САУ ВСУ

Російські сили просунулися вздовж Залізничного провулку на півночі Авдіївки та на схід від Невельського, трохи просунулися на захід від Роботина. Українські сили досягли незначних територіальних здобутків у Кринків.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 11 лютого.

  • 11 лютого тривали позиційні бої на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що нещодавно російські війська здійснили тактичний фланговий наступ біля Синьківки (на північний схід від Куп’янська), а також у східній Білогорівці (на південь від Кремінної) та її околицях. Позиційні бої тривали також на південний схід від Куп’янська біля Орлянського, Крохмального, Іванівки, Табаївки; на захід від Кремінної біля Торського і Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Діброви та Серебрянського лісництва. Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діє російська група керування безпілотниками «Удая».
  • Повідомляється, що російські сили просунулися поблизу Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 11 лютого. Російські міліблогери стверджували, що російські сили просунулися поблизу Богданівки (на північний захід від Бахмута) і знаходяться в двох кілометрах від Часів Яр (на захід від Бахмута), хоча ISW не спостерігала візуальні докази, що підтверджують ці твердження. Наразі ISW оцінює, що російські сили знаходяться приблизно в 2300 метрах від східної околиці Часів Яр. Позиційні бої тривали біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; на південь від Бахмута біля Майорського, Південного та Ню-Йорка. Повідомляється, що підрозділи російського 331-го полку 98-ї дивізії ПДВ продовжують діяти в напрямку Часів Яр, а підрозділи російської 83-ї окремої гвардійської бригади ПДВ продовжують діяти поблизу Кліщіївки та Андріївки.
  • Російські сили 11 лютого підтвердили просування поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що російські сили нещодавно просунулися вздовж Залізничного провулку на півночі Авдіївки та на схід від Невельського (на південний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просувалися вулицями Тимірязєва та Сільгосптехніки на півночі Авдіївки та біля Первомайського, хоча ISW не спостерігало візуальних доказів цих тверджень. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новокалинового та Новобахмутівки; в самій Авдіївці; на захід від Авдіївки біля Тоненьке та Сєверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Російські джерела стверджували, що російські сили продовжують спроби перекрити передбачувану головну наземну лінію зв’язку українських сил з Авдіївкою. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська все активніше використовують групи бронетехніки під час штурму піхоти на Таврійському напрямку (від Авдіївки через західну частину Запорізької області).
  • Повідомляється, що російські сили просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 11 лютого. Російські міліблогери стверджували, що російські війська просунулися на захід від Солодкого (на південний захід від міста Донецька), хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження цього твердження. Російський мілблогер стверджував, що наприкінці минулого тижня українські війська просунулися до Павлівки (на південний захід від Донецька та поблизу Вугледара). Позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО)) і 5-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”) продовжують діяти на лінії Красногорівка-Георгіївка. Повідомляється, що під Новомихайлівкою діють підрозділи російського загону «Русские ястребы» 503-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, ЮВО).
  • 11 лютого російський мілблогер заявив, що минулого тижня російські сили «значно» просунулися в напрямку Приютного (на південний захід від Великої Новосілки) на кордоні Донецької та Запорізької областей, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. 11 лютого Генштаб ЗС України повідомив, що українські війська відбили російські атаки на північ від Приютного. На півдні донецькому напрямку діють підрозділи російського 77-го окремого розвідувального батальйону (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу (СВО)); поблизу Приютного діють підрозділи 14-ї гвардійської бригади спеціального призначення (Спецназ ГШ, ГРУ); у районі Урожайного (на південь від Великої Новосілки) діють підрозділи 11-ї армії ППО (ВКС РФ); та мінометний розрахунок 336-ї окремої морської піхотної бригади (11-й армійський корпус Балтійського флоту) та підрозділи 34-ї окремої мотострілецької бригади (49-ї ОМСБр Південного ВО (ПВО)) діють на времівському напрямку. Повідомляється, що підрозділи російського 114-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а ЗВА) діють поблизу Червоного (6 км на південний схід від Гуляйполя).
  • Російські війська нещодавно трохи просунулися на захід від Роботиного на заході Запорізької області. Геолокаційні кадри, опубліковані 9 лютого, показують, що російські війська трохи просунулися на захід від Роботина. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на один кілометр на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного), але ISW не знайшов доказів, які підтверджують це твердження. Позиційні бої тривали під Роботиним і Новопокровкою (на північний схід від Роботиного), на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Пов’язаний з Кремлем мілблогер заявив, що українські та російські війська постійно змагаються за ініціативу на Запорізькому напрямку, і зазначив, що ця лінія фронту більше не є пріоритетною для жодної зі сторін. Повідомляється, що підрозділи російського 108-го гвардійського десантно-штурмового полку (7-ї гвардійської дивізії ВДВ) продовжують атакувати поблизу Роботиного та Вербового, а неуточнені підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї ЗВА, ЮВО) діють на Запорізькому напрямку.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що українські сили нещодавно досягли незначних територіальних здобутків у Кринках на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області. 11 лютого тривали позиційні бої під Кринками.
  • 11 лютого російські війська збільшили кількість кораблів у Чорному морі. Речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що зараз у Чорному морі знаходяться 14 російських кораблів, у тому числі чотири надводні ракетоносці. Плетенчук оцінив, що російські кораблі, можливо, повертаються до звичної практики виконання навчально-бойових завдань у відповідь на український вдалий удар по корвету “Івановець” типу “Тарантул” (41-а бригада ракетних катерів) поблизу озера Донузлав в окупованому Криму в ніч на 1 лютого.
  • У ніч на 11 лютого російські війська завдали ще одну серію ударів з безпілотників по Україні. У ВПС України повідомили, що російські війська запустили 45 безпілотників Шахед-136/131 з окупованої Балаклави та мису Чауда в Криму, а українські сили збили 40 безпілотників (89 відсотків) над Київською, Вінницькою, Житомирською, Кіровоградською, Черкаською, Одеською, Дніпропетровськю, та Херсонською областями. Українські військові та урядовці повідомили, що українські сили збили всі безпілотники, націлені на місто Київ. Українське Південне оперативне командування повідомило, що українські сили збили 18 безпілотних літальних апаратів «Шахед» над Миколаївською областю, чотири «Шахеди» — над Одеською, по одному БЛА «Шахед» — над Херсонською, Дніпропетровською, Кіровоградською та Вінницькою областями. В Українському південному оперативному командуванні додали, що серія ударів тривала п’ять з половиною годин і була завдана в основному по об’єктах прибережної інфраструктури та сільського господарства. Речник українського Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська регулярно запускають безпілотники вздовж річки Дунай (імовірно, у міжнародному повітряному просторі біля гирла Дунаю) – ймовірно, сподіваючись обійти українську протиповітряну оборону, пролітаючи вздовж південно-західного кордону України, щоб переконатися, що російські дрони вражають намічені цілі.
  • 11 лютого український уряд повідомив, що російські війська пошкодили майже 200 об’єктів портової інфраструктури та поранили понад 26 мирних жителів з 18 липня 2023 року, коли російські війська почали навмисну ​​ракетну та безпілотну кампанію для знищення українських портів та сільськогосподарської інфраструктури. В українському уряді додали, що з початку роботи тимчасового коридору через Чорне море Україна експортувала понад 22 млн тонн різних вантажів, а з серпня 2023 року ним скористалися понад 700 суден – незважаючи на удари Росії по портовій інфраструктурі.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 10 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    four + 15 =