22 ОМБР ЗСУ Танк

Російські війська здійснили просування на північний схід від Ню-Йорка, на східну околицю Георгіївки, на північ від Микільського, на півдні Кринків. Українські сили просунулися у східному районі Кринків.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронтах, яки відбулися 7 лютого.

  • Повідомляється, що окремі підрозділи Росгвардії провели оперативну передислокацію в прикордонні райони Бєлгородської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 7 лютого заявив, що підрозділи 116-ї бригади спеціального призначення Росгвардії, а саме її 900-й і 902-й полки, передислокувалися в Білгородську область з окупованої Донецької області в перший тиждень лютого. Машовець зазначив, що ці полки мають особливо потужну артилерію, тому, ймовірно, вони були передислоковані до Бєлгородського угруповання військ. Раніше ISW зазначав, що 116-та бригада спеціального призначення Росгвардії та нові полки, що входять до її складу, були перекинуті в окуповану Донецьку область наприкінці грудня 2023 року для забезпечення окупаційного порядку в окупованій Україні, тому їхня швидка передислокація з окупованої України заслуговує на увагу. ISW також раніше оцінював, що російські війська можуть почати тактичні диверсійні транскордонні рейди в Харківську область з Бєлгородської, щоб відволікти й відкинути українські війська від напрямку Куп’янськ-Сватове-Кремінна, де зараз російські сили проводять наступальні операції, і розгортання щонайменше двох полків Росгвардії може бути підтримкою такої майбутньої диверсійної діяльності. Однак російські війська навряд чи зможуть провести широкомасштабні наступальні операції на Харківщину з Білгородської області.
  • 7 лютого тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Російські та українські сили повідомили про позиційні бої на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та Іванівки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; на південний захід від Кремінної біля Григорівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Російські джерела стверджували, що російські війська досягли тактичних висот на схід від Тернів і захопили позиції в промзоні Білогорівки, але ISW не спостерігав візуальних доказів цих заявлених досягнень. Російський мілблогер повідомив, що російські війська мають намір вийти до річки Оскіл на Куп’янському напрямку та захопити місто Лиман на захід від Кремінної. Повідомляється, що під Білогорівкою діють підрозділи 7-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР»).
  • 7 лютого в районі Бахмута тривали обмежені позиційні бойові дії, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Українські та російські джерела повідомляли про позиційні бої на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки. Повідомляється, що підрозділи російської 11-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади ПДВ діють на захід від Бахмута, а підрозділи 51-го гвардійського полку (106-а дивізія ПДВ) діють на північний схід від Бахмута поблизу Соледару.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що російські війська здійснили незначне просування на північний схід від Ню-Йорка (на захід від Горлівки). Міністерство оборони Росії стверджувало, що російські сили відбили українські атаки на північний захід від Горлівки поблизу Шумів і Південного. Повідомляється, що поблизу Горлівки діють оператори безпілотників загону «Русские ястребы» (33-й мотострілецький полк 1-го армійського корпусу «ДНР»).
