російський десантник

Можливо, російські війська формують десантно-штурмові бригади у складі загальновійськових сухопутних формувань у рамках поточних широкомасштабних військових реформ.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

11 січня деякі російські мілблогери заявили, що російські загальновійськові війська починають формувати десантно-штурмові бригади, які діятимуть як спеціалізовані підрозділи, які зможуть здійснювати десантування та розвідку в тилу українських ліній. Вочевидь, там припускають, що через скорочення західної допомоги Україні Росія зможе рано чи пізно прорвати протиповітряну оборону України, щоб висаджувати десант у тилу.

Російські джерела відзначили, що це не нова концепція для російської армії, і провели паралелі з радянськими операціями в Афганістані. Одне російське джерело зазначило, що десантно-штурмові бригади у складі наземних з’єднань зможуть здійснювати десантування в українському ближньому тилу без парашутів, імовірно, шляхом посадки гелікоптерів у ближньому тилу для швидкого розгортання особового складу, як це було під час початкових боїв за аеропорт Гостомель під Києвом 24 лютого 2022 року. Російські джерела стверджували, що така десантно-штурмова бригада – 49-та окрема десантно-штурмова бригада – вже діє на запорізькому напрямку у складі 58-ї загальновійськової армії (Південний ВО).

Десантно-штурмові бригади існують у сучасній російській армії як частина Повітряно-десантних військ Росії (ПДВ), тому припущення, яке російські наземні формування може намагатися реалізувати ці утворення заслуговують на увагу. ISW раніше спостерігав за випадками формування розвідувально-штурмових бригад у складі загальновійськових формувань і оцінювала, що створення таких спеціалізованих формувань покликане відповісти на конкретні тактичні виклики, з якими російські війська наразі стикалися в Україні.

Однак розгортання десантно-штурмових бригад ізольовано від ширшої структури сил ПДВ, ймовірно, означатиме, що ці спеціалізовані десантно-штурмові бригади використовуватимуться як ще один засіб для проведення виснажливих фронтових атак під керівництвом піхоти на українські укріплені позиції в короткостроковій перспективі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − four =