Зенітники ЗСУ

Російські війська просунулися на південний захід від Степового і вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому районі Авдіївки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 25 січня.

  • Позиційні бойові дії тривали поблизу Куп’янську, але 25 січня на цьому ділянці підтверджених змін фронту не було. Позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та на південний схід від Куп’янська в районі Крохмального. Речник українського підрозділу, який діє на Куп’янсько-Лиманському напрямку, заявив, що російські війська продовжують атакувати групами піхоти чисельністю до 20 осіб за невизначеної механізованої підтримки та що інтенсивність вогню російської артилерії в цьому районі зросла майже вдвічі минулого дня. Український речник заявив, що російські сили проводять ротацію персоналу майже щотижня, але помітного збільшення кількості російського персоналу в цьому районі немає.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися вздовж лінії Сватове-Кремінна, але 25 січня жодних підтверджених змін у цьому районі не було. Позиційні бої тривали на північний захід від Сватового поблизу Стельмахівки; на північний захід і захід від Кремінної біля Ямполівки, Макіївки, Торського, Тернів; на південний захід від Кремінної поблизу Діброви та Серебрянського лісництва; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Відомий російський мілблогер стверджував, що російські сили поблизу Сватового намагаються встановити контроль над Берестовим (на північний захід від Сватового) та прилеглими висотами. ​​Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в напрямку Терного та на схід і південь від Білогорівки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Російське джерело стверджує, що українські мінні поля ускладнюють російські наступальні операції біля Білогорівки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російських 20-ї загальновійськової армії (Західний військовий округ [ЗВО]) і 25-ї загальновійськової армії (як повідомляється, або Центральний військовий округ, або Східний військовий округ) не просунулися до Тернів і не відрізали від траси Р07 Торське-Ямполівка-Терни-Невське після відновлення наступальних дій у цьому районі 1,5 тижні тому. Машовець заявив, що підрозділи російського 252-го мотострілецького полку та 237-го танкового полку (обидва 3-ї мотострілецької дивізії, 20-ї загальновійськової армії) залишили кілька невизначених позицій поблизу Макіївки.
  • Позиційні бої тривали поблизу Бахмута 25 січня. Позиційні бої точилися на північний захід від Бахмута в районі Васюківки та Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. Підрозділи 331-го та 217-го полків ПДВ російської 98-ї повітряно-десантної дивізії, підрозділи Добровольчого десантно-штурмового корпусу, 200-ї ОМСБр (Північний флот) та 4-ї ОМСБр (2-й АК “ЛНР”) діють на захід і північний захід від Бахмута. Повідомляється, що в районі Кліщіївки та Андріївки діють підрозділи 72-ї ОМСБр (3-й армійський корпус, Західний військовий округ) та інші неуточнені підрозділи 2-го і 3-го армійського корпусів “ЛНР”.
  • Російські війська нещодавно просунулися на північ від Авдіївки та на південні околиці Авдіївки, а українські війська нещодавно досягли незначних успіхів на південь від цього населеного пункту. Геолокаційні кадри, опубліковані 25 січня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Степового (на північний захід від Авдіївки) і вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому районі Авдіївки. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що українські сили нещодавно просунулися на 100 метрів біля ресторану «Царська охота», хоча ISW не знайшов підтвердження цієї заяви. 25 січня російські джерела стверджували, що українські сили протягом трьох днів контратакували з метою повернення втрачених позицій біля ресторану «Царська охота». Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Новобахмутівки та Степового, на південній околиці Авдіївки, на південь від Авдіївки біля Опитного та Спартака, на захід від Авдіївки біля Сіверного та на південний захід від Авдіївки біля Невельського та Первомайського. Речник Нацгвардії України полковник Руслан Музичук заявив, що під Авдіївкою російські війська використовують дещо менше бронетехніки та більше покладаються на невеликі групи піхоти для ведення розвідки та штурму. Музичук заявив, що протягом дня українські сили спостерігали, як російські сили поблизу Авдіївки здійснили 10 штурмів із застосуванням різних тактик, і що російські сили в цьому районі регулярно застосовують комбінацію різних тактик під час наступальних операцій. Повідомляється, що поблизу Красногорівки діють підрозділи 132-ї ОМСБр (1-й ОМСБр “ДНР”), 1-ї ОМСБр (1-й ОМСБр “ДНР”) і підрозділи 55-ї ОМСБр (41-й армії, ЦВО) діють поблизу Опитного та Спартака, а підрозділи розвідувально-штурмової бригади «Ветерани» (ДШК) діють поблизу ресторану «Царська охота». Повідомляється, що в районі Авдіївки також діють підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й армійський корпус “ДНР”).

    Схоже, російські війська готуються пробити собі шлях через Авдіївку після того, як їм не вдалося оточити населений пункт. Російські війська нещодавно зосередили наступальні дії на південному житловому районі Авдіївки та досягли там незначних успіхів. Російські війська все ще атакують північний і південний фланги Авдіївки, але в темпі, значно нижчому від початкових хвиль російської механізованої атаки на фланги Авдіївки восени 2023 року. Загальний темп російських наступальних операцій свідчить про те, що росіяни сили віддали перевагу боям через Авдіївку квартал за кварталом від південного житлового району міста замість того, щоб намагатися далі оточити поселення з південного заходу чи півночі, де російські війська досягли лише обмежених успіхів. Російські війська можуть спробувати відтворити виснажливі фронтові атаки легкої піхоти, щоб отримати тактичні переваги грубою силою, як російські війська зробили під час битви за Бахмут після порушення меж міста Бахмут. Майор МВС України Максим Морозов 25 січня заявив, що російські війська скупчили біля Авдіївки 40 тис. осіб і готуються посилити наступальні дії на місто. Незрозуміло, чи суттєво зросте швидкість російського просування в Авдіївці. Майбутні бої в місті, ймовірно, будуть нагадувати нещодавні випадки міської війни на сході України, коли російські війська проводять виснажливі напади заради незначної вигоди. Гіпотетична втрата Україною Авдіївки не загрожувала б порушити оборону України в Донецькій області, навіть якщо російським військам врешті-решт вдасться досягти дорогих тактичних успіхів у місті протягом наступних місяців.

  • Повідомляється, що нещодавно українські сили просунулися на південний захід від міста Донецьк. 25 січня Машовець заявив, що українські сили нещодавно просунулися від 500 метрів до 1,5 кілометрів уздовж ділянки лінії фронту на південь від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), хоча ISW не бачила підтвердження цього просування. Машовець заявив, що підрозділи 39-ї ОМСБр (68-й армійський корпус, Східний військовий округ) раніше закріпилися на підвищених позиціях поблизу Новомихайлівки, але російське командування безперервно продовжувало кидати деградовані частини 39-ї ОМСБр задля переоснащення або посилення сил, що дозволить українським силам відвоювати територію в цьому районі. Позиційні бої точилися біля Георгіївки (на захід від Донецька), Побєди (на південний захід від Донецька) і Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють підрозділи 155-ї бригади морської піхоти ТОФ і 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія 8-ї гвардійської загальновійськової армії Південного військового округу).
  • Повідомляється, що 25 січня українські війська завдали удару по навчальному полігону російських безпілотників поблизу окупованого Іловайська Донецької області. Російські джерела стверджують, що українські сили завдали удару по навчальному комплексу безпілотників російської військової частини біля Покровки (на схід від Іловайська), загинуло 24 російських військовослужбовця. Російське джерело припустило, що причиною українського удару стала погана оперативна безпека.
  • Українське джерело повідомило 25 січня, що українські сили незначно просунулися у східній частині Запорізькій області, але ISW не спостерігало візуальних доказів, які підтверджують це повідомлення. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що українські війська відкинули російські сили на 150 метрів на північний схід від Завітного Бажання (12 км на південь від Великої Новосілки). Машовець уточнив, що поблизу Завітного Бажння діють підрозділи 60-ї окремої мотострілецької бригади (5-а ОМСБр СВО) та 37-ї гвардійської ОМСБр (36-а ОМС) РФ. Позиційні бойові дії тривали на схід і захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки). Повідомляється, що підрозділи 40-ї окремої морської піхотної бригади ТОФ продовжують діяти на південному донецькому напрямку (район від Новомихайлівки до району кордону Донецької та Запорізької областей.
  • Повідомляється, що українські сили нещодавно просунулися на північний захід від Роботиного, але ISW не помітив останніх змін на лінії фронту станом на 25 січня. Машовець повідомив, що українські сили просунулися на глибину до одного кілометра на південний захід від Мирного (16 км на північний захід від Роботиного) в межах смуги оборони російської 69-ї бригади прикриття (35-а ЗВА). Машовець повідомив, що українські сили змогли відбити наступ підрозділів російського 70-го гвардійського мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а САУ, Південний військовий округ) у напрямку Новопрокопівки (на південь від Роботиного) після того, як ці елементи спробували відійти атакувати українські позиції поблизу Роботиного. Машовець додав, що українські війська продовжують утримувати позиції в 1,5-2 кілометри (імовірно, на фронті) на головному рубежі російської оборони на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного), незважаючи на постійний тиск російської 76-ї повітряно-десантної дивізії. Позиційні бої точилися на південний схід і захід від Роботиного та біля Вербового.
  • 25 січня тривали позиційні бої на східному (лівобережжі) березі річки Дніпро на Херсонщині поблизу Кринок, але жодна сторона не зробила жодного підтвердженого наступу. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська здійснили невизначене просування в районі Кринок, але інші російські джерела зазначили, що лінія фронту не змінилася.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 24 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    20 − seventeen =