Бійці ЗСУ

Російські війська незначно просунулися на схід від Білогорівки, просунулися впритул до залізничного мосту по вулиці Чистякова на півночі Авдіївці. Українські сили просунулися на захід від Горлівки, досягли незначного підтвердженого успіху в Кринках.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 9 лютого 2024.

  • 9 лютого тривали позиційні бої на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Опубліковані 9 лютого геолокаційні кадри свідчать, що російські війська незначно просунулися на схід від Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просувалися далі біля Білогорівки та захопили промислову зону та крейдяний завод на схід від населеного пункту, хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Російські міліблогери стверджували 8 і 9 лютого, що російські війська просунулися поблизу Синьківки (на північний схід від Куп’янська) та в напрямку Піщаного (на південний схід від Куп’янська), але ISW також не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Українські та російські джерела заявляли про позиційні бойові дії на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Діброви; на південний захід від Кремінної біля Григорівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.

    Міністр оборони РФ Сергій Шойгу відвідав командний пункт Західного угруповання військ РФ, ймовірно, на Куп’янському або Лиманському напрямку, і отримав доповіді російського командування про ситуацію на передовій. Шойгу відвідав командний пункт Східного угруповання військ на південному донецькому напрямку (район кордону Донецько-Запорізької області) у жовтні 2023 року, незабаром після того, як російські війська розпочали локалізовану наступальну операцію в районі Авдіївки. Візит Шойгу може свідчити про те, що Західне угруповання військ переоцінює аспекти своєї поточної наступальної операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна після того, як інтенсивні російські наступи в січні призвели до лише незначних тактичних здобутків у цьому районі та величезних втрат. Візит Шойгу також може свідчити про те, що російське військове командування надає пріоритет наступальним операціям на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна.

  • 9 лютого на північний схід від Бахмута тривали обмежені позиційні бої. Російські мілблогери стверджували, що частини російської 106-ї повітряно-десантної дивізії захопили кілька невизначених позицій біля Веселого (на північний схід від Бахмута), хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цих тверджень.

    Російські сили нещодавно досягли незначних успіхів на захід від Бахмута, а українські сили нещодавно просунулися на південний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують елементи російської 98-ї дивізії ВДВ, які нещодавно наступали в полях на захід від Бахмута. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що українські сили просунулися на захід від Горлівки (на південний захід від Бахмута). Російські джерела стверджували, що підрозділи 98-ї дивізії ПДВ захопили кілька інших невстановлених позицій на захід від Бахмута та продовжили просування вздовж траси O0506 (Хромове-Часів Яр), хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження подальших досягнень росіян у цьому районі. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки.

  • Російські сили 9 лютого просунулися в північну Авдіївку та продовжили позиційні бойові дії з українськими силами в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що російські сили просунулися впритул до залізничного мосту по вулиці Чистякова в північній Авдіївці. Російські міліблогери стверджували 8 і 9 лютого, що російські війська продовжували наступати в житлових районах на півночі та північному сході Авдіївки, а також поблизу Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки, хоча ISW ще не знайшло підтвердження подальших російських досягнень у цьому населеному пункті. Речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховий 8 лютого визнав, що бойові зіткнення точаться в житлових кварталах на півночі Авдіївки, і заявив, що російські війська зосереджують удари на півночі Авдіївки. Голова Лихового та Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що російські війська мають на меті відрізати українські сили на Авдіївському коксохімічному заводі та перерізати українську магістраль наземного зв’язку, що веде до Авдіївки, щоб оточити населений пункт. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, на південно-східній околиці Авдіївки, на південь від Авдіївки в районі Опитного та на південний захід від Авдіївки в районі Невельського та Первомайського. На околицях Авдіївки діють підрозділи російської 1-ї «Слов’янської» мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • Повідомляється, що російські сили 9 лютого просунулися далі в Новомихайлівці на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від Донецька. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до вулиці Центральної в східній Новомихайлівці (на південний захід від Донецька), хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-та мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)) діють поблизу Мар’їнки (на захід від Донецька), а також підрозділи «Русских Ястребов» (Повідомляється, що в районі Новомихайлівки діє загін «Русские яструбы» (33-й мотострілецький полк 1-го АК “ДНР”). Опубліковані 8 лютого кадри з геолокацією показують, як українські війська завдають удару по російському танку за допомогою FPV-безпілотника поблизу Старомихайлівки щонайменше за шість кілометрів від поточної лінії фронту, що свідчить про те, що ефективна дальність дії деяких українських FPV перевищує п’ять кілометрів.
  • Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). Підрозділи 29-ї та 35-ї загальновійськових армій РФ (обидві — Східного військового округу (СВО)) діють на заході Донецької області та в районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • 9 лютого тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Українські та російські джерела повідомляли про позиційні бої поблизу Роботиного, на захід від Вербового (на схід від Роботиного), на захід від Новопокровки (на північний схід від Роботиного) та біля Новопрокопівки (на південь від Роботиного). Кілька російських мілблогерів скаржилися, що українські сили в цьому районі активізують використання безпілотників і що російським силам не вистачає засобів протибатарейної та радіоелектронної боротьби (РЕБ) для реагування, що ускладнює російські можливості щодо ротації та евакуації військ на цій ділянці фронту. Повідомляється, що в цьому районі діють підрозділи російських 291-го та 70-го мотострілецьких полків (обидва 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії [ЗВА] Південного військового округу [ПВО]).
  • Російські джерела стверджували, що 9 лютого українські війська завдали ударів з ХІМАРСів по російських тилах в окупованій Запорізькій області. Окупаційний глава Запорізької області Євген Балицький стверджував, що українські війська обстріляли Василівку, Токмак і Богданівку — усі населені пункти вздовж траси Р37 Василівка – Томак — Бердянськ.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 8 лютого, показують, що українські сили нещодавно досягли незначного підтвердженого успіху в Кринках на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області. Як повідомляється, 9 лютого на східному березі Херсонської області тривали позиційні бойові дії. Речник Південного оперативного командування ЗСУ полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська зменшили інтенсивність обстрілу українських позицій на східному березі в Херсонської області та все частіше проводять штурми без бронетехніки через значні втрати бронетехніки.
  • 9 лютого ВС ЗС України повідомили, що російські війська в ніч на 9 лютого запустили 16 безпілотників “Шахед-136/131” з окупованого мису Чауда в Криму та Курської області, а українська ППО збила 10 безпілотників “Шахед” (62 відсотки) над Миколаєвом і Херсоном в Харківській областях. Голова Харківської ОДА Олег Синегубов повідомив, що щонайменше п’ять російських шахидів завдали ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в Змієві Харківської області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 8 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × 2 =