  • Повідомляється, що російські війська продовжували просування в північній частині Авдіївки, хоча 7 лютого не було підтвердженого контролю над змінами місцевості в цьому районі. Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські війська просувалися на південь вздовж Залізничного провулку на північному заході Авдіївки. Один російський мілблогер стверджував, що підрозділи 114-ї ОМСБр (1-й армійський корпус “ДНР”) і 30-ї ОМСБр (2-а загальновійськова армія (ЗВА), Центральний військовий округ (ЦВО)) проникли в українське угруповання на провулку Залізничному у маневрі, спрямованому на відсікання та ізоляцію українських сил на два угруповання в точці прориву. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська вийшли на північну частину садового товариства по провулку Залізничному. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися на захід до коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки. Машовець заявив, що російські війська зараз зосереджені на перекритті вулиці Грушевського, що залишилася українською сухопутною лінією зв’язку, яка пролягає на захід від коксохімічного заводу до Авдіївки через північно-західну частину населеного пункту. Російські мілблогери стверджували, що зараз російські війська контролюють від 18 до 20 відсотків Авдіївки. Підрозділи російських 239-го та 80-го танкових полків (обидва 90-ї танкової дивізії, 41-й ЗВА); 21-а, 30-а та 15-а мотострілецькі бригади; а 9-та та 114-та ОМСБр (обидві 1-го армійського корпусу “ДНР”) діють на Авдіївському напрямку.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на захід і південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що російські війська просунулися на східну околицю Георгіївки (на захід від Донецька), а кілька мілблогерів стверджують, що російські війська закріпилися в цьому населеному пункті. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що частини російської 155-ї окремої морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) просунулися до східної Новомихайлівки вздовж вулиці Леніна, що узгоджується з заявами кількох російських мілблогерів про те, що російські війська увійшли до східної частини Новомихайлівки. Українські та російські джерела повідомляли, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки.
  • Російські війська 7 лютого підтвердили просування в районі кордону Донецької та Запорізької областей на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 лютого, і дані NASA Fire Information for Resource Management (FIRMS) від 6 лютого вказують на те, що російські сили просунулися на північ від Микільського (на схід від Вугледару). Російський блогер стверджував, що російські війська просунулися на схід від Вугледара в напрямку Південнодонбаської шахти. Інший російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на південь від Великої Новосілки біля Старомаєрського, але ISW не знайшло візуального підтвердження цього твердження. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на південний схід від Великої Новосілки в районі Золотої Ниви та на південний захід від Великої Новосілки в районі Приютного. ​​Підрозділи 11-ї армії ППО Росії (СВО) діють поблизу Урожайного (на південь від Великої Новосілки); підрозділи 218-го танкового полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а загальновійськова армія), як повідомляється, діють на північ від Приютного. Повідомляється, що підрозділи 114-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія) завдають ударів поблизу Червоного (на південний захід від Великої Новосілки).
  • 7 лютого тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що українські безпілотники обмежують здатність російських військ використовувати бронетехніку вдень і вночі на Оріхівському напрямку і що російські сили відчувають гостру нестачу безпілотників. Він стверджував, що російські війська зараз зосереджені на Бахмутському та Донецькому напрямках, але припустив, щоб російські сили відновили наступальні операції на Запорізькому напрямку, щоб розтягнути українські резерви та відтягнути їх від інших критичних напрямків. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи 136-ї окремої мотострілецької бригади (58-а ОМСБр Південного ВО (ПВО) РФ); повідомляється, що поблизу Роботиного діють підрозділи російського 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА); повідомляється, що біля Кам’янського (на північний захід від Роботиного) діють елементи БАРС-10 (Бойового резерву Російської Федерації); та підрозділи 503-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА) діють поблизу Новоандріївки (на північний захід від Роботиного).
  • 7 лютого Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) відвідав директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі. 6 лютого Гроссі зустрівся з міністром енергетики України Германом Галущенком і заявив, що кількість персоналу на ЗАЕС становить близько 2-3 тис. тоді як попередній рівень штату становив 12 тис. осіб. Гроссі заявив, що ситуація на ЗАЕС «поки що… стабільна», але в «дуже делікатній рівновазі». 7 лютого Міністерство оборони Росії опублікувало відео, як російські військові супроводжують Гроссі та делегацію МАГАТЕ на ЗАЕС. У Міноборони Росії стверджували, що делегація відвідала різні частини четвертого енергоблоку ЗАЕС і що експерти присутні на ЗАЕС з вересня 2022 року.
  • Українські та російські сили підтвердили просування на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 7 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що українські сили просунулися у східних Кринках. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що російські війська просунулися в південних Кринках. Українські та російські джерела заявляли, що в Кринках тривали позиційні бойові дії.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 6 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    thirteen − eight =