танк

Російські війська незначно просунулися на захід від Кремінної в напрямку Ямполівки, на заході Степового та на північний схід від Новомихайлівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на російсько-української війні 23 січня.

  • 23 січня російська окупаційна адміністрація Харківської області заявила, що підрозділ «ЛНР» захопив Плетенівку Харківської області, менш ніж за два кілометри від міжнародного кордону Харківської та Бєлгородської областей і на південь від Шебекіно Бєлгородської області. Російські мілблогери значною мірою заперечували твердження окупаційної адміністрації як брехливі, проте, і зазначали, що немає широкомасштабних російських наступальних операцій у цьому районі. ISW не знайшло підтвердження заяви окупаційної адміністрації Харківської області та не спостерігало показників того, що угруповання російських військ у Бєлгородській області є достатнім для початку широкомасштабних наступальних операцій на північ Харківщини. Проте 9 січня ISW прогнозувала, що російські сили можуть провести невеликі тактичні атаки через кордон Білгородської та Харківської областей, щоб зафіксувати та відвернути українські сили від Куп’янського напрямку.
  • 23 січня російські війська продовжували посилені наступальні дії на південний схід від Куп’янська і, як повідомляється, просунулися. Російські мілблогери стверджували, що частини російської 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ) просунулися на 650 метрів у глибину по фронту шириною 2,2 кілометри з півночі на південний захід від Крохмального (на південний схід від Куп’янська). Один мілблогер стверджував, що за останні кілька днів російські війська просунулися приблизно на два кілометри в напрямку Табаківки (на північний захід від Крохмального) і Берестового (на південний захід від Крохмального). Однак ISW не знайшло візуального підтвердження заяв мілблогерів. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки.
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на захід від Кремінної на тлі позиційних боїв, які тривали на напрямку Сватове-Кремінна 23 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 січня, показують, що російські війська незначно просунулися на захід від Кремінної в напрямку Ямполівки. Позиційні бої тривали на північний захід від Кремінної в районі Макіївки та Новоєгорівки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південь від Кремінної біля Білогорівки та в районі Серебрянського лісу; і на південний захід від Кремінної біля Діброви На Кремінському напрямку продовжують діяти підрозділи чеченського спецназу «Аїда» імені Ахмата.
  • Позиційні бойові дії тривали біля Бахмута, але 23 січня на цій ділянці не було підтверджених змін лінії фронту. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки[58]. Російські мілблогери стверджували, що російські війська витісняють українські сили з Богданівки, але українські сили все ще контролюють західну Богданівку. Повідомляється, що під Богданівкою продовжують діяти підрозділи російської добровольчої бригади «Север-V» (Добровольчій корпус Росії, ДКР). Підрозділи 132-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР»); Повідомляється, що діють підрозділи «Русских ястребов» (33-й мотострілецький полк 1-го армійського корпусу «ДНР»); підрозділи артилерійського батальйону «Корса» (31-а мотострілецька бригада 1-го АК ДНР) у Горлівському напрямку на південь від Бахмута.
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Авдіївки, оскільки 23 січня в цьому районі тривали позиційні бойові дії. Опубліковані 23 січня геолокаційні кадри вказують на те, що російські війська просунулися на заході Степового (на північний захід від Авдіївки). Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Новобахмутівки та Степового; на захід від Авдіївки біля Сіверного; на південь від Авдіївки біля Опитного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського; і біля самої Авдіївки. Російське джерело стверджувало, що російські війська просунулися більше ніж на один кілометр поблизу Авдіївського кар’єру кварцового піску на північ від Авдіївки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російський мілблогер заявив, що українські війська продовжують діяти в районі Виноградників на південний схід від Авдіївки. Повідомляється, що на Авдіївському напрямку діють підрозділи російського 80-го танкового полку (90-та танкова дивізія, 41-а ОАЦ ЦВО) та загін спеціального призначення «Вікінг».
  • Російські сили нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецька, оскільки 23 січня в цьому районі тривали позиційні бойові дії. Опубліковані 23 січня геолокаційні кадри вказують на те, що російські війська просунулися на північний схід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на південний захід від Донецька поблизу Георгіївки та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус ДНР) і підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія, 8-а ЗВА, СМД).
  • 23 січня в районі Донецько-Запорізького кордону тривала обмежена позиційна бойова дія. Генштаб ЗС України повідомив, що українські сили відбили російські атаки на південь від Червоного (35 км на південний захід від Великої Новосілки на крайньому сході Запорізької області). Повідомляється, що на південь від Великої Новосілки діють підрозділи 305-ї артилерійської бригади 5-ї загальновійськової армії СВО.
  • 23 січня на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Депутат окупаційної влади Запорізької області Володимир Рогов стверджував, що російські війська здійснили контратаку на захід від Роботиного та повернули кілька позицій, хоча ISW ще не бачив візуальних доказів цього передбачуваного просування. Російські та українські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Підрозділи російського 503-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія, 58-а ОМС, Південний військовий округ (ПВО)), 291-й мотострілецький полк (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, СМО), 22-а окрема гвардійська бригада спецпризначення та російські повітряно-десантні сили діють на заході Запорізької області.
  • 23 січня на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області тривали обмежені позиційні бойові дії. Російські та українські джерела повідомляли про триваючі бої поблизу Кринок. Деякі російські мілблогери стверджували, що українські війська рідше атакують Кринки та навколо них, але російські війська не можуть відновити позиції чи очистити населений пункт через постійні дії українських безпілотників у цьому районі. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська користуються ясними погодними умовами на півдні України, щоб посилити удари безпілотників по Херсонській області та Очакові Миколаївської області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 22 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    19 − eleven =