ЗСУ

Російські війська захопили всю Авдіївку станом на 19 лютого, незначно просунулися на північ від Мар’їнки, до західних околиць Роботиного.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах в Україні 19 лютого.

  • Повідомляється, що Росгвардія перекинула додаткові підрозділи в Білгородську область. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 19 лютого заявив, що Росгвардія перекинула до Бєлгородської області частини своєї 116-ї бригади спеціального призначення, а саме підрозділи 901-го полку. 7 лютого Машовець заявив, що підрозділи 900-го та 902-го полків 116-ї ОМСБр на початку лютого передислокувалися в Білгородську область з окупованої Донецької області. Машовець заявив, що передислокацією Росгвардії з окупованої Донецької області в Білгородську область керували начальник Генштабу Сухопутних військ РФ генерал-полковник Олександр Лапін і командувач Південним округом Росгвардії Ігор Турченюк. Машовець заявив, що підрозділи 116-ї ОМСБр не висувалися до міжнародного кордону Бєлгородської області з Україною і діють на північ від Бєлгорода вздовж траси Е105 до міста Курськ в районі Сирцево-Яковлеве-Будівельник-Дмитріївка.
  • 19 лютого тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін на цьому напрямку не було. Позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки, на південний захід від Куп’янська в районі Табаївки, на захід від Кремінної в районі Тернів і на південь від Кремінної в районі Білогорівки. Речник Угруповання військ “Хортиця” капітан Ілля Євлаш заявив, що російські війська активізували наступальні дії в районі річки Жеребець і перекидають у цей район підкріплення, намагаючись закріпити оборонні позиції біля Тернів і Торського (як на захід від Кремінної, так і на східному березі р. Жеребець) і готуватися до майбутніх наступальних дій.
  • 19 лютого російські та українські сили продовжували позиційні бої поблизу Бахмута. Російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися на один кілометр біля Іванівського (на захід від Бахмута). Російські та українські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки та Південного. Речник українського угрупування військ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш повідомив, що російські війська ведуть фронтальний наступ на Богданівку та атакують фланги населеного пункту. На Бахмутському напрямку, як повідомляється, діють підрозділи 98-ї дивізії повітряно-десантних (ВДВ) РФ, а в районі Богданівки – підрозділи 200-ї ОМСБр (Північний флот). Повідомляється, що під Кліщіївкою діють підрозділи чеченського загону Ахмата «Камертон».
  • Російські війська, ймовірно, захопили всю Авдіївку станом на 19 лютого, хоча російські сили, можливо, все ще зачищають частину Авдіївки. Українські підрозділи, які діяли на Авдіївському напрямку, повідомили, що весь український особовий склад виведений з Авдіївського коксохімічного заводу на крайньому північно-західної околиці Авдіївки, а Міноборони Росії заявило, що підрозділи російських військ захопили завод. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Ласточкиного та на південний захід від Авдіївки в районі Невельського та Первомайського. Один російський мілблогер 18 лютого заявив, що російські війська захопили Ласточкине, але згодом відмовився від цих заяв і зазначив, що біля населеного пункту тривають бої. 19 лютого російські та українські сили заявили, що тривають позиційні бої біля Новобахмутівки (на північний захід від Авдіївки) та Північного (на захід від Авдіївки). Під Авдіївкою діють частини 41-ї загальновійськової армії РФ (ЦВО), у тому числі її 55, 35, 74 мотострілецькі бригади, 6-й танковий полк (90-та танкова дивізія). Біля Первомайського діють підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й армійський корпус ДНР), а поблизу Невельського — 110-ї ОМСБр (1-й армійський корпус ДНР).

    Міністерство оборони Росії опублікувало 18 лютого відеозаписи, які свідчать про те, що російські сили змогли завдати удару по окремих невеликих групах українських сил, що відступали поблизу Авдіївки, а звіти українського персоналу, які діяли поблизу Авдіївки, свідчать про те, що російські сили змогли оточити окремі підтактичні елементи українських підрозділів під час виходу українців з Авдіївки. ISW не спостерігає ознак того, що російські війська змогли знищити або оточити значну кількість українських військовослужбовців під час виходу українців з Авдіївки. Надані Росією кадри та українські звіти, здається, пояснюють дисонанс між російськими та українськими характеристиками українського виведення з Авдіївки в останні дні. Заяви росіян про те, що відхід українських військ був хаотичним або що російські сили оточили українські війська, ймовірно, навмисно чи ненавмисно перебільшували ці дії невеликих підрозділів.

  • Російські війська 19 лютого незначно просунулися на північ від Мар’їнки (на захід від міста Донецьк) на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 лютого, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північ від Мар’їнки. Російські та українські сили заявили, що позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російського 103-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу).
  • Позиційні бої тривали в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) та Пречистівки (на південний схід від Великої Новосілки). За повідомленнями, на північ від Приютного (на південний захід від Великої Новосілки) діють підрозділи російського 143-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія 5-ї загальновійськової армії Східного військового округу [СВО]).
  • Російські війська 19 лютого просунулися поблизу Роботиного та продовжили посилені наступальні дії в західній Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися до західних околиць Роботиного. 18 і 19 лютого російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на глибину понад кілометр на захід від Вербового та на глибину до двох кілометрів поблизу Роботиного. Російські мілблогери широко стверджували, що російські війська досягли західних і південних околиць Роботиного, а окремі мілблогери стверджували, що російські війська увійшли в поселення і що в центрі Роботиного тривають бої. ISW не спостерігало візуального підтвердження того, що російські сили воюють у центрі Роботина, і деякі російські мілблогери заперечували ці російські заяви. Російські мілблогери стверджували, що російські війська намагаються тактично розділити українські сили, розташовані вздовж лінії Роботине-Вербове. Командувач українського Таврійського угруповання військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські війська наступають невеликими групами з обмеженою підтримкою бронетехніки поблизу Роботиного. Російські мілблогери стверджували, що російські війська посилюють вогонь з непрямого наведення та авіаудари поблизу Кам’янського (на захід від Роботиного) і досягли невизначених тактичних успіхів у цьому районі. ISW поки що не помітив підтвердження просування Росії в цьому районі. Позиційні бої точилися під Малинівкою (на схід від Гуляйполя). Повідомляється, що підрозділи російського 247-го полку повітряно-десантних військ (7-ї дивізії ПДВ) наступають поблизу Вербового, а також підрозділи 291-го, 70-го та 71-го мотострілецьких полків (усі 42-а мотострілецька дивізія 58-ї ЗВА Південного військового округу), як повідомляється, атакують поблизу Роботайна. Повідомляється, що підрозділи російського 392-го мотострілецького полку (ймовірно, мобілізовані) діють поблизу П’ятихаток (на захід від Роботиного), а підрозділи 49-ї окремої повітряно-десантної бригади (новосформована бригада, як повідомляється, підпорядкована 58-му ОМСБр), за повідомленнями, атакували поблизу Кам’янського.
  • У Генштабі ЗС України повідомили, що 19 лютого українські війська відбили щонайменше 16 російських штурмів у східній (лівобережній) частині Херсонській області. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська продовжують вести піхотний штурм східного берега Херсонської області з метою збереження бронетехніки.
  • У ВПС України повідомили, що російські війська запустили чотири безпілотники Шахед-136/131 з Бєлгородської області по цілях у Харківській області та українські сили збили всі чотири безпілотники. Українські чиновники також заявили, що українські сили збили ракету Х-59 поблизу Кривого Рогу Дніпропетровської області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 18 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    two × one =