діяти в негоду.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 11 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    15 + six =