Російські війська просувалися вулицями Чернишевського, Спортивною та Соборною на півдні Авдіївки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-українстької війни.

  • Російські війська 10 лютого просунулися на південь від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на східну околицю Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на північний захід від Сватового біля Іванівки, Табаївки, Крохмального; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної поблизу Діброви та Серебрянського лісу; та на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки. Речник українського угрупування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш заявив, що російські сили останнім часом зменшили вогонь з непрямого наведення на Куп’янському напрямку, ймовірно, через погані погодні умови в цьому районі.
  • Повідомляється, що російські сили 10 лютого просунулися поблизу Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії просунулися в лісовій зоні на південь від Богданівки (на північний захід від Бахмута). Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Бахмута в районі Віймки та Роздолівки, на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки, на південь від Бахмута в районі Південного та Шумів.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у південній Авдіївці та, як повідомляється, продовжили наступ у північній Авдіївці. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що російські війська нещодавно просувалися вулицями Чернишевського, Спортивною та Соборною на півдні Авдіївки. Російське джерело стверджувало, що російські сили наступали з району ресторану «Царська охота» на південному сході Авдіївки. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися в північній частині Авдіївки вздовж вулиць Сапронова та Лесі Українки та в напрямку вулиці Грушевського, а також у північно-східній частині Авдіївки біля кар’єру, але ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Російські джерела стверджували, що російські війська займають позиції приблизно за 700 метрів від передбачуваної основної наземної лінії зв’язку України в Авдіївці вздовж вулиці Грушевського, що значною мірою узгоджується з оцінкою ISW щодо просування Росії в цьому районі. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Кераміка, Новобахмутівки, Степового та Очеретиного; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північному заході Авдіївки; на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Тоненького, Первомайського та Невельського. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи 114-ї ОМСБр РФ (1-й АК “ДНР”), посилені підрозділами 30-ї ОМСБр (2-а загальновійськова армія ЦВО), останніми днями просувалися по вулицях Мічуріна, Залізничній і в бік залізничного шляхопроводу біля вулиці Чистякова на півночі Авдіївки. Машовець заявив, що на північ від Опитного (на південь від Авдіївки) діють підрозділи російської 55-ї окремої мотострілецької бригади (41-ї ОМС).
  • Повідомляється, що 10 лютого російські сили просунулися на захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від Донецька. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в східну Георгіївку (на захід від міста Донецьк). Російське джерело стверджувало, що українські війська відбили раніше втрачені позиції на південній околиці Новомихайлівки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали біля Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди, Новомихайлівки та Водяного. Машовець заявив, що російські війська готуються посилити штурмові операції біля Новомихайлівки, незважаючи на те, що наявна російська жива сила та техніка в цьому районі обмежені. Машовець заявив, що частини російської 39-ї окремої мотострілецької бригади (68-го армійського корпусу, СВО) намагаються просунутися з Солодкого на Водяне (на південний захід від Новомихайлівки), а з півдня – на Новомихайлівку. Машовець заявив, що зусилля Росії в районі Мар’їнка-Новомихайлівка спрямовані на те, щоб витіснити українські сили з позицій на схід від дороги О0532 Мар’їнка-Вугледар. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а ЗВА Південного ВО).
  • 10 лютого в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бої. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бойові дії велися на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки), поблизу Урожайного та Старомайрського (обидва на південь від Великої Новосілки), на південний захід від с. Рівнопіль (на південний захід від Великої Новосілки), на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки).Підрозділи 5-ї загальновійськової армії РФ (Східний військовий округ), у тому числі частини її 60-ї мотострілецької бригади, діють на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Орлинського.
  • 10 лютого тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області в районі Роботиного, на захід від Вербового (на схід від Роботиного) і Новопокровки (на північний схід від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що українські сили просунулися з Кам’янського (35 км на північний захід від Роботиного) і досягли невизначеного успіху біля Копані і Роботиного.
  • 10 лютого російські джерела, зокрема Міністерство оборони, заявили, що російські патрульні кораблі та системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) перехопили кілька українських військово-морських безпілотників, які націлювалися на російські цивільні транспортні кораблі в південно-західній частині Чорного моря.
  • Українські військові джерела повідомили, що російські сили запустили 31 безпілотник Shahed з окупованого мису Чауда, Криму та Курської області, а українські сили збили 23 безпілотника (74 відсотки) над Одеською та Харківською областями. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська завдали три хвилі ударів з безпілотників по Одесі та області та пошкодили портову інфраструктуру. Українські офіційні особи заявили, що російські безпілотники завдали ударів по цивільній інфраструктурі в Харкові та Великому Бурлуку Харківської області, убивши кількох мирних жителів, у тому числі дітей. Російські мілблогери заявили, що російські безпілотники вдарили по нафтобазі в Харкові.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 9 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    3 + three =