Боріс Надеждін

Кремль може не допустити Бориса Надєждіна, єдиного антивоєнного кандидата в президенти Росії, до участі в президентських виборах у березні 2024 року через більшу, ніж очікувалося, популярність Надєждіна.

Такого висновку дійшов американський Інститут вивчення війни (ISW).

Робоча група Центральної виборчої комісії (ЦВК) Росії 5 лютого заявила, що 15 відсотків підписів, які Надєждін зібрав для реєстрації кандидатом на виборах, були сфальсифікованими, і що ЦВК рекомендує не реєструвати його як кандидата. У відповідь на повідомлення ЦВК Надєждін заявив, що його передвиборча кампанія планує зібрати 4500 дійсних підписів, необхідних йому для балотування, і що він звернеться до Верховного суду Росії, якщо ЦВК відмовить йому в реєстрації кандидатом у президенти. Раніше Надєждін стверджував, що 31 січня подав до ЦВК Росії 200 тис. підписів. Кандидати в президенти Росії, яких спонсорують політичні партії, повинні подати 100 000 підписів із додатковими регіональними вимогами, щоб балотуватися на президентських виборах, і не більше п’яти відсотків від загальної кількості поданих підписів можуть бути фальсифікованими. У ЦВК заявили, що остаточне рішення оприлюднять 7 лютого, але ЦВК навряд чи допустить Надєждіна балотуватися, вважає ISW.

Раніше Надєждін заявляв, що, на його думку, ЦВК повинна буде дозволити йому балотуватися на президентських виборах у березні 2024 року через його широку популярність і що він хоче зібрати якомога більше безспірних підписів, щоб ЦВК не могла дискваліфікувати його.

23 січня ISW оцінив, що Кремль може мати намір використати вибори в березні 2024 року як неофіційний референдум щодо війни Росії в Україні, дозволивши Надєждіну балотуватися на виборах, які зображують президента Росії Володимира Путіна (і, відповідно, його війну в Україні) як переважного популярний, але оголошення ЦВК від 5 лютого свідчить про те, що Кремль, можливо, відмовився від цього плану через занепокоєння, що Надєждін може набрати забагато голосів і зменшити перевагу Путіна нижче рівня, який Кремль готовий прийняти. Вимога ЦВК про дійсний підпис є логічним механізмом для завершення президентської кампанії Надєждіна, незалежно від того, чи Кремль спочатку був готовий терпіти кампанію чи ні.

Російські офіційні особи та джерела все частіше піддають цензурі та намагаються дискредитувати Надєждіна після того, як його кампанія набула значної популярності під час збору підписів. Заступник голови ЦВК Росії Микола Булаєв 2 лютого заявив, що кампанія Надєждіна зібрала десятки підписів померлих росіян, і поставив під сумнів чесність кампанії Надєждіна. Російське опозиційне видання «Новая газета» нещодавно повідомило, що кампанія Надєждіна насилу знайшла друкарню для друку примірників передвиборчого бюлетеня Надєждіна, посилаючись на джерело в кампанії. Надєждін раніше стверджував, що російське державне телебачення намагалося цензурувати його та його кампанію. 30 січня російський ультранаціоналістичний милблогер загадково припустив, що Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) «зустрінеться» з Надєждіним перед виборами, маючи на увазі, що ФСБ допитає або ув’язнить його.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =