ППО ПС ЗСУ

Російські війська просунулися на схід від Іванівського, вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому районі Авдіївки, на захід від Солодкого. Але російські війська під час штурмів у районі Солодкого зазнали втрат у важкій бронетехніці на суму близько роти

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 31 січня.

  • На Куп’янському напрямку 31 січня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія Західного військового округу (ЗВО)) закріпилися в лісовому масиві на північ від Синьківки (на північний схід від Куп’янська), хоча доказів цього візуально ISW не спостерігав. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та на південний схід від Куп’янська поблизу Кислівки, Котлярівки, Табаївки, Берестового та Крохмального. Український командир, який діяв на Куп’янському напрямку, заявив, що головною метою російських військ у цьому районі було захоплення Куп’янська-Вузлового (безпосередньо на схід від Куп’янська) та Куп’янська, а взяття Синьківки забезпечить найшвидший шлях для просування російських військ до цих поселень. Повідомляється, що поблизу Табаївки та Крохмального діють підрозділи російської 47-ї танкової дивізії (1-ша гвардійська танкова армія), у тому числі її 272-й мотострілецький полк, а також підрозділи 27-ї мотострілецької бригади (1-ша гвардійська танкова армія, ЗМЗ) біля Берестового.
  • 31 січня в районі Кремінної тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бої точилися на захід від Кремінної біля Тернів, Торського та Ямполівки; на південний захід від Кремінної біля Діброви та Кузьминого; і на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).
  • Російські війська 31 січня підтвердили просування поблизу Бахмута на тлі продовження позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 січня, показують, що російські війська просунулися на схід від Іванівського (на захід від Бахмута). Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута поблизу Хромового та Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї повітряно-десантної дивізії (ВДВ) продовжують діяти на північний захід від Бахмута, а підрозділи добровольчої бригади «Север-V» (російський добровольчий корпус) діють поблизу Григорівки (на північний захід від Бахмута).
  • Російські війська 31 січня підтвердили просування поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 січня, показують, що російські війська незначно просунулися вздовж вулиці Спортивної в найпівденнішому житловому районі Авдіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися фронтом шириною до 500 метрів на глибину 300 метрів уздовж вулиць Чернишевського, Спортивної та Соборної на півдні Авдіївки. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; у південній та південно-східній Авдіївці; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін заявив, що 30 січня російські війська випустили 24 плануючі бомби по Авдіївці. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що поблизу Веселого та Кам’янки (обидва на північний схід від Авдіївки) діють підрозділи російської 114-ї ОМСБр (1-й армійський корпус “ДНР”); підрозділи російських 15-ї та 30-ї мотострілецьких бригад (обидві 2-ї загальновійськової армії, Центральний військовий округ (ЦВО)), як повідомляється, діють біля Новобахмутівки та Бердичів (обидві на північний захід від Авдіївки); підрозділи російської 1-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) і 55-ї ОМСБр (41-а ЗВА) з підкріпленням 1487-го мотострілецького полку та 87-го піхотного полку (обидва 1-го АК “ДНР”), згідно з повідомленнями, атакували з Опитного (на південь від Авдіївки), поблизу ресторану «Царська охота» на південній околиці Авдіївки та з промислової зони на південний схід від Авдіївки.
  • Російські війська нещодавно підтвердили просування на південний захід від міста Донецьк під час відновлення механізованих штурмів у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 січня, показують, що російські війська просунулися на захід від Солодкого (приблизно 7 кілометрів на південний захід від Новомихайлівки) і показують, що російські війська під час штурмів у цьому районі зазнали втрат у важкій бронетехніці на суму близько роти. 30 січня Генштаб ЗС України повідомив, що під час атаки на рубежі Солодке – Костянтинівка російські війська втратили два танки, шість БМП МТ-ЛБ і одну БМП-1. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 30 січня, вказують на те, що російські війська просунулися на північний схід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). 31 січня російський мілблогер заявив, що подальше просування росіян біля Солодкого створить умови для оточення російськими військами Новомихайлівки. Зокрема, починаючи з січня 2023 року російські війська проводили механізовані штурми на заході Донецької області, що призвело до значних втрат, одночасно ведучи наступальні дії в районі кордону Харківської та Луганської областей та Донецької області. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Георгіївки та Побєди.
  • Повідомляється, що 31 січня російські війська просунулися в район кордону Донецької та Запорізької областей. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися на глибину до 500 метрів уздовж 2,1-кілометрового фронту на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки) і що елементи російського 60-ї моторизованої стрілецької бригади (5-та загальновійськова армія, Східний військовий округ) наступали на захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки), хоча ISW не спостерігав візуальних доказів цих тверджень. Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська відбили атаку Росії на північ від Приютного.
  • 31 січня на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки поблизу Роботиного. Повідомляється, що підрозділи російського 503-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, Південний військовий округ) продовжують діяти поблизу Новоандріївки (на північний захід від Роботиного). Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи російського 25-го полку радіаційного, хімічного та біологічного захисту (5-а ЗВА).
  • 31 січня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області в районі Кринок. Речник Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська нещодавно посилили піхотні штурми на східному березі Дніпра у Херсонської області, і що 70 відсотків російського особового складу зазнали втрат під час цих штурмів. Гуменюк заявила, що російські війська на східному березі Дніпра намагаються збільшити використання FPV-дронів до 70 одиниць на день, але українські війська можуть регулярно збивати половину з них вогнем зі стрілецької зброї та системами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Геолокаційні кадри, опубліковані 31 січня, показують, що підрозділи російського 337-го повітряно-десантного полку (104-ї дивізії ПДВ) продовжують діяти поблизу Кринок.
  • Українські військові заявили, що російські війська в ніч з 30 на 31 січня запустили по Україні одну крилату ракету Х-59, три балістичні ракети «Іскандер-М» і 20 безпілотників «Шахед-136/131». ВПС України повідомили, що українські війська збили 14 “Шахедів” над Миколаївською, Запорізькою, Дніпропетровською, Кіровоградською та Харківською областями.
  • Раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 29 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    four × 4 =