Танк Т-72EA

Російські війська просунулися в полі на схід від Торського – єдина підтверджена інформація про просування військ. На решті дільниць тривали позиційні бої.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив свій огляд подій на фронтах російсько-української війни, які відбулися 13 лютого.

  • Російські війська 13 лютого просунулися на захід від Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 лютого, показують, що російські війська просунулися в полі на схід від Торського (на захід від Кремінної). 12 лютого російський мілблогер заявив, що російські сили просунулися на 300 метрів у східну Білогорівку (на південь від Кремінної) і захопили ділянку дороги Шипилівка-Білогорівка, але ISW не знайшов візуального підтвердження цієї заяви. Позиційні бої тривали 13 лютого на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та озера Лиман; на південний схід від Куп’янська біля Тимківки і Табаївки; на північний захід від Кремінної біля Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; та біля Білогорівки.
  • Повідомляється, що російські сили просунулися 13 лютого на захід від Бахмута на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Речник української бригади, яка діє в районі Бахмута, заявив, що російські сили частково просуваються поблизу Богданівки (на північний захід від Бахмута) і захоплюють цілі буреломи або ліси території поблизу населеного пункту. Український речник заявив, що російські мілблогери неправдиво стверджують, що російські війська просунулися в межах двох кілометрів від міста Часів Яр (на захід від Бахмута). Російські мілблогери стверджували 12 і 13 лютого, що частини 98-ї повітряно-десантної дивізії, у тому числі підрозділи її 331-го полку ПДВ, просунулися в напрямку Богданівки, на захід від траси O0506 (Хромове-Часів Яр), і в бік Іванівського (на захід від Бахмута). Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Білогорівки та Веселого, на північний захід від Бахмуту в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського, на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки та на південь від Бахмута в районі Шумів і Південного. Повідомляється, що підрозділи російської 83-ї бригади ПДВ і 106-ї дивізії ПДВ діють на Бахмутському напрямку.
  • Повідомляється, що російські сили 13 лютого продовжували просуватися в межах Авдіївки на тлі позиційних боїв у цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в північній і центральній частині Авдіївки, а також на південно-східній і південній околицях населеного пункту, хоча ISW ще не знайшло підтвердження подальші завоювання Росії в межах Авдіївки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на захід від Авдіївки в районі Ласточкиного та на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського, але ISW також не знайшло підтвердження цих тверджень. Позиційні бої тривали в межах та поблизу Авдіївки, на захід від Авдіївки біля Тоненького та на південний захід від Авдіївки біля Невельського та Первомайського. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська посилюють наступ на Таврійському напрямку (Авдіївка – захід Запорізької області) і завдали в цьому районі найбільшу кількість авіаційних і артилерійських ударів з початку 2024 року. ​​13 лютого російські мілблогери заявили, що за минулу добу російські війська завдали до 60 плануючих бомбових ударів по українських позиціях в Авдіївці. Повідомляється, що на Авдіївському напрямку діють підрозділи російської 1-ї «Слов’янської» мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • 13 лютого позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька. Російські та українські джерела заявили, що позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-ї загальновійськової армії Південного військового округу) та 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”), а також підрозділи 14-ї бригади спецназу (ГУ Генштабу РФ (ГРУ)). Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють 155-а ОМБр Тихоокеанського флоту.
  • 13 лютого на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські та українські джерела стверджують, що російські сили безуспішно атакували на південь від Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки) і на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки). За повідомленнями, підрозділи 29-ї загальновійськової армії РФ (СВО) продовжують діяти на Вугледарському напрямку (на схід від Великої Новосілки).
  • Російські сили 13 лютого просунулися в західній частині Запорізькій області на тлі триваючих позиційних боїв. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 лютого, показують, що російські сили нещодавно просунулися на захід від Роботиного. Російські та українські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного, на північний схід від Роботиного поблизу Малої Токмачки та Новопокровки, на схід від Роботиного поблизу Вербового та на південь від Роботиного біля Новопрокопівки. Повідомляється, що підрозділи російського 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) продовжують діяти поблизу Роботиного.
  • Позиційні бойові дії тривали на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області в районі Кринок. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські елементи «Шторм-Z», морська піхота, повітряно-десантні і мобілізовані підрозділи здійснюють від двох до трьох штурмів лівобережної частини Херсонської області на день. Гуменюк також повідомила, що російські війська все частіше використовують FPV-безпілотники під час штурму лівобережної частини Херсонської області, і що російські штурмові підрозділи втрачають до 70 відсотків особового складу під час своїх атак.
  • Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 13 лютого. 13 лютого ВВС України повідомили, що російські війська запустили 23 безпілотники Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю та окупували с. Мису Чауда (Крим), і що українські війська знищили 16 шахів (69,5 відсотків) у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Південне оперативне командування України повідомило, що українські сили збили російську ракету Х-59 поблизу міста Одеса, а російські війська завдали удару по Кіровоградській області ймовірно ракетою «Іскандер-К». Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат заявив, що українські збройні сили використовують велику кількість іноземних систем протиповітряної оборони паралельно з радянськими системами ППО С-300 і Бук-М1. Ігнат заявив, що іноземні системи ППО, такі як NASAMS, IRIS-T і Patriot, повинні стати основою ППО України.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 12 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    11 + eighteen =