Залп

Російські війська просунулися до вітрозахисних смуг на схід від Бердичів. Інших підтверджених просувань сторон 8 березня не було.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 8 березня.

  • 8 березня тривали позиційні бойові дії вздовж лінії Куп’янськ, Сватове, Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та Кислівки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Синьквівки, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Повідомляється, що поблизу Білогорівки діють підрозділи російської 123-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР»).
  • 8 березня в районі Бахмута тривали позиційні бої. Російський мілблогер заявив, що російські війська ведуть штурм Іванівського та намагаються відкинути українські сили з позицій у західній частині населеного пункту. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута біля Південного та Ню-Йорка. Повідомляється, що підрозділи російської 200-ї мотострілецької бригади (Північний флот) діють поблизу Часового Яру (на захід від Бахмута).
  • Російські сили нещодавно просунулися на північний захід і захід від Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до вітрозахисних смуг на схід від Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська просунулися в північно-західному Тоненьке (на захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що українські війська зберігають позиції на західних околицях Бердичів та Орлівки (на захід від Авдіївки) і що російські війська нещодавно перенесли наступ на південні околиці Орлівки, замість того, щоб намагатися просунутися безпосередньо в населений пункт зі сходу. Інші російські міліблогери стверджували, що українські війська контратакують поблизу Бердичів і змусили російські сили відступити з невизначених позицій біля Тоненького. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.
  • 8 березня тривали позиційні бої на захід і південний захід від Донецька. 7 і 8 березня російські мілблогери заявили, що російські війська утримують позиції в південній Красногорівці (на захід від Донецька) і нещодавно просунулися вздовж вулиці Лермонтова. ISW не помітив останніх підтверджень просування Росії в Красногорівці після заяв України про те, що українські сили витіснили російські сили з півдня Красногорівки 27 лютого. Російський мілблогер 8 березня заявив, що російські війська контролюють половину Георгіївки (на захід від Донецька), хоча ISW не знайшов візуального підтвердження цієї заяви. Кілька російських мілблогерів 7 і 8 березня заявили, що українські війська регулярно контратакують на захід від Донецька в районі Красногорівки та Мар’їнки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди. Позиційні бої тривали також під Георгіївкою. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР») і 150-ї мотострілецької дивізії (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ).
  • 8 березня тривали позиційні бої поблизу Водяного (на схід від Великої Новосілки) на заході Донецької області. Повідомляється, що підрозділи 40-ї російської морської піхотної бригади ТОФ діють на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного.
  • 8 березня тривали позиційні бойові дії в західній частині Запорізькій області. Російські джерела стверджували, що російські сили захопили кілька невизначених позицій на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) і просунулися на один кілометр у глибину від Вербового до Роботиного, хоча ISW не спостерігав візуальних доказів цих тверджень. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на захід від Вербового. Повідомляється, що підрозділи російської 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія Південного військового округу) діють поблизу Роботиного.
  • 8 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області, зокрема поблизу Кринок. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк повідомила, що російські війська створили багатошарову оборону на Херсонському напрямку та що російські війська продовжують мінувати лівий берег через побоювання щодо майбутнього просування України.
  • 8 березня ВВС України повідомили, що в ніч на 8 березня російські війська здійснили запуски зенітної керованої ракети С-300, двох керованих ракет Х-32 і Х-37, та безпілотників Шахед-136/131 по цілях в Україні. Повідомляється, що українські ППО збили 33 безпілотники «Шахед» над Кіровоградською, Одеською, Херсонською, Миколаївською та Харківською областями. Генпрокуратура України повідомила, що російські війська завдали удару з ракет С-300 по Чугуєву Харківської області, а Південне оперативне командування України повідомило, що російські безпілотники “Шахед” завдали ударів по інфраструктурі в Одеській області. Речник командування ВПС України Олександр Олехнович повідомив, що російські війська все більше покладаються на балістичні ракети для нанесення ударів.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 7 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    nineteen + 6 =