Бійці ЗСУ

Минулої доби зафіксовано одно підтверджене просування сил – російські війська незначно просунулися вздовж залізничної лінії на північ від Веселого.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронтах розв’язаної російським диктатором путіним загарбницької війни проти України за вчорашню добу, 11 січня 2024 року.

  • 11 січня російські та українські війська продовжували бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але жодних підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російське джерело стверджувало, що українські сили успішно контратакували біля Орлянки (на південний схід від Куп’янська) і звільнили 1,7 квадратних кілометрів території, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цієї заяви. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та озера Лиман; на південний захід від Сватового поблизу Макіївки та Невського; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південний захід від Кремінної біля Діброви; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва. Повідомляється, що підрозділи 20-ї загальновійськової армії РФ (Західний військовий округ) діють поблизу Тернів, а 7-а мотострілецька бригада (2-й армійський корпус “ЛНР”) – поблизу Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).

    Українські офіційні особи та джерела продовжують повідомляти, що російські війська посилюють локалізовані наступальні дії на північний схід від Куп’янська та готуються активізувати операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо 11 січня заявив про активізацію російських військ на Куп’янському напрямку в районі Синьківки, а командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський наголосив, що російські війська посилюють зусилля на цьому напрямку, зберігаючи високі втрати особового складу. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське Західне угруповання військ, схоже, готується до наступного етапу російського наступу на Куп’янськ. Машовець заявив, що російські війська зосередили підрозділи 25-ї та 138-ї мотострілецьких бригад (обидві 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу (ЗВО)) уздовж лінії Синьківка-Петропавлівка на північний схід від Куп’янська, елементи 25-ї мотострілецької бригади та 2-ю мотострілецьку дивізію (1-ша гвардійська танкова армія) на рубежі Вільшана-Петропавлівка на схід від Куп’янська, частини 47-ї танкової дивізії (1-ша гвардійська танкова армія) на рубежі Першотравневе-Піщане на північний схід від Куп’янська, а також частини 27-ї мотострілецької бригади 1-ї гвардійської танкової армії та 47-ї та 4-ї танкових дивізій на рубежі Ягідне-Іванівка на південний захід від Куп’янська. Машовець заявив, що російські групи розмінування активно діють в районі Ягідне-Іванівка і, ймовірно, готують проходи для штурмових груп. Машовець заявив, що минулого тижня російські сили перекинули від 1000 до 1200 чоловік до підрозділів 2-ї мотострілецької дивізії та 25-ї мотострілецької бригади для поповнення втрат. Сирський заявив, що російські війська так само перекидають штурмові групи з російської території на Лиманський напрямок і розминують маршрути в цьому районі. Раніше ISW оцінювало, що російські війська можуть активізувати зусилля із захоплення Куп’янська найближчими тижнями, і що російське угруповання в цьому районі краще здатне вести наступ, ніж деінде в Україні. Посилення російських наступальних операцій на Лиманському напрямку або російські тактичні дії в інших частинах північно-східної України, ймовірно, будуть спрямовані на відтягнення та відведення українських сил від Куп’янського напрямку.

  • Російські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Сіверська. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 січня, показують, що російські війська незначно просунулися вздовж залізничної лінії на північ від Веселого (на південний схід від Сіверська). Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська перекидають невизначені штурмові роти на Сіверський напрямок для підготовки до відновлення атак у цьому районі.
  • Під Бахмутом 11 січня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські сили продовжували позиційні бої на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Хромового; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ і невизначені частини російського «добровольчого корпусу» продовжують діяти поблизу Бахмута.
  • 11 січня в районі Авдіївки тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Тривали позиційні бої біля Авдіївки та Коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; на північний захід від Авдіївки біля Степового і Новобахмутівки; на захід від Авдіївки біля Сіверного; і на південний захід від Авдіївки біля Первомайського і Невельського.

    Український військовий оглядач Костянтин Машовець 11 січня оцінив, що російські війська готуються до чергової спроби «вирішального штурму» Авдіївки, намагаючись обійти Авдіївку з півночі, але російським військам буде важко це зробити. Машовець заявив, що підрозділи російських 114-ї ОМСБр (1-й корпус армії «ДНР») і 15-ї окремої мотострілецької бригади (2-й корпус армії «ЛНР»), ймовірно, спробують наступати між Степовим і с. Авдіївський коксохімічний завод, щоб остаточно перерізати трасу О0542 (Авдіївка-Орлівка) на захід від Авдіївки. Машовець заявив, що цей план сумнівний, оскільки попередні російські атаки на завод були безуспішними. ISW не спостерігає жодних ознак, які б свідчили про те, що російські сили зможуть досягти оперативного значного прогресу поблизу Авдіївки, якщо найближчим часом проведуть нову хвилю інтенсивних наземних штурмів.

  • За повідомленнями, нещодавно російські війська просунулися на південний захід від міста Донецьк. Відомий російський мілблогер 10 січня заявив, що російські війська просунулися на 400 метрів вглиб уздовж фронту завширшки чотири кілометри на південь від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк) після атаки з флангу населеного пункту замість того, щоб вести фронтальний штурм. Інші милблогери повторили схожі заяви про те, що частини російської 20-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) просунулися на два кілометри в районі Новомихайлівки. Позиційні бої тривали на захід від міста Донецьк поблизу Мар’їнки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Георгіївки. Підрозділи російського 103-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) продовжують діяти поблизу Мар’їнки.
  • 11 січня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей в районі Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Повідомляється, що підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) продовжують діяти поблизу Старомайорського.
  • 11 січня українські та російські війська продовжили бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російський мілблогер заявив, що російські сили захопили кілька невизначених українських позицій біля Нестерянки (на північний захід від Роботиного) і просунулися в районі Роботиного. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового (на захід від Роботиного). Інший відомий російський мілблогер стверджував, що невизначені російські повітряно-десантні сили проводять бойові дії поблизу Вербового. Повідомляється, що частини російської 7-ї дивізії ПДВ, включаючи 108-й полк ПДВ, продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
  • Українські та російські джерела повідомляли, що 11 січня на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонській області тривали позиційні бойові дії, зокрема поблизу Кринок. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан першого рангу Наталія Гуменюк повідомила, що інтенсивність піхоти на Херсонському напрямку зменшилася через те, що в цьому районі менше російських штурмових підрозділів «Шторм-Z» і більша концентрація російської морської піхоти та підрозділів ПДВ, які не здійснюють послідовних нападів, оскільки вважають себе «елітою». Українські джерела повідомили, що російські війська завдали ударів балістичними ракетами по населених пунктах на західному (правому) березі річки Дніпро в Херсонської області 9 і 11 січня і, можливо, застосували ракету «Іскандер» під час удару 11 січня.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 10 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    twelve + 6 =