корвет Сергей Котов

Україна знищила сторожовий корабель Чорноморського флоту проекту 22160 “Сергій Котов” біля берегів Керченської протоки в ніч на 5 березня. Це спричинило хвилю гніву у z-спільноті в соціальних мережах.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) nдосліджував тему.

Головне управління військової розвідки (ГУР) України 5 березня повідомило, що спецпідрозділ ГУР «Група 13» здійснив атаку на корабель за допомогою морських безпілотників «Магура V5», завдавши значних ушкоджень лівому та правому борту корабля, загинули семеро матросів і шість поранених. У ГУР зазначили, що російські сили, ймовірно, змогли евакуювати ще 52 члени екіпажу, але втрата корабля коштувала Росії загалом 65 мільйонів доларів. Українські джерела відзначають, що на борту «Сергія Котова» був гелікоптер Ка-29 або Ка-27, який українські сили знищили разом з кораблем. Російське інсайдерське джерело стверджувало, що після першого удару морського безпілотника сили ЧФ намагалися відбуксирувати судно назад у порт, але пошкодження були настільки серйозними, що судно затонуло за п’ять кілометрів від узбережжя, мису Такіль, на південному сході Криму. «Сергій Котов» був одним із найновіших суден ЧФ і вступив на службу лише в січні 2021 року. Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України (StratCom) повідомив, що станом на початок лютого 2024 року українські війська вивели з ладу близько 33 відсотків військових кораблів ЧФ, у тому числі 24 кораблі та один підводний човен.

Російські мілблогери відреагували на затоплення «Сергія Котова», засудивши відсутність реакції російського військового командування на інцидент і розгорнувши більш широку критику бюрократичної інертності російського військового апарату. Російські мілблогери стверджували, що це вже четверта українська атака на «Сергій Котов» з початку повномасштабного вторгнення Росії та що екіпажу вдалося відбити подібні українські атаки в липні, серпні та вересні 2023 року. Відомий пов’язаний із Кремлем мілблогер зазначив, що «Сергій Котов» був недостатньо оснащений для захисту від такої атаки, і багато мілблогерів сумнівалися, чому корабель не мав систем захисту від морських безпілотників, враховуючи, що екіпаж зазнав подібних атак раніше. Один відомий мілблогер заявив у дописі, опублікованому 5 березня (який на момент написання цієї статті переглянули 1,7 мільйона разів), що російське військове командування не має жодної реакції на затоплення «Сергія Котова», оскільки ніхто не любить говорити правду і що військове командування відмовляється засвоїти важливі уроки з минулого досвіду для вдосконалення армії. Інший мілблогер підкреслив, що російському командуванню було б дуже важливо прислухатися до екіпажу «Сергія Котова», щоб у майбутньому вдосконалити та модернізувати кораблі (пока вони ще є) та оборонні методи. Інший мілблогер відповів на цю оцінку та стверджував, що російське командування навряд чи зробить це через «адміністративну гільйотину» в російській військовій бюрократії, яка перешкоджає такому навчанню та інноваціям, а також більшу культурну схильність командування приховувати помилки замість реагування на них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × three =