танк ЗСУ з мангалом

Російські нещодавно просунулися на північний схід від Синьківки та на південний схід від Вільшани, незначно на захід від Бахмута.

Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах загарбницької війни путіна в Україні.

  • Геолокаційні кадри, опубліковані 15 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Синьківки та на південний схід від Вільшани – обидва райони розташовані на північний схід від Куп’янська. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися під Синьківку з північного заходу та північного сходу та захопили територію площею 1,5 квадратних кілометра в околицях Синьківки. Мілблогер також стверджував, що російські сили здійснили непідтверджені наступи поблизу Іванівки (на південний схід від Куп’янська), тоді як український офіцер заявив, що російські сили нещодавно втратили позиції в Іванівському напрямку після українських контратак у цьому районі. Офіцер додав, що російські війська, які діють на Куп’янському напрямку, добре навчені та добре забезпечені, але використовують у цьому районі загороджувальні загони (спеціалізовані підрозділи, які стріляють по власному особовому складу, який відступає, або по тих, хто не атакує). Офіцер зауважив, що заяви Росії про те, що російський персонал незабаром матиме один FPV-безпілотник на кожного винищувача, правдоподібні, і зазначив, що українські сили потребують додаткових систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), оскільки російські сили активізують використання безпілотників на Куп’янському напрямку. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська під Синьківкою; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки, Піщаного, Берестового, Котлярівки, Кислівки.
  • 15 лютого російські джерела стверджували, що російські війська захопили майже 90 відсотків промислової зони біля Білогорівки (10 км на південь від Кремінної), незважаючи на те, що раніше заявляли про повний контроль Росії над цим районом 8 і 9 лютого. Російське пропагандистське держвидання RT розширило інформацію мілблогерів, що група «Аїда» спецназу «Ахмат» захопила ще одну будівлю на території крейдяного заводу поблизу Білогорівки. Інший мілблогер заявив, що під Білогорівкою продовжують діяти підрозділи 7-ї ОМСБр (2-й армійський корпус “ЛНР”). Позиційні бої тривали на північний захід від Кремінної в районі на південь від Невського; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви; та на південь від Кремінної біля Білогорівки.
  • Український військовий оглядач Костянтин Машовець оцінив, що російське військове командування завершує перегрупування військовослужбовців на Куп’янському та Лиманському напрямках. Машовець зазначив, що десантно-штурмові загони 752-го та 252-го мотострілецьких полків (3-я мотострілецька дивізія 20-ї гвардійської загальновійськової армії Західного військового округу (ЗВО)) перекинуті до Житлівки (безпосередньо на північний захід від Кремінної), ймовірно, для підтримки штурму в напрямку Терни. Машовець зазначив, що, ймовірно, російське військове командування оперативно підпорядкує десантно-штурмові загони (боєздатністю кожного загону до батальйону) 2-ї гвардійської мотострілецької дивізії (1-ї гвардійської танкової армії), які діють на Куп’янському напрямку, під командуванням 144-ї мотострілецької дивізії (20-ї армії), що діяла на рубежі Сватове-Кремінна. Машовець додав, що на Ямполівському напрямку російське командування здійснило дві «свіжі» штурмові роти 31-го мотострілецького полку (67-ї ОМС 25-ї ЗВА) і перекидає частини 47-ї танкової дивізії з Куп’янського напрямку на Лиманський напрямок – можливо, розвантажити частини 90-ї гвардійської танкової дивізії (41-а армія ЦВО) і повністю перекинути її на Авдіївський напрямок, де вже ведуть бої інші частини 90-ї танкової дивізії. Машовець дійшов висновку, що бажання російського командування продовжувати одночасний наступ на Лиманському та Куп’янському напрямках вимагатиме від Росії виділення додаткових резервів у зв’язку з розгортанням решти 90-ї гвардійської танкової дивізії до Авдіївки.
  • 15 лютого російські сили незначно просунулися поблизу Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 лютого, показують, що російські війська незначно просунулися на захід від Бахмута. 15 лютого російські джерела стверджували, що підрозділи російської 11-ї гвардійської десантно-штурмової бригади ПДВ просунулися до околиць Іванівського (на захід від Бахмута). Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута біля Веселого; на захід від Бахмута в районі Богданівки, Хромового, Іванівського; на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки та Південного. Речник Українського угруповання військ “Хортиця” Ілля Євлаш заявив, що російське командування перекидає частини на Бахмутський напрямок з інших невизначених ділянок фронту, а російські війська наступають з Богданівки в напрямку Часів Яр (на захід від Бахмута).
  • Про Авдіївку читайте тут.

  • Позиційні бої тривали 15 лютого на захід і південний захід від Донецька. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися в напрямку Георгіївки (на захід від Донецька) і вздовж вулиці Тімірязєвської на південно-східній околиці Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Позиційні бойові дії продовжується на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус “ДНР”), як повідомляється, діють на Красногорівському напрямку та елементи 155-ї окремої морської піхотної бригади (ТОФ, СВО) діють поблизу Новомихайлівки.
  • Російські війська нещодавно просунулися на кордон Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 лютого, показують, що російські війська нещодавно здійснили незначне просування на захід від Новодонецького (на південний схід від Великої Новосілки). Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили атаку росіян поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та на південь від Золотої Ниви та Пречистівки (обидва на південний схід від Великої Новосілки).
  • Повідомляється, що російські війська просунулися в західній частині Запорізької області, але підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту не було. 14 лютого російські мілблогери заявили, що підрозділи російського 247-го повітряно-десантного полку (7-ї дивізії ПДВ) захопили кілька позицій біля Вербового, хоча ISW не знайшло візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що на Запорізькому напрямку продовжують діяти підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) і 71-ї зенітно-ракетної бригади (35-а загальновійськова армія Східного військового округу).
  • Читайте також:
    Є ознаки того, що після захоплення Авдіївки російські сили спробують наступити на Запоріжжя

  • 15 лютого тривали позиційні бої на східному (лівому) березі річки Дніпро Херсонської області в районі Кринок. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади ЧФ нещодавно повернулися до Кринок і ведуть штурм українських позицій під цім населеним пунктом. Машовець заявив, що російські війська готуються відновити наступальні дії на островах Дніпра і, ймовірно, в цих операціях будуть задіяні підрозділи 61-ї окремої морської піхотної бригади Північного флоту.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 14 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    16 + eleven =