российский танк

Російські війська захопили Крохмальне, незначно просунулися на схід від Іванівки, на схід від Золотарівки, в невеликій лісосмузі на північний захід від Кліщіївки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, яки сталися на фронтах загарбницької війни російського диктатора путіна 20 січня.

  • Російські війська 20 січня просунулися вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні зображення, опубліковані 20 січня, вказують на те, що російські війська захопили Крохмальне (20 км на північний захід від Сватового), а російські мілблогери раніше стверджували, що українські війська відійшли з позицій поблизу населеного пункту. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 січня, показують, що російські війська незначно просунулися на схід від Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 18 січня, показують, що російські війська незначно просунулися на схід від Золотарівки (17 км на південь від Кремінної). Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на північний захід від Сватового поблизу Берестового; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; на південний захід від Кремінної поблизу Григорівки та Серебрянського лісництва; і на південь від Кремінної біля Білогорівки та Верхньокам’янського. Повідомляється, що підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії РФ (Західний військовий округ [ЗВО]) наступають на Куп’янському напрямку, а підрозділи 20-ї загальновійськової армії (ЗВО) — на Лиманському напрямку.

    Речник української бригади, яка діє на Лиманському напрямку, 20 січня заявив, що на Лиманському напрямку російські війська ведуть штурм піхотою за підтримки бронетехніки. Речник заявив, що велика кількість російських танків, БМП і бронетехніки пересувається у невстановленому районі на Лиманському напрямку та російські війська несуть значні втрати бронетехніки в цьому районі. Речник заявив, що посилення російських атак на Лиманському напрямку може бути пов’язане з наказами російського керівництва досягти «конкретних рубежів» до певної дати, можливо, з посиланням на майбутні вибори президента Росії в березні. На момент написання цього звіту ISW ще не спостерігав кадри великих колон російської техніки, що діють у Куп’янському чи Лиманському напрямках, але розглядатиме візуальні докази таких колон і постійну появу механізованих російських нападів як провідні індикатори того, що російські сили почали більш широку наступальну операцію в цьому районі. Помітні досягнення росіян уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна також, ймовірно, будуть індикаторами більших наступальних зусиль Росії в цьому районі, враховуючи позиційні бої на цій ділянці фронту минулого року.

  • Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 січня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в невеликій лісосмузі на північний захід від Кліщіївки (на південний захід від Бахмута). Українські та російські джерела повідомляли про бої на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська захопили решту Богданівки, але пізніше відкликав цю заяву та заявив, що українські війська все ще контролюють частину населеного пункту. ISW ще не спостерігала візуальних доказів цих російських досягнень у Богданівці. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ, добровольчої бригади «Север-V» і 58-ї бригади спецназу (1-й армійський корпус «ДНР») продовжують діяти в районі Бахмута.
  • Повідомляється, що 20 січня російські війська наступали на південну околицю Авдіївки. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська захопили український укріпрайон біля ресторану «Царська охота» (500 метрів на південь від Авдіївки), прорвалися до вулиць Чернишевського та Спортивної та просуваються на північ до Авдіївки по вулиці Соборній. Мілблогери також стверджували, що російські війська захопили район Скотової дачі на південній околиці Авдіївки. ISW ще не спостерігала візуальних доказів цих нібито російських досягнень у південній Авдіївці. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Степового, Новобахмутівки та Новокалинового; на захід від Авдіївки біля Сіверного і Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Первомайського та Невельського. Повідомляється, що на авдіївському напрямку діють підрозділи міжнаціональної добровольчої бригади «П’ятнашка» “ДНР” і формування «Дикої дивізії».
  • 20 січня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела повідомляли про бойові дії на захід від Донецька поблизу Георгіївки та Мар’їнки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки. Деякі російські джерела стверджували, що російські сили зосереджуються на перекритті дороги O0532 Мар’їнка-Вугледар.
  • Російські війська здійснили незначне просування в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 січня, показують обмежені російські досягнення на південний схід від Урожайного (10 км на південь від Великої Новосілки). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та на південь від Великої Новосілки поблизу Урожайного та Старомайрського.
  • 20 січня російські та українські сили продовжили позиційні бойові дії на заході Запорізької області. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на схід від Роботиного біля Вербового.
  • Українські війська станом на 20 січня утримують позиції на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області, однак змін на лінії фронту на цій ділянці не відбулося. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили 10 російських штурмів на лівому березі. Російський мілблогер стверджував, що погода стримує операції на лівому березі, хоча керівник окупаційного управління Херсонської області Володимир Сальдо стверджував, що українські сили нещодавно відновили спроби переправитися через річку Дніпро після того, як на річці відтанув лід. Міністерство оборони Сполученого Королівства (МО Великобританії) оцінило, що російські сили, ймовірно, продовжать спроби витіснити українські сили з позицій поблизу Кринок у найближчі тижні, незважаючи на зростаючі втрати живої сили.
  • 19 січня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що його спостерігачі на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) помітили, що невідомі особи, ймовірно російські сили, замінували периметр ЗАЕС між внутрішньою та зовнішньою огорожею об’єкта, де спостерігачі МАГАТЕ раніше бачив міни станом на листопад 2023 року. Речник Головного управління військової розвідки України (ГУР) Андрій Юсов заявив, що немає нічого нового в мінуванні російськими військами території ЗАЕС і що російські загрози для об’єкта залишатимуться, доки його окупують російські війська. Російські погрози щодо ЗАЕС виникають на тлі постійних зусиль Росії змусити МАГАТЕ та міжнародне співтовариство нормалізувати окупацію Росією ЗАЕС.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 19 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eighteen − sixteen =