ЗСУ

Російські війська захопили Веселе та просунулися в північну Авдіївку, на південний захід від міста Донецьк і до східної околиці Новомихайлівки Українські сили відновили обмежені тактичні позиції в житловому районі на півдні Авдіївки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронті, що сталися 6 лютого.

  • 6 лютого позиційні бойові дії тривали на лінії Куп’янськ-Сватове, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Синьківки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та на південний схід від Куп’янська в районі Табаївки.
  • Повідомляється, що російські війська нещодавно просунулися поблизу Кремінної, але 6 лютого не було жодних підтверджених змін лінії фронту в цьому районі. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на схід від Тернів і Ямполівки. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід від Кремінної в районах Тернів, Торського та Ямполівки та на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва, Білогорівки та Григорівки. Повідомляється, що підрозділи 7-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти поблизу Білогорівки Луганської області.
  • Російські війська нещодавно підтвердили просування на північ від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 лютого, підтверджують, що російські війська захопили Веселе (на північний захід від Бахмута) з довоєним населенням 102 людини (1,7 кв. км). 18 січня російські джерела, зокрема Міністерство оборони, заявили, що російські війська захопили Веселе, і це перший випадок, коли ISW спостерігає візуальне підтвердження цих російських заяв. Повідомляється, що підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії (ПДВ) діють поблизу Веселого.

    Поблизу Бахмута 6 лютого тривали позиційні бойові дії, проте підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не було. Пов’язаний із Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська незначно просунулися до Богданівки (на північний захід від Бахмута) та Іванівського (на захід від Бахмута), хоча ISW не спостерігав візуальних доказів просування Росії в жодному з цих районів. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали біля Богданівки, Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки. Повідомляється, що поблизу Богданівки діють підрозділи російської 200-ї окремої мотострілецької бригади (14-й армійський корпус, Північний флот) і добровольчої бригади «Север-V» (ДКР); повідомляється, що поблизу Бахмута діють підрозділи російського 58-го батальйону спецназу (1-й армійський корпус “ДНР”); та частини російської 88-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”), як повідомляється, діють поблизу Кліщіївки.

  • Російські та українські війська 6 лютого підтвердили просування поблизу Авдіївки під час позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 лютого, показують, що українські сили нещодавно відновили обмежені тактичні позиції в житловому районі на півдні Авдіївки. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 6 лютого, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися в північну Авдіївку. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в північно-західній частині Авдіївки вздовж вулиць Сапронова та Лесі Українки, неподалік, де геолокаційні кадри вказують на просування росіян у північній частині Авдіївки, а також у районі кар’єру на північній околиці Авдіївки. Кілька російських мілблогерів також стверджували, що російські війська просунулися до одного кілометра в напрямку Первомайського (на південний захід від Авдіївки) і досягли південно-східної околиці населеного пункту, хоча ISW ще не спостерігав візуальних доказів, які б підтверджували ці твердження. Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш зазначив, що українські сили ведуть зіткнення з невеликими російськими диверсійно-розвідувальними групами в межах Авдіївки, але підкреслив, що масштабних вуличних боїв у містах досі не ведеться. Барабаш і речник української бригади, яка діє в Авдіївці, наголосили, що ситуація в цьому районі дуже складна і що російські війська намагаються захопити місто з політичних та інформаційних міркувань перед виборами президента Росії в березні 2024 року. Представник української бригади також заявив, що російські війська оснащують свою бронетехніку системами радіоелектронної боротьби (РЕБ) для захисту від українських безпілотників. ISW нещодавно спостерігав, як російські мілблогери неодноразово критикують російську владу за те, що вона не оснастила російські сили системами РЕБ після недавньої невдалої російської механізованої атаки поблизу Новомихайлівки Донецької області, тому російські сили поблизу Авдіївки, можливо, намагаються застосувати отримані уроки для покращення захисту своїх сил. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутікви; біля самої Авдіївки; на південь від Авдіївки біля Веселого; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського, Тоненького, Степового та Невельського. Повідомляється, що підрозділи 21-ї окремої мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу) продовжують діяти поблизу Авдіївки.
  • Геолокаційні кадри також підтверджують, що російські війська просунулися на південний захід від міста Донецьк під час остаточно невдалого механізованого штурму цього району наприкінці січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 лютого, підтверджують, що російські сили просувалися на схід і південь від Новомихайлівки під час останніх поновлених механізованих атак на південь від населеного пункту. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до східної околиці Новомихайлівки – твердження узгоджуються з наявними геолокаційними доказами. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Побєди та на південний захід від Донецька в районі Георгіївки та Новомихайлівки. Російський мілблогер стверджував, що підготовлена ​​українська оборона біля Георгіївки, низовини, що включає Георгіївку, і прилеглі вогневі позиції української артилерії ускладнять будь-яке просування Росії через населений пункт у напрямку Курахового (13 км на захід від Мар’їнки).
  • 6 лютого на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Російські джерела стверджували, що російські війська досягли незначного прогресу поблизу Приютного (на південний захід від Великої Новосілки), хоча ISW не спостерігав візуальних доказів цього твердження. Російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали поблизу Урожайного та Старомайорського (обидва на південь від Великої Новосілки). Пов’язаний з Кремлем російський мілблогер поскаржився, що українські міни та безпілотники заважають операціям російської бронетехніки, тому російські сили можуть атакувати лише піхотою за підтримки артилерії та безпілотників. Повідомляється, що поблизу Урожайного діють підрозділи російської 14-ї бригади спецназу (Головного управління Генштабу РФ).
  • 6 лютого тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що підрозділи російського 247-го повітряно-десантного полку (7-а дивізія ПДВ) продовжують діяти поблизу Вербового. Повідомляється, що підрозділи російського 70-го мотострілецького та 291-го мотострілецького полків (обидва 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) продовжують діяти на Запорізькому напрямку.
  • 6 лютого тривали позиційні бої на східному (лівому) березі дніпра в Херсонської області в районі Кринок. Російський мілблогер стверджував, що російські сили, які діють на Херсонському напрямку, надають перевагу локалізації та нанесенню ударів по українських операторам безпілотників, що узгоджується зі звичайними заявами російських мілблогерів, що українські FPV-дрони становлять значну загрозу для російських сил на східному березі Херсонської області.
  • Українські Сили спеціальних операцій (ССО) повідомили 6 лютого, що українські підрозділи ССО успішно підірвали вибухівку на газовій або нафтовій платформі в Чорному морі, яку російські війська незаконно захопили та використовували для влаштування атак за допомогою наданих Іраном розвідувальних безпілотників Mohajer-6 і керування ударами безпілотниками Shahed. Українські ССО повідомили, що російські сили також розгорнули на платформі радіолокаційну систему виявлення об’єктів «Нева-Б», яка дозволила російським силам краще контролювати північно-західну частину Чорного моря. Українські ССО повідомили, що російські сили також використовували шахтну платформу як радіолокаційну станцію для спостереження за надводними суднами в північно-західній частині Чорного моря.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 5 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 × 5 =