Институт изучения войны ISW

Американський Інститут вивчення війни (ISW) напередодні голосування в Сенаті США про продовження фінансування оборони України від російсько-фашистських загарбників проаналізував використання Україною військової допомоги, що надається Сполученими штатами.

Слід зазначити, що паралельно напередодні цього голосування російський диктатор путін дав інтерв’ю американському одіозному журналісту Такеру Карлсону, в якому намагався пояснити, що Україна – вигадана нація і Америка має припинити їй допомагати. Очевидна мета цього інтерв’ю – заблокувати американську допомогу Україні і звинуватити свою жертву капітулювати.

Ось фактичний аналіз ISW

Претензии - факти

Твердження: Допомога США Україні не контролюється та використовується не за призначенням через корупцію в Україні.

Факт: нагляд США є широким, а нагляд і підзвітність українського уряду є масштабними та зростають.

Критики вказують на недавній корупційний випадок, коли невелике українське оборонне підприємство розкрало 40 мільйонів доларів із коштів державних закупівель боєприпасів, не звертаючи уваги на те, що український уряд спіймав злодіїв і повернув гроші, що свідчить про дію державної політики у сфері боротьби з корупцією. Україна вжила значних заходів для боротьби з корупцією в уряді та на підприємствах військово-промислового комплексу (ВПК) в рамках зусиль щодо збільшення внутрішнього виробництва оборонної продукції. Президент Зеленський звільнив попереднього міністра оборони після появи внутрішніх корупційних скандалів, не пов’язаних із західною допомогою, а його заміна, чинний міністр, агресивно викорінює корупцію. Український уряд також залучає потужну та розгалужену спільноту українських неурядових організацій, щоб допомогти в боротьбі з корупцією. Український персонал і персонал Міністерства оборони активно працюють над продовженням удосконалення моніторингу та відстеження допомоги США, а офіційні особи Міністерства оборони США заявили, що немає доказів того, що військова допомога Україні, надана США, була незаконно присвоєна. 84% коштів для України в поточному пропонованому пакеті піде американським компаніям, американським військовим та іншим збройним силам союзників, а не Україні, яка отримає обладнання та навчання з цих коштів. Західна зброя використовується за призначенням. Гори доказів свідчать про те, що передові західні системи використовуються проти російських військ в Україні. НАТО, азіатські союзники Америки та інші європейські держави виділили більше грошей на підтримку України, ніж Сполучені Штати.

Твердження: Сполучені Штати надають Україні більше підтримки, ніж Європа, а Європа не активізувалась.

