Шойгу, Герасимов, Путин, Суровикин

Президент Росії Володимир Путін 26 лютого підписав два укази, які офіційно відновлюють Московський і Ленінградський військові округи, кодифікуючи основні зусилля російської військової реструктуризації та реформування.

Путін підписав один указ, який позбавляє Північний флот Росії статусу «міжвідомчої стратегічної територіальної організації» (об’єднаний штаб на західній військовій мові) і передає землі Північно-Західного федерального округу, які раніше перебували у підпорядкуванні Північному флоту, новоствореному Ленінградському військовому округу (ЛВО). Путін підписав другий указ, який формально відновлює ЛВО та Московський військовий округ (МВО) — ЛВО переходить до більшої частини території, яка раніше входила до складу Північного флоту, а до МВО — більшу частину території, яка раніше входила до складу Західного військового округу (ЗВО). Другий указ також включає окуповану Україну до складу Південного військового округу (ПВО), зокрема всі Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області (а також Крим, який входить до складу ПВО з 2014 року), а не лише частини територій, які наразі під російською окупацією.

Включення як окупованих, так і неокупованих частин української території також свідчить про те, що Росія підтримує максималістські цілі в Україні та прагне повністю поглинути всі п’ять цих українських територій до Російської Федерації.

Офіційна передача регіонів, які раніше перебували під відповідальністю Північного флоту, ймовірно, є частиною більш широких зусиль Росії відновити командування військових округів як головний штаб російських сухопутних сил і передати військово-морські засоби ВМС Росії. У листопаді 2023 року російські державні ЗМІ повідомили, що військово-морські засоби всіх п’яти флотів Росії — Північного, Тихоокеанського, Балтійського і Чорноморського флотів і Каспійської флотилії — можуть повернутися в пряме підпорядкування ВМФ Росії, а сухопутні засоби авіації та протиповітряної оборони будуть закріплені за командуваннями військових округів. Ця інформація досі не підтверджена, але схоже, що російські військові намагаються повторно консолідувати сухопутні сили та засоби у військових округах, одночасно консолідуючи військово-морські сили та засоби під командуванням ВМС Росії.

Відтворення МВО і ЛВО підтримує паралельні цілі консолідації контролю над російськими операціями в Україні в коротко- та середньостроковій перспективі та підготовки до потенційної майбутньої широкомасштабної звичайної війни проти НАТО в довгостроковій перспективі. Указ від 26 лютого офіційно розформовує ЗВО, який Міністерство оборони Росії утворило в 2010 році шляхом злиття МВО і ЛВО. Раніше ЗВО охоплювала російський кордон із північно-східною Україною, Білоруссю та країнами Балтії, що розтягувало стратегічний фокус ЗВО між наглядом за російськими операціями в Україні після повномасштабного вторгнення 2022 року та виступами проти НАТО. Таким чином, повторний поділ ЗВО на ЛВО і МВО є прямим вирішенням цієї проблеми. ЛВО тепер проходитиме вздовж північно-східного кордону НАТО, а МВО межуватиме з північно-східною Україною та Польщею, що дозволить Росії одночасно виступати проти НАТО та оптимізувати командування та контроль силами для війни в Україні. Раніше Путін стверджував, що було необхідно створити ЛВО після того, як Фінляндія приєдналася до НАТО в 2023 році, сигналізуючи про явний намір Кремля використовувати ЛВО для позиції проти НАТО.

Московський, Ленінградський, Центральний, Південний та Східний військові округи в росії
Московський, Ленінградський, Центральний, Південний та Східний військові округи в росії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty + nineteen =