ZОV кобзона

Російські війська просунулися в східному Степовому та до східної частині Новомихайлівки. Українські сили просунулися на північ від Білогорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронтах, що відбулися 8 лютого.

  • 8 лютого тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та на північний захід від Сватового в районі Іванівки, Крохмального та Табаївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Синьківки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Речник Угруповання військ “Хортиця” капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська на Куп’янському напрямку зосереджують зусилля на захопленні Синьківки, щоб створити в захопленому населеному пункті пункти управління, склади та пункти тимчасової дислокації. Євлаш заявив, що російські війська перекидають резерви в район Синьківки. Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи російської 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ).
  • Українські та російські сили нещодавно підтвердили просування поблизу Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 8 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 лютого, показують, що українські сили нещодавно просунулися на північ від Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 8 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Діброви (на південний захід від Кремінної). Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися біля Білогорівки, а українські – біля Тернів і Ямполівки. Проте ISW не знайшов візуального підтвердження цих російських заяв. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на захід від Кремінної поблизу Тернів і Ямполівки; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва; та на південь від Кремінної біля Білогорівки.
  • Поблизу Бахмута 8 лютого тривали позиційні бої, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, в напрямку Іванівського та Часового Яру (на захід від Бахмута) і на південний захід від Бахмуту в районі Кліщіївки. Міністерство оборони Росії стверджувало, що частини російського 331-го повітряно-десантного полку (98-ї дивізії ПДВ) продовжують діяти на північний захід від Бахмута. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російських 217-го, 299-го та 331-го полків ПДВ (усі три полки 98-ї дивізії ПДВ) наступають відповідно поблизу Григорівки, Богданівки та Іванівського, хоча візуального підтвердження цього ISW не спостерігає. Машовець заявив, що елементи російської добровольчої розвідувально-штурмової бригади «св. Георгія» діють на схід від Богданівки; підрозділи російського 1307-го мотострілецького полку (ТРВ) діють на північ і північний захід від Кліщіївки; на схід від Кліщіївки діють підрозділи 88-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР»).
  • Російські війська нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі лінії фронту 8 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися в східному Степовому (на північний захід від Авдіївки), хоча, ймовірно, не протягом останньої доби. Російські мілблогери стверджують, що підрозділи російських 114-ї ОМСБр (1-й АК “ДНР”) і 30-ї ОМСБр (2-ї загальновійськової армії, ЦВО) просунулися на півночі Авдіївки до вулиці Шестакова і захопили на сусідній ділянці залізничної лінії, хоча ISW не спостерігав візуальних доказів цих тверджень. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу кар’єру на північний схід від Авдіївки, хоча ISW не знайшло візуальних доказів цього твердження. Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Бердичів та в напрямку Очеретиного; на околиці самої Авдіївки; на південь від Авдіївки біля Опитного; на захід від Авдіївки в напрямку Ласточкине; і на південний захід від Авдіївки поблизу Невельського та Первомайського. Російські джерела стверджували, що російські війська зосереджені на перекритті вулиці Грушевського – передбачуваної основної наземної лінії зв’язку українських військ в Авдіївці. Російські мілблогери стверджували, що російська авіація посилила удари плануючими бомбами ФАБ по українських позиціях в Авдіївці. Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш 8 лютого заявив, що з 1 січня 2024 року російські війська завдали 800 авіаударів по Авдіївці.
  • Російські війська нещодавно просунулися на південь від міста Донецька на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 8 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 лютого, свідчать про те, що російські підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) нещодавно просунулися до східної Новомихайлівки (на південь від міста Донецька). Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися в Георгіївку, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цієї заяви. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Красногорівки, Георгіївки (обидві на захід від Донецька), Побєди (на південний захід від Донецька) та Новомихайлівки. Повідомляється, що під Красногорівкою діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а загальновійськова армія Південного військового округу).
  • 8 лютого на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бої тривали поблизу Вербового (на схід від Роботиного), Новопрокопівки (на південь від Роботиного) та Роботиного. Підрозділи російських 70-го та 71-го мотострілецьких полків (обидва 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армі, Південний військовий округ [ЮВО]), як повідомляється, діють на південь від Роботиного, а також підрозділи 291-го мотострілецького полку ( 42-а мотострілецька дивізія) і 392-й мотострілецький полк (ймовірно, мобілізована частина) також діють на заході Запорізької області.
  • 8 лютого тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщині, в тому числі в Кринках. Російський мілблогер стверджував, що російські війська провели частково успішні напади на центральні та західні Кринки, хоча ISW не бачив жодних підтверджень нещодавнього просування росіян у цьому районі. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська не використовують бронетехніку для штурму східного берега Дніпра, і припустила, що російське командування заборонило російським силам у цьому районі робити це. Підрозділи 337-го та 328-го десантно-штурмових полків (обидва 104-ї дивізії ПДВ), підрозділи 26-го мотострілецького полку (70-а мотострілецька дивізія, 18-та ЗВА) та частини 144-ї мотострілецької бригади (18-а ЗВА) діють поблизу Кринок.
  • 8 лютого російські війська завдали серії ударів з безпілотників по тилах України. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська запустили 17 безпілотників Шахед-136/131 з мису Чауда в окупованому Криму, а українська ППО збила 11 з них (65 відсотків) у Миколаївській, Одеській, Вінницькій та Дніпропетровській областях. У МВС України повідомили, що російські війська випустили вісім північнокорейських ракет КН-23 і своїх С-300 по Селидовому Донецької області. Командування Східної авіації ЗСУ повідомило, що українська ППО перехопила російську крилату ракету Х-59 над Дніпропетровською областю. Українські офіційні особи повідомили, що російські безпілотники пошкодили житлові будинки в Одесі та Миколаєві, а уламки безпілотників пошкодили інфраструктурний об’єкт у Вінниці. Повідомляється, що російські війська також застосували балістичні ракети, придбані у Північної Кореї, для ударів по Україні 7 лютого. 8 лютого МВС України повідомило, що російські війська застосували дві північнокорейські ракети KN-23 у серії з восьми ракетних ударів по місту Харків. 7 лютого.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 7 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    twenty − five =