Российский блок-пост

Військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська намагаються відновити маневр на полі бою за допомогою радянської теорії глибокого бою, але поки що їм важко реалізувати радянський глибокий бій через нинішні можливості України.

Машовець заявив, що російські війська намагаються застосувати радянську теорію глибокого бою для оперативного планування швидкого прориву української оборони, але їм не вдається досягти результатів радянських глибоких боїв. Теорія глибокого бою — це продукт радянського оперативного мистецтва, розроблений у 1920-х і 1930-х роках, який був розроблений для відновлення маневру на полі бою після Першої світової війни шляхом ведення ворога на кількох фронтах і в глибині на тактичному та оперативному рівнях шляхом атаки на ворога засобами на всіх ешелонах артилерією, авіаударами та атаками по тилу противника разом із фронтальними атаками для проникнення в оборонні рубежи противника.

Теорія глибокої битви також стверджує, що успішний оперативний план включає в себе плани послідовних операцій, щоб запобігти захиснику від відновлення узгоджених оборонних позицій. Ключові оперативні принципи теорії глибокого бою все ще діють у сучасній війні, і російська армія могла б відновити маневр на полі бою та подолати українську оборону, якщо вона зможе успішно спланувати та здійснити оперативні кампанії, використовуючи теорію глибокого бою. Українські сили також могли б використати глибокий бій, щоб відновити маневр на полі бою на свою користь, якби їх західні прихильники належним чином забезпечили їх ресурсами.

Проте Машовець зазначив, що нинішні обмежені можливості російських військ, зокрема у веденні ефективного контрбатарейного вогню, ураженні цілей на операційній глибині, приховуванні зосередження сил від ворога та боротьбі з українським технологічним паритетом, заважають російським військам досягти необхідного оперативного рівня раптовості задля прориву українських рубежів та ведення глибоких бойових дій. Машовець заявив, що російському військовому командуванню не вдається впроваджувати певні технологічні нововведення в оперативне планування, зокрема дистанційне мінування; широкомасштабні операції безпілотників; командно-адміністративний ресурс; і комунікації з використанням сучасних технологій.

Нинішній український бойовий потенціал, який позбавляє російські сили можливості відновити маневр на полі бою на російських умовах, значною мірою залежить від надання західною військової допомоги в ключових системах, багато з яких у масштабі можуть надати лише США. Завдяки військовій допомозі, яку надає Захід, українські сили наразі мають переваги в технологіях контрбатарейної боротьби та здатності завдавати ударів середньої та великої дальності. Західні країни НАТО надали 155-мм артилерійські системи та боєприпаси, здатні вражати цілі на більших відстанях, ніж радянське обладнання, а також кращі контрбатарейні радіолокаційні системи, які забезпечили українським силам перевагу у цілевказівці. Надані Заходом системи середньої та великої дальності, включаючи HIMARS, ATACMS та ракети Storm Shadow/SCALP, дозволили українським силам досягти значних результатів, серед іншого звільнивши західний берег Херсонської області та серйозно деградувавши Чорноморський флот Росії. Надані Заходом системи протиповітряної оборони позбавили російські сили переваги в повітрі, необхідної для безпечної експлуатації літаків для підтримки російських наступальних операцій, включаючи гіпотетичні глибокі бойові операції.

Українські сили не зможуть утримати ці переваги та позбавлять російські сили можливості відновити маневр на полі бою на російських умовах без подальшої допомоги Сполучених Штатів та їх країн-партнерів у найближчій та середньостроковій перспективі. Президент Росії Володимир Путін та інші високопоставлені російські посадовці раніше висловлювали надії на те, що західна допомога Україні в безпеці триватиме на полі бою, і російські сили намагаються розробити технологію, щоб адаптувати її до поточних можливостей України. Машовець зазначив, що російське військове командування вчиться і наразі демонструє більшу оперативну гнучкість, ніж раніше під час війни, зокрема шляхом створення нових артилерійських батарей для збільшення вогневих можливостей, зміцнення можливостей розвідки, використання дезінформації для надання неправдивих розвідувальних даних про пересування російських військ, і фрагментація рухів його більших утворень. Машовець заявив, що російські війська також активно розробляють власні технології для протидії українським можливостям і розвивають власні можливості, включаючи системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), морські безпілотники, системи бойового управління. Україна втратить свої нинішні переваги на полі бою, якщо західні держави, особливо Сполучені Штати, передчасно припинять безпекову допомогу Україні до того, як триваючі зусилля України з відродження військово-промислового комплексу (ОПК) зроблять її значною мірою самодостатньою.

Якщо США припинить військову допомогу зараз, російські війська можуть відновити можливості на полі бою, необхідні для відновлення маневру на полі бою на російських умовах, і поставить Росію в набагато кращу військову позицію в середньо- та довгостроковій перспективі, вважає Машовець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight − four =