сожженный БТР

Російські війська нещодавно досягли незначного успіху в житловому районі на півночі Богданівки, на південний схід від Рівнополя, захопили позиції на схід від Невельського.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронтах російсько-української війни станом на ранок 19 січня.

  • 18 січня російські та українські війська продовжили позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська поблизу Табаївки та Берестового; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південний захід від Кремінної поблизу Діброви та Серебрянського лісу; і на південь від Кремінної поблизу Григорівки та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Російське джерело стверджувало, що російські сили знаходяться за сім кілометрів від Куп’янська, хоча відкриті джерела дозволили ISW лише оцінити, що найближчі російські позиції поблизу Куп’янська знаходяться приблизно за вісім кілометрів від населеного пункту. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська продовжують зосереджувати наступальні дії на Куп’янському напрямку на захопленні Синьківки. Речник командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Володимир Фітьо заявив, що на куп’янському та Лиманському напрямках російські війська завдали 54 удари з безпілотників, тоді як раніше російські війська не завдавали більше 30 ударів з безпілотників за добу. Російський мілблогер заявив, що російські війська на Лиманському напрямку зосереджують наступальні дії на Білогорівці та мають намір оточити та захопити решту населеного пункту.
  • Російські джерела, включно з Міністерством оборони, стверджували, що російські війська захопили Веселе (на північний схід від Бахмута) 18 січня, але ISW поки не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Головний редактор RT і ветеран шалений російської пропаганди Маргарита Симонян заявила, що взяття Веселого є важливим, оскільки це дасть російським військам доступ до дороги T0513 Сіверськ-Бахмут та відкрити новий шлях наступу на сам Сіверськ (23 км на північ від Веселого). Однак перспективи російських військ щодо проведення оперативно-значимого наступу на Сіверськ у найближчій перспективі сумнівні. Російські війська тривалий час утримували позиції за 9 кілометрів на схід від Сіверська, але не змогли суттєво загрожувати Сіверську зі своїх поточних позицій, тому ймовірне захоплення Веселого (яке знаходиться далі від Сіверська, ніж інші російські позиції) є малоймовірним. Місцевість безпосередньо на захід від Веселого, яку російським військам потрібно було б перетнути, щоб дістатися до маршруту T0513, додатково розташована на місцевих тактичних висотах, які зараз контролюють українські сили, що може ускладнити російським силам’ здатність до просування. Однак один російський мілблогер стверджував, що Веселе все ще залишається спірною сірою зоною. Російські мілблогери повідомили про важкі бої на околицях Веселого та біля Спірного (на північний схід від Веселого).

    Російські війська нещодавно підтвердили наступ на північний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 січня, показують, що російські війська нещодавно досягли незначного успіху в житловому районі на півночі Богданівки (на північний захід від Бахмута). 18 січня речник Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо повідомив, що російські війська продовжують активізувати зусилля на Бахмутському напрямку. Пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив, що російські війська намагаються взяти під контроль трасу О0506 Хромове – Часів Яр. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Бахмута в районі Григорівки та Богданівки, на захід від Бахмута в районі Хромового та Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії діють на північний захід від Бахмута.

  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на південний захід від Авдіївки. На відео з геолокацією, опублікованому 17 січня, видно, як російські війська атакують і захоплюють позиції на схід від Невельського (на південний захід від Авдіївки). Командувач Таврійського угруповання військ України бригадний генерал Олександр Тарнавський 18 січня заявив, що російські сили, ймовірно, на Авдіївському напрямку активно використовують бронетехніку для підтримки та розгортання піхоти, і що ця тактика призвела до втрати російськими військами 41 одиниць бронетехніки, у тому числі 17 танків за останні три дні. Речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун зазначив, що російські сили зазвичай використовують один-два танки, кілька БТРів і МТ-ЛБ (бойові гусеничні броньовані машини) для транспортування піхоти перед швидким відходом, а українські сили завдають ударів по російської бронетехніці.
    Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового, Новокалинового та Новобахмутівки; біля коксохімічного заводу на північному заході Авдівки та промислової зони на південному сході Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Сіверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.
  • 18 січня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела стверджують, що бої тривали поблизу Мар’їнки, Георгіївки та Красногорівки (усі на захід від Донецька) та Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російські мілблогери стверджували, що російські війська намагаються розвивати наступ на Курахове (15 км на захід від Мар’їнки) і намагаються обійти Новомихайлівку з півдня, та атакувати з півночі.
  • 18 січня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької області. Опубліковані 18 січня геолокаційні кадри показують, що російські війська раніше незначно просунулися на південний схід від Рівнополя (на південний захід від Великої Новосілки), але це малоймовірно нещодавнє просування. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Старомайорського та на південь від Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки), а також на північ від Новодонецького (на південний схід від Великої Новосілки).
  • 18 січня на заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривали поблизу Роботиного; на північний захід від Роботиного біля П’ятихаток; на південь від Роботиного біля Новопрокопівки; і на схід від Роботиного біля Вербового. Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російського 429-го мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ), а на Роботиному – підрозділи чеченського батальйону «Восток-Ахмат».
  • 18 січня українські та російські сили продовжили позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області. Російські мілблогери стверджували, що підрозділ 810-ї російської морської піхотної бригади (Чорноморський флот) частково просунувся до Кринок, але українські сили все ще міцно контролюють позиції в межах поселення. ISW досі не знайшло підтвердження цього стверджуваного російського просування до Кринок. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 січня, показують, що український удар HIMARS знищив російську систему радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Новій Каховці.
  • 17 січня речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що нещодавнє знищення Україною російського літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та літака повітряного командного десанту Іл-22 тимчасово погіршило повітряні операції Росії над Азовським морем. Ігнат заявив, що зараз в Азовському морі патрулюють лише один-два російські літаки. Ігнат заявив, що російські сили раніше літали на двох А-50 біля Азовського моря разом з Іл-22, а також на третьому А-50 на сході України. Ігнат зазначив, що російські сили адаптуються до втрати цих літаків.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 17 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    14 + 4 =