Російські сили незначно просунулися на північ від Кліщіївки, вздовж траси Н-20 на схід від Авдіївки та на північний захід від Мар’їнки.
Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій на фронтах російсько-української війни, які відбулися 4 лютого 2024 року.
Повідомляється, що 3 лютого російська диверсійно-розвідувальна група безуспішно намагалася перетнути міжнародний кордон у Сумській області. 4 лютого командувач Об’єднаних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що українські сили здійснили стрілецький та артилерійський вогонь по російській групі з 10 військовослужбовців на околиці Глухівської громади на українсько-російському міжнародному кордоні в Сумській області та успішно відтіснили групу назад в територію Росії.
Позиційні бої тривали на рубежі Куп’яськ-Кремінна 4 лютого і не призвели до підтверджених змін на полі бою. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та Іванівки та на південний схід від Куп’янська в районі Табаївки. Позиційні бої також тривали на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Торського, Ямполівки; на південний захід від Кремінної біля Діброви; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки. Російський мілблогер стверджував, що минулого тижня російські війська здійснили «серйозний прорив до ключового [українського] матеріально-технічного пункту» в напрямку Тернів і захопили невстановлені висоти навколо Крохмального (на південний схід від Куп’янська), а також контроль над Табаївкою оскаржується.
Речник українського прикордонного загону «Сталевий кордон» Іван Шевцов зазначив, що з кінця 2023 року російські війська майже вдвічі збільшили артилерійський обстріл на лінії Куп’янськ-Лиман, оскільки погодні умови на лінії фронту дозволяли інтенсивно використовувати артилерію та безпілотники. Шевцов додав, що російські війська навряд чи відчувають нестачу боєприпасів з огляду на посилення обстрілів і здебільшого атакують на Куп’янському напрямку піхотою. Водночас речник Східного угруповання військ Збройних сил України капітан Ілля Євлаш 2 лютого заявив, що російські війська майже вдвічі скоротили добову швидкість артилерійського вогню на Куп’янському та Лиманському напрямках через погані погодні умови та інші невизначені обставини.
Російські сили 4 лютого незначно просунулися на південний захід від Бахмуту на тлі триваючих позиційних боїв поблизу цього населеного пункту. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 лютого, показують, що російські сили незначно просунулися на північ від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута). 4 лютого російські міліблогери заявили, що російські війська просунулися поблизу Богданівки (на північний захід від Бахмута) і захопили невизначені позиції на північ від Кліщіївки. Позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута в районі Федорівки, на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Південного. Речник української бригади, яка діє на Бахмутському напрямку, заявив, що російські сили просунулися на п’ять-сім кілометрів ближче до Часового Яру за невизначений період часу і що російські сили нещодавно почали проводити механізовані штурми в цьому районі. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ і російської добровольчої бригади «Север-V» (Добровольчий корпус Росії) діють поблизу Бахмута.
Російські війська 4 лютого просунулися на схід від Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися вздовж траси Н-20 на схід від Авдіївки. Російські милблогери стверджували, що російські війська просунулися в районі Авдіївського коксохімічного заводу на північно-західній околиці Авдіївки. Речник української бригади, яка діяла на Авдіївському напрямку, заявив, що російські війська не просунулися поблизу Степового (на північний захід від Авдіївки) чи Авдіївського коксохімічного заводу. Позиційні бойові дії тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Степового, поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на північно-західній околиці Авдіївки, поблизу ресторану «Царська охота» на південно-східній околиці Авдіївки, на захід від Авдіївки поблизу Тоненьке та Сіверне та на південний захід від Авдіївки біля с. Опитне, Первомайське, Невельське.
Російські війська 4 лютого незначно просунулися на північний захід від Мар’їнки на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від міста Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 лютого, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північний захід від Мар’їнки (на захід від міста Донецьк). Позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки. Російський мілблогер заявив, що російські війська, можливо, проводять «тактичну паузу» на південний схід від Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) діють на північний захід від Мар’їнки.
4 лютого на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бойові дії тривали на південний схід від Великої Новосілки в районі Золотої Ниви та на південний захід від Великої Новосілки в районі Приютного. Російські милблогери стверджували, що російські війська просунулися на північ від Приютного, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження.
4 лютого на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи 35-ї загальновійськової армії РФ (СВО), підрозділи 7-ї дивізії повітряно-десантних військ діють поблизу Вербового, а підрозділи 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА ПВО діє поблизу Роботиного.
4 лютого тривали позиційні бойові дії у східній (лівобережній) частині Херсонській області, включно з Кринками. Російські джерела стверджували, що російські війська завдають ударів плануючими бомбами по Кринкам. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російського 337-го полку ПДВ (104-та дивізія ПДВ), підрозділи 144-ї мотострілецької бригади (40-й армійський корпус, 18-а ЗВА) і підрозділи 17-го танкового полку (70-а Мотострілецька дивізія, 18-а ЗВА) останніми днями безуспішно атакувала українські позиції в Кринках. Машовець заявив, що російські війська одночасно атакували українські позиції, завдавали артилерійських ударів по українських позиціях на західному (правому) березі Дніпра у Херсонської області та проводили радіоелектронну та повітряну розвідку, що свідчить про те, що російські війська покращили своє командування та контроль і координацію між військовими одиницями в цій області.
У Генштабі України 4 лютого уточнили, що 3 лютого українські війська знищили 10 безпілотників «Шахед-136/131» і одну ракету Х-59. Станом на 03:00 за місцевим часом 3 лютого українські ВПС збили 9 безпілотників Shahed та одну ракету Х-59, і звіт від 4 лютого свідчить, що українські сили збили ще один безпілотник пізніше того ж дня, 3 лютого. Український державний оператор з передачі електроенергії Укренерго заявив, що удари Росії 3 лютого по енергетичній інфраструктурі в Кривому Розі Дніпропетровської області був одним із наймасштабніших ударів по українській енергетиці у 2024 році. Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Східного авіаційного командування України в Дніпропетровській області заявив, що Дніпропетровська область є основною ціллю російських безпілотників і ракетних кампаній через підприємства та економічний потенціал регіону.