Линейный на Красной площади в Москве

Кремль тихо націоналізує приватні підприємства в Росії, напевно, з метою роздати їх лояльним Путіну бізнесменам.

Як повідомляє ISW, 5 лютого російське опозиційне видання «Медуза» опублікувало розслідування, в якому детально розповідається про те, як Генпрокуратура Росії використовує три основні схеми для конфіскації та націоналізації активів у росіян, незважаючи на запевнення президента Росії Володимира Путіна, що націоналізації в Росії не буде. «Медуза» з’ясувала, що російські суди реалізують одну схему, оскаржуючи справи щодо приватизації певних компаній, які були об’єктами масової приватизації 1990-х років.

Повідомляється, що Генпрокуратура використовує цю схему, щоб стверджувати, що обласна влада перевищила свої повноваження, приватизувавши певне підприємство, і вимагати повернути його державі. «Медуза» повідомляла, що друга схема полягає в тому, щоб вважати власників приватних підприємств «іноземними інвесторами», що дозволяє російській владі легше конфіскувати активи власників приватних підприємств відповідно до російського законодавства про іноземні інвестиції. Останній шлях до націоналізації, за даними видання, коли Генпрокуратура вилучить майно у підсудних, звинувачених у корупції чи шахрайстві, звинувачення, які суди, як повідомляється, застосовували частіше у 2023 році.

Раніше ISW спостерігав, як російські суди розширюють кримінальне переслідування певних справ для широкого придушення інакомислення, і Генеральна прокуратура Росії, можливо, використовує подібну стратегію судового переслідування, що стосується права власності, щоб націоналізувати приватні активи за допомогою законів про корупцію, шахрайство та іноземні інвестиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + 4 =