Залп

Російські війська захопили н.п. Побєда, незначно просунулися на східну околицю Ласточкиного, в західної частині Роботиного, просунулися до Кринок.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 21 лютого.

  • 21 лютого тривали позиційні бої на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Речник українського прикордонного загону «Сталевий кордон» Іван Шевцов заявив, що російські сили на лінії Куп’янськ-Лиман ведуть штурм із застосуванням бронетехніки, зокрема танків, БМП і БТР через сприятливі погодні умови. Шевцов заявив, що 40 000 російських військовослужбовців протистоять українським силам, але ця група не просувається. Проте Шевцов не визначив конкретну ділянку лінії, на якій російські війська не просуваються. Заява Шевцова відносно узгоджується з іншими українськими заявами, згідно з якими станом на 2 лютого на Куп’янському напрямку було розміщено 40 000 російських військовослужбовців, а загалом 57 000 — на лінії Куп’янськ-Лиман. Ймовірно, Шевцов має на увазі тактичну ділянку фронту, яка географічно менша за інші ділянки лінії фронту, про які говорили інші українські посадовці. Під Білогорівкою продовжують діяти підрозділи 7-ї ОМСБр РФ і загін «ГОРБ» (обидва — 2-го армійського корпусу «ЛНР»).
  • Поблизу Бахмута 21 лютого тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Виїмки, на північний захід від Бахмута в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до Івано-Дарівки (на північний схід від Бахмута в напрямку Сіверська), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Російський мілблогер стверджував, що російські сили намагаються захопити Іванівське, оскільки поселення оточене пагорбами на півночі та північному заході та відкритою місцевістю на сході та півдні. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська зосереджують свої зусилля на напрямку Богданівка-Часів Яр вздовж траси О0506 і через Богданівку на північ і північний схід від Іванівського та навколо Кліщіївки в обхід висот на північ і північний захід від населеного пункту. Машовець заявив, що поблизу Іванівського діють підрозділи 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу); частини 331-го та 217-го повітряно-десантних полків (98-а дивізія ПДВ) діють у напрямку Богданівки та північніше Іванівського; діють підрозділи 1008-го та 1194-го мотострілецьких полків територіальних військ (6-а мотострілецька дивізія 3-го армійського корпусу (АК) Західного військового округу) та 83-ї та 88-ї мотострілецьких бригад (2-й ОК “ДНР”); північний захід і схід від Кліщіївки та південь від Андріївки; а підрозділи 106-ї дивізії ВДВ та 123-ї ОМСБр (2-й ОК ЛНР) діють у напрямку Роздолівки та Виїмки та на північ та північний схід від Соледара. Машовець заявив, що російські війська поступово передислокували підрозділи 217-го і 299-го повітряно-десантних полків (обидва 98-ї дивізії ПДВ) і підрозділи 83-ї ОМСБр (3-й АК) і 88-ї ОМСБр (2-й АК “ЛНР”) до Бахмутського напрямку з Лиманського напрямку і що російське командування, швидше за все, вважає Бахмутський напрямок наступним напрямком зосередження. Повідомляється, що поблизу Іванівського діють підрозділи 11-ї бригади ПДВ, а поблизу Богданівки – підрозділи 200-ї окремої морської піхотної бригади (Північний флот) і Добровольчого корпусу.
  • Російські сили нещодавно трохи просунулися на північний захід від Авдіївки та, ймовірно, завершили операції з очищення Авдіївки. Опубліковані 19 лютого геолокаційні кадри показують, що російські війська незначно просунулися на східну околицю Ласточкиного (на північний захід від Авдіївки). Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки під Степовим і Ласточкиним; на захід від Авдіївки біля Сіверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Один російський мілблогер заявив, що російські війська намагаються побудувати та стабілізувати нову лінію оборони на Авдіївському напрямку. Російські джерела розширили кадри, на яких нібито видно елементи 114-ї ОМСБр (1-й АК «ДНР») на Авдіївському коксохімічному заводі.
  • Російські війська захопили Побєду, невелике селище на південний захід від Донецька, не пізніше 21 лютого. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 лютого, показують, як російські війська піднімають прапор на зруйнованій будівлі в найзахіднішій Побєді. Російські та деякі українські джерела стверджували, що українські війська відступили від Побєди 20 лютого. Російські джерела аналогічно стверджували, що російський 225-й гвардійський мотострілецький полк (20-а гвардійська мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу (ПВО)) захопив населений пункт після того, як витіснив українські сили з їхніх позицій у межах населеного пункту. Російські мілблогери стверджували, що українські сили відійшли на позиції на пагорбах на захід від Побєди і що російські війська можуть вирішити атакувати в напрямку Костянтинівки (село за 6 км на південний захід від Побєди, а саме не місто на південний захід від Бахмута) або в напрямку Георгіївки (4,5 км на північ від Побєди) по трасі Н-15. Захоплюючи Побєду, російські війська перерізали трасу O0532, яка йде від нещодавно захопленої Мар’їнки (безпосередньо на захід від Донецька) через Побєду в напрямку Костянтинівки, і російські війська можуть спробувати просунутися в напрямку Костянтинівки по цій трасі. Деякі російські мілблогери також стверджували, що захоплення Побєди дозволить російським військам продовжувати наступальні операції на Вугледарському напрямку або перехоплювати українські наземні лінії зв’язку, що ведуть до Вугледара. Українські офіційні особи наразі не коментують повідомлення про захоплення російськими військами Побєди. Російські мілблогери також стверджували, що російські війська просунулися на південну околицю Красногорівки (безпосередньо на захід від Донецька), але ISW не знайшов доказів, які підтверджують ці твердження. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Біля Новомихайлівки продовжують діяти підрозділи 155-ї ОМБр ВМФ РФ ТОФ, а біля Красногорівки – підрозділи 238-ї артилерійської бригади (8-ї ОБРБр ПВО).
  • 21 лютого на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої відбулися на південний схід від Великої Новосілки поблизу Пречистівки та Золотої Ниви та на південний захід від Великої Новосілки біля Новозлатополя. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Новодонецького (на південний схід від Великої Новосілки), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у західній частины Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 лютого, показують, що російські війська просунулися в західної частині Роботиного. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 21 лютого, показують, що російські війська також просунулися на захід від Вербового (на схід від Роботиного). Російський мілблогер, посилаючись на невідомих українських аналітиків, стверджував, що російські війська просунулися до 2,02 кілометрів завширшки та 650 метрів у глибину біля Новопрокопівки (на південь від Роботиного), але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали біля Вербового, Роботиного та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного та на південний схід від Оріхова). Командувач українського Таврійського угруповання військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що російські сили на Оріхівському напрямку намагаються рухатися невеликими групами піхоти та на швидкісних всюдиходах, але атаки росіян на цьому напрямку не приносять успіху. Повідомляється, що поблизу Роботиного діють підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу).
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у Кринках на східному (лівому) березі Херсонської області, оскільки російські мілблогери продовжували заперечувати нещодавню заяву міністра оборони Росії Сергія Шойгу про повний контроль Росії над населеним пунктом. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 лютого, показують, що російські війська просунулися до Кринок. Російські джерела здебільшого стверджували, що українські сили зберігають позиції в Кринках і що російські сили ще не повністю контролюють населений пункт. Деякі російські джерела критикували Шойгу за брехню російському президенту Володимиру Путіну.
  • 21 лютого українські військові повідомили, що російські війська запустили ракету С-300 і чотири ракети Х-22 з Ростовської області, ракету Х-59 з Білгородської області та 19 безпілотників Шахед-136/131 з окупованого Криму. Українські війська перехопили та знищили ракети Х-59 над Полтавською областю та знищили 13 безпілотників «Шахед» над Харківською, Дніпропетровською, Запорізькою та Донецькою областями. Невстановлена ​​кількість додаткових шахедів не вразила намічені цілі.
  • 21 лютого командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що українські війська збили ще один російський винищувач Су-34. Речник ВПС України полковник Юрій Ігнат підкреслив, що за останні п’ять днів українські війська збили сім російських Су-34 і Су-35.
  • У відповідь на нещодавні українські повідомлення про те, що російські сили розмістили 48 ракетних установок «Іскандер» на російсько-українському кордоні, Ігнат заявив, що більш важливим питанням є те, скільки ракет «Іскандер» мають російські війська і які вони можуть використати проти України. Ігнат заявив, що російські сили використали 1100 ракет «Іскандер» проти України протягом зими 2022-2023 років і що російські сили наразі мають обмежені запаси ракет «Іскандер», але шукають нові шляхи отримання ракет з інших країн.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 20 лютого 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    five × two =