Залп ЗСУ

Російські війська незначно просунулися на північний захід від району Синьківка – озеро Лиман, на схід від Тернів. Українські сили повернули собі деякі тактичні позиції приблизно за три кілометри на схід від Ямполівки, на захід від П’ятихаток (28 км на північний захід від Роботиного) біля Кам’янського.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 12 лютого.

  • Російські та українські сили нещодавно досягли підтверджених успіхів на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися на північний захід від району Синьківка – озеро Лиман (на північний схід від Куп’янська). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 12 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися на схід від Тернів (на захід від Кремінної) і зараз діють у межах двох кілометрів від околиць Тернов. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що українські сили повернули собі деякі тактичні позиції приблизно за три кілометри на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на північний схід від Куп’янська поблизу Іванівки, Синьківки та озера Лиман; на південний схід від Куп’янська поблизу Табаївки і Тимківки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; на південний захід від Кремінної біля Діброви; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська витіснили українські війська з деяких позицій у західній Білогорівці, хоча ISW не знайшов візуальних доказів цього твердження. Повідомляється, що підрозділи російської 4-ї гвардійської танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія Західного військового округу) та 7-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР”) діють поблизу Сватового та Білогорівки відповідно.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися на захід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 12 лютого. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися до одного кілометра вздовж траси О0506 Бахмут-Часів Яр у напрямку Хромове (на захід від Бахмута), у поле на північ від с. Богданівка (на північний захід від Бахмута), а також поблизу Кліщіївки (на південний захід від Бахмута). Проте ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Під Богданівкою тривали позиційні бої; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; на південь від Бахмута біля Майорського, Південного та Нью-Йорка. Повідомляється, що на південь від Богданівки діють підрозділи 98-ї дивізії ПДВ, а поблизу Кліщіївки – чеченський загін «Сівер-Ахмат» (78-й мотострілецький полк 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу).
  • Повідомляється, що російські сили 12 лютого просунулися в Авдіївку на тлі позиційних боїв поблизу міста. Деякі російські мілблогери стверджували, що російські війська перетнули залізничну лінію в Авдіївці та закріпилися на дачній території на захід від залізниці, але інші мілблогери стверджували, що ці повідомлення є непідтверджено, і ISW ще не виявив візуальних доказів дій російських військ на захід від залізничної лінії в Авдіївці. Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжували просуватися вздовж вулиці Чистякова та провулку Залізничного в північній частині Авдіївки та просунулися на 300 метрів вглиб уздовж дороги, 450-метровий фронт на півдні Авдіївки. Мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в лісосмузі на схід від Опитного (на південний захід від Авдіївки) і просунулися далі в Первомайське (на південний захід від Авдіївки). ISW не спостерігає візуального підтвердження жодної з цих заяв Росії. Позиційні бої тривали також на північ від Авдіївки в районі Новобахмутівки; на захід від Авдіївки біля Тоненьке; і на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховий заявив, що російські війська використовують більше бронетехніки, танків і БМП на Авдіївському напрямку, а російський мілблогер пояснив це посиленням контролю Росії над районами в Авдіївці та поблизу неї.
  • Українські сили 12 лютого трохи просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі продовження позиційних боїв на заході та південному заході міста. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що українські сили незначно просунулися на північний схід від Побєди (на південний захід від міста Донецьк). Відомий російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися вздовж траси T0524 Вугледар-Побєда в напрямку Побєди та захопили додаткові позиції безпосередньо на південь від населеного пункту, а інший мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на фланг населеного пункту. Позиційні бої тривали біля Красногорівки, Георгіївки, Побєди, Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)) діють у напрямку Курахового на захід від міста Донецька; підрозділи 5-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР» діють на напрямку Красногорівка-Георгіївка (також на захід від Донецька); повідомляється, що підрозділи батальйону «Тигр» 255-го мотострілецького полку (20-а гвардійська мотострілецька дивізія, 8-а ЗВА) діють поблизу Побєди та Новомихайлівки (на південний захід від Донецька); і підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот), як повідомляється, діють поблизу Новомихайлівки (на південний захід від Донецька).
  • 12 лютого на ділянці кордону Донецької та Запорізької області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися на один кілометр поблизу Водяного (на північ від Вугледара), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північ від Вугледара біля Водяного; на південний схід від Великої Новосілки біля Пречистівки; і на південний захід від Великої Новосілки біля Приютного.
  • Українські війська підтвердили наступ у західній частині Запорізькій області на тлі позиційних боїв у цьому районі 12 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 лютого, показують, що українські війська просунулися на захід від П’ятихаток (28 км на північний захід від Роботиного) біля Кам’янського, хоча це просування, ймовірно, не було останнім. Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Новопрокопівки (на південь від Роботиного), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Генштаб ЗС України заявив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Роботиного та Новопокровки (на північний схід від Роботиного). Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО), а підрозділи російського 1152-го мотострілецького полку (58-ї ЗВА) – поблизу с. Роботине та підрозділи російської 19-ї мотострілецької дивізії (58-а ЗВА, ЮВО) діють на південь від Кам’янського.
  • Російські війська в ніч на 12 лютого випустили по українських тилах 17 безпілотників «Шахед-136/-131», одну крилату ракету Х-59 і невстановлену кількість ракет «земля-повітря» С-300. Українські військові джерела повідомляли, що українська ППО збила 14 “Шахедів” 82 відсотки) і Х-59 над Хмельницькою, Вінницькою, Кіровоградською, Миколаївською, Дніпропетровською та Запорізькою областями. У Генпрокуратурі України заявили, що російські війська завдали удару по Селидовому Донецької області трьома ракетами С-300, пошкодивши житлові будинки та енергетичну інфраструктуру. Російські війська також завдали удару двома ракетами С-300 по Люботину Харківської області. Українські джерела повідомляли, що удари Шахедів по енергетичній інфраструктурі в Дніпропетровській області залишили без світла до 29 000 жителів Павлоградського району.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 11 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    sixteen + 18 =