Танк ВСУ

Російські війська 7 березня просунулися на північних околицях Синьківки, на південь Георгіївкі і в південно-західну частину Новомихайлівці.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 7 березня.

  • Російські війська 7 березня незначно просунулися на північний схід від Куп’янська на тлі триваючих позиційних боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 березня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північних околицях Синьківки (на північний схід від Куп’янська). Позиційні бої тривали на південний схід від Куп’янська в районі Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. В районі Білогорівки продовжують діяти підрозділи 123-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР»).
  • 7 березня в районі Бахмута тривали позиційні бої. Українські джерела заявили, що українські сили просунулися в районі Богданівки (на північний захід від Бахмута), хоча ISW не спостерігало візуального підтвердження нещодавнього просування України в цьому районі. Позиційні бої тривали на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута біля Південного та Ню-Йорка. Повідомляється, що підрозділи російської 106-ї повітряно-десантної дивізії (ПДВ) діють поблизу Соледара (на північний схід від Бахмута).
  • 7 березня в районі Авдіївки тривали позиційні бої. Російські мілблогери стверджували, що українські сили успішно контратакували поблизу Бердичів (на північний захід від Авдіївки) і витіснили російські сили з невизначених позицій, хоча ISW не спостерігав візуального підтвердження цієї заяви. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового та Бердичів; на захід від Авдіївки біля Тоненького та Орлівки; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховій заявив, що російські війська зосереджують наступальні дії в напрямку Тоненького. Повідомляється, що поблизу Степового та Бердичів діють підрозділи 25-ї та 30-ї мотострілецьких бригад РФ (обидві 2-ї загальновійськової армії ЦВО), підрозділи 114-ї ОМСБр (1 АК “ДНР”). Повідомляється, що 1 армійський корпус «ДНР» і 55-а мотострілецька бригада (41-а ЗВА ЦВО) діють поблизу Тоненького, а також підрозділи 1-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) і 35-а мотострілецька бригада (41-а ЗВА ЦВО) діють між Тоненьким та Водяним (на південний захід від Авдіївки).
  • Російські сили 7 березня просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 6 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в південній Георгіївці (на захід від Донецька) і в південно-західній Новомихайлівці (на південний захід від Донецька). Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися далі вулицею Піщаною в Георгіївці, та за підтримки бронетехніки, просунулися до крайньої західної точки в Новомихайлівці. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи російського 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія 8-ї ЗВА Південного військового округу (ПВО)) відкинули українські сили з позицій на північ від Новомихайлівки вздовж траси О05131 Мар’їнка-Вугледар. ISW не знайшов візуального підтвердження цих російських заяв. Прес-служба Таврійського угруповання військ 7 березня опублікувала кадри відбиття українськими силами механізованих штурмів поблизу Новомихайлівки 6 березня та повідомила, що українські війська в цьому районі знищили 12 одиниць російської бронетехніки. 7 березня позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Побєди та Красногорівки. Повідомляється, що поблизу Новомихайлівки діють підрозділи російської 20-ї мотострілецької дивізії (8-а ЗВА ЦВО) і 39-ї мотострілецької бригади (68-й АК ЦВО), а також підрозділи 163-го танкового полку (150-а мотострілецька дивізія, 33-й мотострілецький полк (8-а ЗВА) і 155-а морська піхотна бригада Тихоокеанського флоту діють на південний захід від Донецька на напрямках Славне-Новомихайлівка та Солодке-Водяне.
  • Позиційні бої точилися 7 березня поблизу Водяного (на схід від Великої Новосілки) на заході Донецької області. Повідомляється, що під Новоукраїнкою (на схід від Великої Новосілки) діють підрозділи 36-ї ЗВА.
  • 7 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Російські джерела стверджували, що російські сили просунулися до одного кілометра біля Вербового, але ISW не знайшло візуального підтвердження цієї заяви. Російський мілблогер заявив, що українські системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) ускладнюють використання російськими військами безпілотників на Запорізькому напрямку. Речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховій заявив, що російські війська посилили використання всюдиходів (квадроциклів) для транспортування піхоти, особливо через мінні поля, на Запорізькому напрямку. Повідомляється, що підрозділи російського 503-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія Південного військового округу) і підрозділи 291-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА ПВО) діють на Запорізькому напрямку; повідомляється, що поблизу Роботиного діють підрозділи 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА ЦВО); і підрозділи 247-го повітряно-десантного полку (7-а дивізія ПДВ), як повідомляється, діють біля Вербового.
  • 7 березня тривали позиційні бої на лівобережній (східній) частині Херсонщині в районі Кринок. Російські мілблогери стверджували, що українські війська утримують позиції в дачній зоні біля Антонівського мосту.
  • 7 березня МВС України заявило, що в ніч на 7 березня українські війська збили ракету Х-59 над Полтавською областю. 7 березня українські офіційні особи заявили, що російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі в місті Суми невідомими ракетами та полігону ДСНС України у Харківській області з безпілотників. Речник українського Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк 7 березня заявила, що російські війська випустили протирадіолокаційну ракету Х-31П у бік Одеської області, але ракета вийшла з ладу, перш ніж вразити ціль.
  • 6 березня командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа заявив, що з липня 2023 року російські війська випустили 880 безпілотників і 179 ракет по портовій інфраструктурі Одеської області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 6 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    3 × 2 =