Танк

Російські війська просунулися в лісовій зоні на схід від Табаївки. Українськи сили змусили російські війська відступити на схід від Берестового.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, які сталися на фронтах російсько-української війни.

  • Російські війська нещодавно просунулися на лінію Куп’янськ-Сватове на південний схід від Куп’янська. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 січня, показують, що російські війська просунулися в лісовій зоні на схід від Табаївки (приблизно 25 км на південний схід від Куп’янська). Відомий пов’язаний із Кремлем російський мілблогер заявив 19 січня, що російські війська почали «масований наступ» в цьому районі і просунувся до півкілометра на захід від залізниці в напрямку Крохмального і Табаївки. ISW ще не спостерігав візуального підтвердження просування росіян через залізничну лінію в цьому районі або будь-яких ознак того, що російські війська почали “масовану” наступальні зусилля тут. Речник Сухопутних військ України підполковник Володимир Фітьо зазначив, що російські війська останніми днями активізували обстріли на лінії Куп’янськ-Лиман і просуваються вперед. Фітьо також заявив, що за минулу добу на Куп’янському та Лиманському напрямках українські сили знищили 13 танків і 14 БМП, що вказує на те, що російські війська, ймовірно, перекинули значну кількість бронетехніки в цей район. Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжують тиск на українські сили в районі Синьківки (на північний схід від Куп’янська). Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бойові дії на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та Петропавлівки та на південний схід від Куп’янська біля Табаївки.

    Нещодавно українські сили відновили обмежені позиції на лінії Куп’янськ-Сватове на південний схід від Куп’янська. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 січня, показують, як українські сили атакують російські позиції на схід від Берестового (на південь від району Табаївка-Крохмальне та за 18 км на північний захід від Сватового), змусивши російські війська відійти та відступити далі на схід від Берестового. Російські та українські сили повідомили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Сватового, зокрема поблизу Берестового та Макіївки (обидва на північний захід від Сватового). Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що з північного сходу на Макіївку наступають частини 752-го мотострілецького полку (3-я мотострілецька дивізія 20-ї загальновійськової армії Західного військового округу (ЗВО).

  • Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на південь від Кремінної 19 січня в умовах продовження позиційних боїв у районі Кремінної. 19 січня кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська просунулися на 1,42 кілометра в ширину та на 330 метрів углиб у бік Білогорівки (11 км на південь від Кремінної), хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження просування росіян у цьому районі. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на захід від Кремінної поблизу Тернів і Ямполівки; на південний захід від Кремінної біля Діброви та в районі Серебрянського лісу; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Машовець зазначив, що російські війська на цьому напрямку останніми днями перейшли до наступальних дій і підрозділи 283-ї і 164-ї ОМСБр наступають на Терни. Повідомляється, що елементи спецназу “Аїди”, група “Охотник”, загін чеченців “Ахмат” ведуть бої в районі Серебрянського лісу.
  • Позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута в районі Сіверська, однак підтверджених змін лінії фронту не було. 19 січня деякі російські милблогери заявили, що російські війська додатково просунулися поблизу Веселого (на південний схід від Сіверська та на північний схід від Бахмута) після нібито захоплення населеного пункту станом на 18 січня, але ISW не знайшов підтвердження російських заяв від 18 чи 19 січня. На південний схід від Сіверська в районі Берестового продовжує діяти російська 123-я мотострілецька бригада (2-й армійський корпус «ЛНР»).

    Поблизу Бахмута 19 січня тривали позиційні бої, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута в районі Хромове і на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили тактичний наступ біля Богданівки, але ISW не знайшов підтвердження цього твердження.

  • Повідомляється, що російські війська просунулися на околиці Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 19 січня. Російські мілблогери стверджували, що російські війська здійснили тактичний наступ на околицях Авдіївки; на північ від Авдіївки біля Степового; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Український журналіст Юрій Бутусов стверджував, що невеликі російські піхотні групи увійшли в Авдіївку, а український військовий, який діяв у цьому районі, повідомив, що російські сили незначно просунулися в житловий сектор Авдіївки в східній частині міста. Проте ISW не помітив жодних підтверджень повідомлень про наступ Росії поблизу або в Авдіївці. Українські та російські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії також тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Новокалинового та Новобахмутівки; на захід від Авдіївки біля Тоненьке; біля коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки, кар’єру «Блакитні озера» на північ від Авдіївки та промислової зони на південний схід від Авдіївки; і на схід від Авдіївки біля Кам’янки. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що погодні умови на авдіївському напрямку нещодавно дозволяли російським військам вести механізований штурм міста на мерзлому ґрунті, але потім ґрунт відтанув і 18 січня стримав російські механізовані атаки. Барабаш також заявив, що російські війська більше не мають значної чисельної переваги в безпілотниках від першої особи (FPV) на цій ділянці фронту.

    Український військовий оглядач Костянтин Машовець 19 січня повідомив, що підрозділи 114-ї ОМСБр РФ (1-й корпус армії «ДНР») мали обійти Авдіївський коксохім із Веселого та Кам’янки (обидва на північний схід), але це план був заблокований через складну місцевість і нездатність російської 30-ї мотострілецької бригади (2-а ОМСБр, Центральний військовий округ) захопити позицію біля кар’єру до атаки 114-ї бригади.

  • 19 січня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на захід від Донецька поблизу Красногорівки, Мар’їнки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки. Машовець повідомив, що російські війська провели тактичне перегрупування сил, які діяли на напрямку Новомихайлівка-Костянтинівка на південь-південний захід від Мар’їнки таким чином, що російські сили, які діють у цьому районі, включають: 103-й мотострілецький полк (150-й мотострілецький полк 150-ї ОМП 8-ї ОДА Південного ВО) на напрямку Мар’їнка-Побєда; ймовірно посилений батальйон 155-ї ОМСБр ТОФ на напрямку Олександрівка-Новомихайлівка; та підрозділи 39-ї окремої мотострілецької бригади (68-й армійський корпус, ОМБ) на напрямку Славне-Новомихайлівка та поблизу Солодкого.
  • Позиційні бойові дії тривали в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але 19 січня не було підтверджених змін лінії фронту в цьому районі. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від Старомайрського та на схід і південь від Урожайного (обидва на південь від с. Велика Новосілка).
  • Позиційні бойові дії тривали на заході Запорізької області, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі 19 січня не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід від Вербового (на схід від Роботиного), а також поблизу Роботиного та Новопрокопівки (на південь від Роботиного).
  • 19 січня на східному (лівому березі) річеи Дніпро в Херсонської області тривали позиційні бойові дії. Українські та російські сили заявили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Кринок. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що минулої доби російські війська суттєво знизили активність артилерії та розвідки безпілотників на півдні України. Гуменюк заявила, що загальна чисельність російського персоналу на східному березі Дніпра «надзвичайно велика». Видання Financial Times (FT) повідомило, що під Кринками діє український військовий, який заявив, що російські сили мають принаймні вчотирі-п’ять разів більше особового складу, ніж українські сили в цьому районі. FT повідомляє, що український персонал заявив, що метою України на східному березі було створити позицію, з якої українські сили могли б розпочати нові атаки на глибші території, контрольовані Росією, але українські сили страждають від проблем з матеріально-технічним забезпеченням і не можуть транспортувати більшу зброю через річку Дніпро. Українські сили, які діють поблизу Кринок, раніше описували труднощі з операцією через річку та встановленням позицій на східному березі.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 18 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    5 × 3 =