трофейный танк

Російські війська просунулися до ділянки траси P07 Куп’янськ-Сватове на схід від Табаївки, в районі дачі на північній околиці Авдіївки, на північний схід від Георгіївки. Українські сили нещодавно просунулися на південний захід від Старомайорського.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, які сталися на фронтах російсько-української війни 1 лютого 2024 року.

  • Російські війська 1 лютого підтвердили просування поблизу Куп’янська на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 лютого, показують, що російські війська просунулися до ділянки траси P07 Куп’янськ-Сватове на схід від Табаївки (на південний схід від Синьківки). Російські милблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Синьківки (на північний схід від Куп’янська) і на захід від Табаївки, а також що російські війська увійшли в Іванівку (на південний схід від Куп’янська) і просуваються до Кислівки. Проте ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та озера Лиман і на південний схід від Куп’янська в районі Іванівки, Берестового, Крохмального та Табаївки.
  • Поблизу Кремінної 1 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на захід від Кремінної в районах Тернів, Торського, Ямполівки та Діброви та на південь від Кремінної в районі Білогорівки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Тернів і Ямполівки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Повідомляється, що поблизу Кремінної діють підрозділи російського 348-го мотострілецького полку (імовірно сформованого під час часткової мобілізації восени 2022 року), а поблизу Білогорівки – підрозділи чеченського загону спецназу імені Ахмата «Аїда».
  • Під Бахмутом 1 лютого тривали позиційні бої, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили незначно просунулися на захід від Бахмута в районі Богданівки та від Хромового в напрямку Іванівського, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на захід від Бахмута в районі Богданівки та Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки. За повідомленнями, у районі Богданівка-Часів Яр діють підрозділи російської добровольчої бригади «Север-V» (ДКР), а поблизу Кліщіївки — підрозділи спецназу «Бродяга».
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися поблизу Авдіївки на тлі позиційних боїв у цьому районі, які тривали 1 лютого. Геолокаційні зображення, опубліковані 1 лютого, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в районі дачі на північній околиці Авдіївки. Відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська просувалися вулицями Спортивною, Соборною та Чернишевського в крайній південній Авдіївці та на південній околиці Авдіївки, хоча ISW не помітив візуальних доказів цього твердження. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Степового; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північно-західній околиці Авдіївки; біля ресторану «Царська охота» на південно-східній околиці Авдіївки; на захід від Авдіївки біля Сіверного; на південний захід від Авдіївки біля Опитного, Первомайського, Невельського. Речник української бригади, яка діє на Авдіївському напрямку, заявив, що російські війська не змінюють тактику на Авдіївському напрямку і продовжують постійні піхотні штурми в цьому районі. Повідомляється, що підрозділи 21-ї мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу) діють поблизу Авдіївки.
  • Російські сили 1 лютого незначно просунулися на захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 лютого, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на північний схід від Георгіївки (на захід від міста Донецьк). Російські міліблогери стверджували, що російські війська наступають поблизу Георгіївки та Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Позиційні бої тривають на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки.
  • Українські сили 1 лютого просунулися в районі кордону Донецько-Запорізької області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 лютого, показують, що українські сили нещодавно просунулися на південний захід від Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на південний схід від Великої Новосілки біля Золотої Ниви; на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського та Урожайного, на південний захід від Великої Новосілки біля Приютного. Російський мілблогер зазначив, що російські піхотні групи атакують за допомогою бронетехніки та танків на північ від Приютного. Підрозділи російської 60-ї окремої мотострілецької бригади (5-а загальновійськова армія (ЗВА) Східного військового округу (СВО)) і 14-ї бригади спецназу (спецназ Головного розвідуправління Генштабу ЗС РФ (ГРУ)), як повідомляється, діють поблизу Старомайорського.
  • 1 лютого на заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що українські сили захопили лісовий масив на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного), хоча ISW не знайшло підтвердження цих тверджень. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися поблизу Вербового, Роботиного та Новопрокопівки (на південь від Роботиного).
  • 1 лютого на східному (лівому) березі річки Дніпро у Херсонської області тривали позиційні бої, в тому числі поблизу Кринок. Російський мілблогер продовжував наголошувати, що операції українських безпілотників становлять значну загрозу для російських сил на східному березі річки Дніпро.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 31 січня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    seventeen − 9 =