Танк

Російські війська 13 січня просунулися на схід від Торського. Інших підтверджених поступів цього дня не було. Скрізь точилися позиційні бої.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 13 січня 2024 року.

  • Російські війська 13 січня нещодавно просунулися на захід від Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаціровани кадри, опубліковані 13 січня, показують, що російські війська просунулися на схід від Торського (15 км на захід від Кремінної). Російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Петропавлівки; на південний захід від Сватового поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви, Григорівки та Серебрянського лісництва. Повідомляється, що поблизу Синьківки діють підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ), а поблизу Білогорівки (на південь від Кремінної) діють підрозділи 7-ї окремої мотострілецької бригади (2-го АК «ЛНР»).
  • Російські та українські війська 13 січня продовжили позиційні бойові дії на північний схід, захід і південь від Бахмута, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просувалися вздовж ділянки залізниці в напрямку Віймки (на північний схід від Бахмута) та поблизу Богданівки (на захід від Бахмута), хоча ISW не знайшло підтвердження цих тверджень. Українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на захід від Бахмута в районі Богданівки, Іванівського та Хромового та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки та Ню-Йорка. Російський мілблогер заявив, що українські війська знизили інтенсивність штурму та контрбатарейного вогню біля Кліщіївки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що з моменту активізації наступальних дій на Бахмутському напрямку наприкінці жовтня російські війська просунулися на 3,6 кілометра в напрямку Богданівки та на 2,1 кілометра в напрямку Іванівського. Машовець заявив, що підрозділи російської 123-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») просунулися на північний захід від Веселого (на північний схід від Бахмута), а підрозділи російського 51-го повітряно-десантного (ВДВ) полку та 119-го полку ВДВ (обидва – 106-а дивізія ПДВ) діють на Сіверському напрямку на північний схід від Бахмута. Машовець заявив, що на захід від Бахмута діють підрозділи 200-ї окремої мотострілецької бригади (Північний флот) і 98-ї дивізії ВДВ РФ, а на південь від Бахмута – підрозділи 2-го і 3-го армійських корпусів РФ, посилені мобілізованими резервістами і силами територіальної оборони. Повідомляється, що частини російського 331-го полку ВДВ (98-а дивізія ВДВ) продовжують діяти на північний захід від Бахмута.
  • Російські війська 13 січня просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 січня, показують, що російські війська просунулися на заході Степового (3 км на північний захід від Авдіївки) та на схід від Степового. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки біля Авдіївського коксохімічного заводу та на південний захід від Авдіївки біля Первомайського. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новокалинового, Новобахмутівки, Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Сіверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.
  • Російські та українські війська продовжували бойові дії на захід і південний захід від Донецька 13 січня, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на північ від Мар’їнки (на захід від Донецька) і в напрямку Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Позиційні бойові дії відбулися на захід від Донецька поблизу Красногорівки, Мар’їнки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки. Підрозділи 2-го батальйону російського 103-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) діють поблизу Мар’їнки.
  • Російські та українські сили 13 січня продовжували обмежені позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої точилися на південь від Пречистівки та Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
  • 13 січня російські та українські війська продовжили бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися менше ніж на кілометр на південний схід від Роботиного та на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Інший мілблогер стверджував, що нещодавно російські війська активізували тактичні дії біля Нестерянки (на північний захід від Роботиного) і 12 січня захопили невизначену українську позицію в цьому районі. Проте ISW не знайшло доказів цих стверджуваних російських досягнень. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали біля Новофедорівки (на схід від Роботиного), Вербового, Новопрокопівки (на південь від Роботиного) та Роботиного.

    Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов 13 січня заявив, що російські війська перехопили дві українські ракети, вцілені в район порту в окупованому Бердянську Запорізької області. Українські чиновники повідомили, що мешканці Бердянська чули вибухи та сигнали тривоги з повітря.

  • Станом на 13 січня українські війська утримують позиції на східному (лівому) березі Херсонської області, однак підтверджених змін у цьому районі немає. Російські та українські війська продовжували позиційні бойові дії на східному березі, включно з Кринками та поблизу них. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що командування російського 17-го танкового полку (70-а мотострілецька дивізія 18-ї загальновійськової армії) протягом останніх двох тижнів намагається евакуювати пошкоджену російську бронетехніку під Кринками та залучає як штатний ремонтний персонал, так і бойовий персонал до цих зусиль. Машовець заявив, що діяльність українських безпілотників настільки поширена на східному березі, що російське угруповання військ «Дніпро» почало оповіщати свій особовий склад про те, коли російські безпілотники діятимуть у їхньому районі, оскільки російські війська все частіше приймають власні безпілотники за українські та обстрілюють їх. Машовець заявив, що підрозділи 24-го мотострілецького полку 70-ї мотострілецької дивізії діють у північних і північно-західних Олешках, а підрозділи 17-го танкового полку та невизначений підрозділ 70-ї мотострілецької дивізії діють поблизу Піщанівки та Пойма.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 12 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    14 − 2 =