танк

Російські війська просунулися поблизу Іванівського біля траси Т0504 Костянтинівка-Бахмут та в Кринки на Херсонщині.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, які відбулися на фронтах російсько-української війни 14 лютого.

  • 14 лютого тривали позиційні бої на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські та українські джерела стверджували, що позиційні бої точилися на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки і Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південний захід від Кремінної біля Діброви; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Речник Угруповання військ “Хортиця” капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська посилили обстріли з використанням важкої техніки на лінії фронту на Куп’янському та Лиманському напрямках, але зазначив, що нестача техніки та озброєння обмежує здатність російських військ вести наступальні дії на цих напрямках. Повідомляється, що під Білогорівкою (на південь від Кремінної) діють підрозділи чеченського спецназу «Аїда».
  • Російські війська підтвердили просування поблизу Бахмута на тлі позиційних боїв у цьому районі, що тривали 14 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 і 13 лютого, показують, що російські війська просунулися поблизу Іванівського біля траси Т0504 Костянтинівка-Бахмут (на захід від Бахмута). Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися до 1,5 кілометрів завширшки та 750 метрів у глибину на південь від Богданівки (на північний захід від Бахмута), але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; і на південь від Бахмута біля Південного та Шумів. Російські мілблогери стверджували, що російські сили завдали ударів плануючими бомбами по українським силам у Часовому Яру (на захід від Бахмута). Повідомляється, що підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ діють поблизу Веселого (на північний схід від Бахмута); повідомляється, що поблизу Бахмута діють підрозділи російського 58-го батальйону спецназу (1-й армійський корпус “ДНР”); підрозділи російської 98-ї дивізії ПДВ діють на південь від Богданівки; і частини російської 11-ї бригади ПДВ діють біля Іванівського.
  • Повідомляється, що 14 лютого російські війська просунулися в районі Авдіївки, але жодних підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися до основної української сухопутної лінії зв’язку в Авдіївці по вулиці Грушевського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська також просунулися на північ від Авдіївки в районі Авдіївського кар’єру, на південь від Авдіївського коксохімічного заводу, а також до 1,4 кілометрів у ширину та до 930 метрів у глибину на південь від Авдіївки від Опитного. Проте ISW не знайшло візуального підтвердження цих російських заяв. Речник української бригади, яка діє на Авдіївському напрямку, та речник Таврійського угруповання військ Дмитро Луховий заявив, що українські сили зберігають численні шляхи постачання до Авдіївки. Російський мілблогер заявив, що російські війська контролюють 17,5% Авдіївки. ISW може підтвердити, що станом на 14 лютого російські сили наразі займають щонайменше 15,4 відсотка Авдіївки. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Новобахмутівки, Очеретиного та Степового; на південний захід від Авдіївки біля Сіверного, Невельського, Тоненького, Первомайського; на південь від Авдіївки в районі ресторану «Царська охота» та Опитного; біля Авдіївського коксохімічного заводу на північно-західній околиці Авдіївки; у північно-західній і південній Авдіївці. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська завдали 73 авіаудари на Таврійському напрямку (Авдіївка – західна частина Запорізької області) і це найбільша серія російських авіаударів на цьому напрямку в 2024 році. Речник української бригади, що діє на Авдіївському напрямку, заявив, що російські війська зазвичай щодня завдають понад 30 плануючих бомбових ударів тільки по Авдіївці. Луговий заявив, що російські війська зосередили на Авдіївському напрямку близько 50 тис. чоловік. Повідомляється, що на Авдіївському напрямку діють підрозділи міжнародної добровольчої бригади «П’ятнашка» “ДНР”.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 лютого, показують, що російські війська просувалися на захід від Мар’їнки (на захід від міста Донецьк). Російські джерела стверджували, що російські сили просунулися в районі Новомихайлівки та Георгіївки, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють підрозділи 155-ї окремої бригади морської піхоти РФ (ТОФ, СВО) і загін «Русские Ястребы» 33-го мотострілецького полку (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • 14 лютого тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бої велися на південь від Золотої Ниви (на південний схід від Великої Новосілки) та поблизу Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки).
  • 14 лютого тривали позиційні бої на заході Запорізької області. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного, на північний схід від Роботиного в районі Новопокровки і Малої Токмачки, на схід від Роботиного в районі Вербового і на південь від Роботиного в районі Новопрокопівки. Російські мілблогери стверджували, що підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО)) 13 лютого збили український вертоліт, який діяв поблизу Роботиного.
  • Російські війська 14 лютого просунулися в Кринки на тлі триваючих позиційних боїв у східній (лівобережній) частині Херсонській області. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 лютого, показують, що російські сили нещодавно просунулися в Кринки. Український військовий спостерігач заявив, що українські війська відбили позиції в Кринках, хоча ISW не знайшло підтвердження цих досягнень українців. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили щонайменше сім російських штурмів на східному березі Херсонської області. Підрозділи 17-го танкового та 26-го мотострілецького полків російської 70-ї мотострілецької дивізії (18-ї ЗВА), 810-ї морської піхотної бригади (Чорноморський флот), 337-го та 328-го полків ПДВ 104-ї повітряно-десантної дивізії, 28-го мотострілецького полку. Повідомляється, що біля Кринок діють 144-а мотопіхотна бригада (40-й армійський корпус, 18-та ЗВА).
  • Російські війська завдали обмеженої серії ракетних ударів по Україні в ніч на 14 лютого. Українські офіційні особи повідомили, що російські війська вдарили з ракет С-300 по житлових будинках у Великому Бурлуку Харківської області та вдарили по Селидовому та Новогродівці Донецької області невизначеною кількістю ракет.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 13 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eight − five =