БМП CV-90

Країни, члени Північноатлантичного Альянсу працюють над передачею Україні озброєнь та розкручуванням її військово-промислового комплексу (ВПК).

Інформацію про це консолідував американський Інститут вивчення війни (ISW).

20 лютого міністр оборони Швеції Пол Йонсон оголосив про надання Україні пакету допомоги у сфері безпеки на суму 683 мільйони доларів, що є найбільшим пакетом допомоги, який Швеція надає Україні на сьогодні. Джонсон заявив, що пакет включатиме артилерійські боєприпаси, переносні системи протиповітряної оборони RBS70, протитанкові ракети, безвідкатні рушниці Carl Gustaf, ручні гранати, 10 швидкісних десантних катерів CB-90 і 20 човнів. Пакет допомоги також включає близько 1 мільярда шведських крон (96,5 мільйонів американських доларів) для спільної шведсько-датської закупівлі броньованих машин CV-90 для України.

Міністр оборони Канади Білл Блер 19 лютого оголосив, що Канада надішле Україні понад 800 безпілотників SkyRanger R70 у рамках майбутнього пакету допомоги. Блер заявив, що безпілотники оцінюються приблизно в 95 мільйонів доларів і що пакет є частиною допомоги у сфері безпеки в 500 мільйонів доларів, про яку канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив у червні 2023 року.

Україна продовжує підписувати угоди з німецькими виробниками, спрямовані на розширення українського ВПК. Укроборонпром 20 лютого оголосив про підписання меморандуму про взаєморозуміння з німецькою компанією MDBA Deutschland GmbH щодо дослідження, розробки та виробництва систем протиповітряної оборони, зокрема для протидії безпілотникам. Німецька компанія Dynamit Nobel Defense 20 лютого оголосила, що розглядає можливість локалізації виробництва протитанкової зброї Panzerfaust-3 у Німеччині в рамках угод про співпрацю, які вона підписала з Укроборонпромом 17 лютого.

Повідомлялося, що Німеччина планує надати Україні засоби нанесення дальнього удару. Німецьке видання BILD 20 лютого повідомило, що наступного тижня Бундестаг планує проголосувати за пакет допомоги Україні, який включатиме артилерійські боєприпаси, обладнання та зброю для України. BILD повідомив, що проект пропозиції передбачає поставку додаткових систем озброєння великої дальності «для здійснення цілеспрямованих атак на стратегічно важливі цілі» в російському тилу, і припустив, що ці системи можуть бути ракетами Taurus.

Зараз Білий дім працює над передачею Україні далекобійних ракет Atacms з дальністю дії до 500 кілометрів, що більше, ніж ті, які нашій країні передавали раніше. Напевно, поставки цих ракет стануть “спусковим курком” для розблокування поставок Німеччиною ракет TAURUS.

20 лютого Генштаб України повідомив, що виробники ВПК України почали серійне виробництво 155-мм самохідних артилерійських систем 2С22 “Богдана”. У Генштабі України повідомили, що артилерійська система «Богдана» може вистрілити 100 снарядів на добу і потребує лише одного вистрілу, щоб «розігріти» артилерійський ствол, тоді як радянські артилерійські системи Мста-Б потребують двох снарядів, щоб зробити це.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =