Полювання на Шахедів - ЗСУ

Російські війська нещодавно просунулися в дачні райони безпосередньо на північний схід від Авдіївки, на схід від Опитного, на північ від Приютного.

Американський Інститут вивчення війни (ІSW) оприлюднив огляд подій на фронтах російсько-української війни що відбулися 2 лютого.

  • На Куп’янському напрямку 2 лютого тривали позиційні бої, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та на південний схід від Куп’янська поблизу Іванівки, Табаївки, Крохмального та Берестового. Речник Східного угруповання військ України капітан Ілля Євлаш заявив, що на Куп’янському напрямку російські війська зосередили 40 тис. особового складу, 500 танків, 650 ББМ, 430 артилерійських систем і понад 150 систем РСЗВ, а всього 57 тис. російських військових як на Куп’янському, так і на Лиманському напрямках. Українські офіційні особи та джерела повідомляли, що станом на жовтень 2023 року російські війська зосередили приблизно 100 тис. особового складу на Куп’янському та Лиманському напрямках. Ймовірно, Євлаш мав на увазі географічно меншу ділянку прифронтової зони, ніж інші українські джерела. Російські війська продовжували посилені локалізовані наступальні дії на рубежі Куп’янськ – Сватове – Кремінна.
  • Повідомляється, що російські війська 2 лютого просунулися на захід від Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі . Російські мілблогери стверджували 1 і 2 лютого, що російські війська просунулися приблизно на 2-2,5 кілометри в напрямку Тернів і Ямполівки (обидва на захід від Кремінної) за останні дні, і один мілблогер стверджував, що російські війська знаходяться за два кілометри від Тернів. Проте ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Російські та українські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на захід від Кремінної.
  • 2 лютого тривали позиційні бої поблизу Бахмута, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої точилися на північний схід від Бахмута в районі Білогорівки (21 км на північний схід від Бахмута), на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки. Повідомляється, що поблизу Роздолівки та Васюківки (на північ від Бахмута) діють підрозділи російського 137-го полку ПДВ (106-ї дивізії ПДВ), поблизу Богданівки — підрозділи 200-ї ОМСБр (Північний флот), а під Богданівкою — підрозділи 68-ї ОМСБр. Повідомляється, що танковий полк (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу (ПВО)) діє поблизу Іванівського.
  • Російські війська нещодавно просунулися на північний схід і південь від Авдіївки під час позиційних боїв у цьому районі 2 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися в дачні райони безпосередньо на північний схід від Авдіївки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 1 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Опитного (на південь від Авдіївки). 1 і 2 лютого російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в найпівденніший житловий район Авдіївки й просунулися до 1,25 кілометра в районі Авдіївського кар’єру. Російські та українські джерела повідомляли про позиційні бої на північний захід від Авдіївки біля Степового, поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки, у крайній південній Авдіївці, на південній околиці Авдіївки та на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Повідомляється, що поблизу Авдіївського кар’єру діють підрозділи 114-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”), а поблизу Авдіївки – підрозділи розвідувально-штурмової бригади “Ветерани”.
  • 2 лютого позиційні бої тривали на захід і південний захід від міста Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до одного кілометра в напрямку Курахового (на захід від Донецька), хоча ISW не знайшов жодного підтвердження цієї заяви. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії відбулися на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а ОСА, СМД) і 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК ДНР) діють на рубежах Мар’їнка-Георгіївка та Мар’їнка-Красногорівка; повідомляється, що підрозділи 255-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія, 8-а ЗВА) діють на лінії Мар’їнка-Побєда (на південний захід від Донецька). Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють підрозділи 33-го мотострілецького полку (20-а мотострілецька дивізія, 8-а ОМСБр), 155-та бригада морської піхоти (Тихоокеанський флот) і 39-а мотострілецька бригада (68-й АК, ОМБ).
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 січня, показують, що російські війська просувалися на північ від Приютного (на південний схід від Великої Новосілки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до двох кілометрів на північ від Приютного, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цих російських максималістських досягнень. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського та на південний захід від Великої Новосілки біля Золотої Ниви. Повідомляється, що поблизу Старомайорського діють підрозділи 5-ї загальновійськової армії РФ (СВО).
  • 2 лютого на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Російські джерела стверджували, що російські сили просунулися на захід від Вербового, а українські сили незначно просунулися на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного), але ISW не спостерігало візуального підтвердження цих російських заяв. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного, Вербового та Новофедорівки (на північний схід від Роботиного). Російський мілблогер заявив, що українські безпілотники біля Роботиного створюють «проблеми» російським військам у цьому районі. Інший мілблогер стверджував, що російські війська страждають від нестачі систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) біля Роботина. Повідомляється, що підрозділи російського 108-го повітряно-десантного полку (7-а дивізія ПДВ) діють поблизу Роботиного.
  • Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська безуспішно атакували східну (лівобережну) частину Херсонської області. Повідомляється, що частини російської 104-ї дивізії ПДВ продовжують діяти поблизу Кринок. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що на східному березі Дніпра в Запорізькій і Херсонській областях перебувають понад 70 тисяч російських військовослужбовців і сотні одиниць озброєння та техніки. Гуменюк зазначила, що не всі ці російські війська зосереджені вздовж лінії фронту, але багато з них розташовані глибше в тилу. Гуменюк заявила, що російські війська втрачають до 70 відсотків особового складу в кожній ударній групі на східному березі Дніпра, але вони здатні легко поповнювати підрозділи, перекидаючи особовий склад з тилу на фронт. ISW продовжує оцінювати, що темп російських наступальних операцій в Україні та триваюча кампанія криптомобілізації Росії дозволяє російським силам відновлюватися після втрат і проводити регулярні ротації на оперативному рівні.
  • 2 лютого речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що доступні супутникові знімки підтверджують, що український удар 31 січня по авіабазі Бельбек в окупованому Севастополі пошкодив щонайменше три літаки. 2 лютого Гуменюк заявила, що український удар по російському корвету “Івановець” типу “Тарантул” поблизу озера Донузлав у ніч з 31 січня на 1 лютого міг знищити весь його екіпаж із 40 росіян, але точна кількість загиблих досі невідома.
  • 2 лютого ВВС України повідомили, що російські війська запустили 24 безпілотники Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та мису Чауда в окупованому Криму, а українські війська збили 11 безпілотників у Дніпропетровську, Херсоні та Кіровоградської і Харківській областях. У ВПС України заявили, що щонайменше сім додаткових безпілотників не досягли цілей. У ВВС України заявили, що російські війська особливо обстріляли об’єкти інфраструктури в Дніпропетровській області, а голова Дніпропетровської області Сергій Лисак заявив, що внаслідок удару російського безпілотника в цьому районі зникло електропостачання. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що російські війська завдали удару по об’єкту інфраструктури в Кіровоградській області.
  • 2 лютого речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що російські війська все частіше використовують балістичні ракети у своїх ударних пакетах, оскільки Україна має обмежені засоби для перехоплення балістичних ракет. Ігнат заявив, що багато російських балістичних ракет не досягають своїх цілей через погіршення якості їх виробництва. Раніше Ігнат заявляв, що Україні потрібні додаткові засоби для захисту від цих ракет. ISW продовжує оцінювати, що Росія може посилити зусилля з отримання балістичних ракет з-за кордону, оскільки балістичні ракети можуть бути більш успішними в ураженні цілей в Україні за деяких обставин.
  • Президент України Володимир Зеленський 2 лютого повідомив про отримання Україною ще двох невказаних ним систем ППО, які “можуть збивати все”.

    Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 1 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    nine − 6 =