Факт: європейські, азіатські союзники та союзники Америки по НАТО виділили понад 178 мільярдів доларів на підтримку України, що більше, ніж США виділили б, враховуючи пакет допомоги, який зараз розглядається. З моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року ЄС та його країни-члени надали Україні 148,5 мільярдів доларів (138 мільярдів євро), включаючи нещодавно оголошений пакет підтримки в розмірі 54 мільярдів доларів (50 мільярдів євро). Сполучене Королівство пообіцяло виділити 15,1 мільярда доларів (12 мільярдів фунтів стерлінгів) на загальну підтримку Україні з лютого 2022 року, з яких 9 мільярдів доларів США (7,1 мільярда фунтів стерлінгів) призначено на військову допомогу. З лютого 2022 року Канада виділила 1,8 мільярда доларів (понад 2,4 мільярда канадських доларів) військової допомоги Україні. З 2015 року канадські військові також підготували приблизно 40 000 українських військовослужбовців і сил безпеки, і Канада розширила та продовжила цю програму до березня 2026 року. У лютому 2023 року Норвегія досягла багаторічної угоди з Україною щодо програми підтримки, яка надасть Україні 7 мільярдів доларів США (75 мільярдів норвезьких крон) у період з 2023 по 2027 рік. Норвегія пообіцяла виділяти Україні близько 1,4 мільярда доларів (15 мільярдів норвезьких крон) на рік і вже надала Україні близько 1 мільярда доларів (10,7 мільярда норвезьких крон) у 2022 році та близько 1,9 мільярда доларів (19,9 мільярда норвезьких крон) у 2023 році.
Туреччина, яка входить до НАТО, будує в Україні нове підприємство з виробництва безпілотників і сервісний центр. Провідний турецький виробник безпілотників Baykar у вересні 2023 року оголосив, що Туреччина відкриє виробництво безпілотників і сервісний центр для безпілотників Bayraktar TB2, який, як повідомляється, почне працювати на початку 2025 року. Член НАТО Північна Македонія надіслала Україні 10 партій військової допомоги, включаючи військову техніку радянських часів, станом на листопад 2023 року. Північна Македонія також проводить навчання українських військових і пообіцяла продовжувати підтримувати Україну. Південна Корея розширює виробництво критично важливих 155-мм артилерійських снарядів, щоб поповнити західні запаси та підтримувати безперервне постачання боєприпасів в Україну.
У грудні 2023 року Японія пообіцяла надати Україні $4,5 млрд. Японія також пообіцяла додатковий внесок у розмірі 37 мільйонів доларів до фонду НАТО для надання додаткової підтримки українській обороні в січні 2024 року. Станом на кінець жовтня 2023 року Австралія надала Україні загальну військову та гуманітарну допомогу на суму близько 590 мільйонів доларів США (910 мільйонів австралійських доларів).
Станом на липень 2023 року Нова Зеландія надала Україні понад $48,7 млн ​​(80 млн новозеландських доларів) військової та гуманітарної допомоги. Україна не є «вічною війною» для Сполучених Штатів, тому що американці не воюють у цій війні.

Твердження: Україна – ще одна «вічна війна» для Сполучених Штатів.

Факт: це не американська війна. Це війна іншої нації проти американського ворога. У цій війні воюють українці, а не американці. США допомагають Україні відбити напад Росії, щоб зменшити ризик того, що США доведеться воювати з Росією в майбутньому.
Перемога Путіна над Україною підбадьорила б його та спонукала перевірити готовність Америки захищати своїх союзників по НАТО, підвищуючи ризик американсько-російської війни. Перемога Росії також дозволить російським військам наблизитися до нинішніх кордонів НАТО, змусивши США направити більше військ для захисту своїх союзників по НАТО. Україна розбудовує власну військову та оборонну промисловість, щоб мати можливість зменшити свою залежність від США, і зможе це зробити, якщо США продовжать свою підтримку. Україна вже має значну оборонну промисловість і була одним із провідних світових постачальників зброї до російського вторгнення, і інвестує власні гроші та залучає іноземних інвесторів, щоб різко збільшити цей потенціал. Надсилання військової допомоги Україні підвищує військову готовність Америки та знижує ризик того, що Сполученим Штатам доведеться самим воювати з Росією.

Твердження: Надсилання військової допомоги Україні погіршує військову готовність Америки.

Факт: Надсилання військової допомоги Україні дозволило Сполученим Штатам модернізувати свою власну армію, щоб бути краще підготовленими до наступної війни. США підтримують Україну частково для того, щоб США не довелося самим воювати з Росією. Переважна більшість військової допомоги спрямована на розбудову ВПК США. Це дозволяє розширити поточні лінії виробництва основних військових товарів, які знадобляться американським військовим у будь-якій майбутній війні. Обладнання, яке США передали Україні, здебільшого застаріле та часом непрацездатне. США закуповують нові системи, щоб замінити те, що вони дають Україні, модернізуючи американську армію в процесі. Американські союзники також відновлюють свою оборонну промисловість і модернізують свої війська як наслідок підтримки України, що вигідно США. Сполучені Штати не надсилають Україні «чистий чек».

Претензія: Сполучені Штати надсилають/надсилали Україні “чистий чек”.

Факт: Сполучені Штати не дали Україні чистого чека. Конгрес виділив конкретні суми для використання на конкретні цілі. Як українські, так і американські чиновники контролюють допомогу, щоб забезпечити її використання на ці цілі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 12 =